BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Türkler Bu Hafta O Altcoin’lere Saldırış Geçti: İşte Tam Liste!

0 1

Türkiye, Bitcoin ve altcoin yatırımıyla öne çıkan ülkelerden biri. Yüksek enflasyon ve zayıflayan para birimi, Türkleri tasarruflarının değerini korumanın yollarını aramaya ittiğinden, Türkiye’de kripto para yatırımı artıyor. Peki, Türklerin radarında bu hafta hangi coin’ler vardı? İşte detaylar…

Türklerin odağında 9 altcoin var

Kripto para veri platformu CoinGecko’nun Kriptohocası.net ile paylaştığı veriler, Türkiye’deki yatırımcıların 28 Mayıs – 3 Haziran aralığında en çok hangi kripto para birimlerini araştırdığını gösteriyor. En çok arananların başında, geçtiğimiz ay çöküşüyle gündeme gelen Terra ekosistemine ait coin’ler ve hareket et-kazan (move to earn) projesi STEPN’in GST tokenı yer alıyor. Bu hafta son üç haftanın en yüksek seviyesini görse de yeniden gerileyen en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) de en çok merak edilenlerden biri oldu. Listenin tamamı ve coin’ler hakkında bilgi ise aşağıdaki şekilde:

  • Green Satoshi Token (GST): Green Satoshi Token (GST), yerleşik sosyal öğeler ve oyunlaştırma tasarımına sahip bir Web 3.0 yaşam tarzı uygulaması olan STEPN’in oyun tokenıdır.
  • Terra Luna Classic (LUNC): Geçtiğimiz ay stablecoin’i UST’nin ABD sabitinden ayrılarak ekosistemi çöküşe sürüklemesiyle gündeme gelen Terra, fiyat açısından istikrarlı küresel ödeme sistemlerine güç sağlamak için fiat sabitli stablecoin’leri kullanan bir Blockchain protokolüdür. LUNC, ağın çökmesinin ardından yeniden oluşturulan ağın tokenıdır.

  • Terra 2.0 (LUNA): Terra (LUNA), Terra Classic’ten ortaya çıkan halka açık bir Blockchain protokolüdür.
  • Bitcoin (BTC): Bitcoin, Satoshi Nakamoto takma adını kullanan bir kişi veya bir grup insan tarafından oluşturulan 2008 tarihli bir whitepaper’da açıklanan merkezi olmayan bir kripto para birimidir. Kısa bir süre sonra, Ocak 2009’da piyasaya sürüldü.
  • Step App (FITFI): FITFI, katılımcıların 100 milyar dolarlık fitness endüstrisinin ürettiği değerden kazandığı bir piyasa ekonomisidir. Dijital fitness deneyimlerinin ve uygulamalarının web3 sürümüdür.
  • Evmos (EVMOS): Evmos, bir Blockchain’ler Arası İletişim (IBC) protokolüdür. IBC şu anda varlıkları farklı Blockchain’ler arasında bilgi taşımanın en güvenli ve merkezi olmayan yolu olarak görülüyor. Birden fazla zincir arasında birlikte çalışabilirliği ortaya çıkarır.
  • STEPN (GMT): STEPN, Solana Blockchain’indeki GameFi öğelerine sahip, kendine özgü bir “Web3 yaşam tarzı uygulamasıdır”.
  • TerraClassicUSD (USTC): Terra Blockchain’inin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Normal UST’nin çöküşünün ardından “Classic” olarak yinelendi.
  • FEG (FEG): FEG Token, Ethereum ve BNB Chain üzerinde merkezi olmayan bir işlem ağıdır.
  • Luffy (LUFFY): One Piece’in Luffy’sinden ilham alarak oluşturulan Luffy, kendisini “dünyanın ilk anime tokenı” olarak tanımlıyor.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.