BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Bitcoin Yükselişi Yalandı! 5 Analist, Bu Seviyeyi Bekliyor

0 2

Haziran ayının ilk haftasının sonunda, teknoloji ağırlıklı Nasdaq Endeksi 3 Haziran’ı yüzde 2.3’lük bir düşüşle kapatırken; S&P 500, değerinin yüzde 1.4’ünü kaybetti. Bu durum, küresel finans piyasalarına daha fazla acı getirdi. Kripto para piyasası daha iyi performans göstermedi ve veriler, sabah erken saatlerde Bitcoin (BTC)’i 30.000 doların üzerine çıkarma girişiminin, günlük 29.286 dolara düşüren bir satış dalgasıyla vurulduğunu gösteriyor. Peki, şimdi dar bir ticaret aralığında kalmış olan BTC’de neler bekleniyor? İşte analistlerin yorumları….

Bitcoin fiyatı alt aralıkta kaldı

Aşağıdaki grafiği yayınlayan kripto traderı Altcoin Sherpa’ya göre, Bitcoin’in mevcut aralığına geri kayması “beklenen” bir hareketti. Altcoin Sherpa, “mevcut seviyenin biraz daha altının muhtemelen uzun pozisyon açmak için daha iyi bir seviye” sunacağını belirtti. Ancak bu alanın dalgalı olduğunu ve seviyelerin kendisi için “çok net olmadığını” aktardı. Bu nedenle öncelikle 28.400 doları bekleyeceğini söyledi.

Trader ve analist ShardiB2 de benzer şekilde, “Elon, Dimon, Goldman, vb. ekonominin bir süre kötü olacağını söyleyerek piyasalarda ağırlık yaratacak” ifadelerini kullandı. Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz üzere bu isimler ekonominin iyiye gitmediğini düşündüklerini ve operasyonlarını buna göre şekillendireceklerini açıklamıştı. ShardiB2, Altcoin Sherpa’ya benzer bir şekilde, işlem aralığındaki fiyat düşüşünün gerçekleşeceğini bekliyor.  Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

MÜTHİŞ DEĞİL, ALT SEVİYELERDEKİ KANALIMIZA GERİ DÖNDÜK… BURADA YA TUTUNMAMIZ GEREKİYOR YA DA 28.6 DOLARA BİR ZİYARET UYGUN OLABİLİR. BU SEVİYENİN ALTINA İNERSEK, BANA GÖRE, 25-26 BİN DOLAR GÖRECEĞİZ.

Analist: Bitcoin’in 32.400 dolara yükselişi sahteydi

İyi bir giriş için hangi seviyelere dikkat edilmesi gerektiğine dair daha fazla bilgi, “direnç olarak hareket eden önceki yüksek aralığın” altını çizen aşağıdaki grafiği yayınlayan EmperorBTC tarafından sunuldu. EmperorBTC, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

32 BİN DOLAR KOŞUSU SADECE BİR SAPMAYMIŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR. ÖNCEKİ ARALIĞIN BU KADAR GÜÇLÜ BİR DİRENÇ GİBİ DAVRANMASINI BEKLEMİYORDUM. ŞİMDİ POC’DE (KONTROL NOKTASI) DESTEK BEKLENİYOR VE SPOT POZİSYONLAR ORADA OLACAK.

Boğalar uzun vadede kazanacak

Kripto para traderlarının mevcut piyasa mücadelesinin ne kadar süre devam etmesini bekleyebileceklerine dair bir tahmin, yukarı yönlü bir tersine dönüş paterni oluşumunu gösteren aşağıdaki grafiği yayınlayan Twitter kullanıcısı Crypto Rover tarafından sağlandı. Crypto Rover, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

BİTCOİN’İN NİHAYET ÖNEMLİ BİR HIZLA YÜKSELMEYE BAŞLAMASI 3 AY DAHA SÜREBİLİR. ANCAK KESİN OLAN BİR ŞEY VAR Kİ, TİPİK BİR YÜKSELİŞ ALICI DEĞİŞİMİ MODELİ OLUŞTURUYORUZ. ARTIK ZAMAN BİZDEN YANA.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.