Theta Coin Nedir? Theta (THETA) Nasıl Çalışır?

Theta Coin Nedir
Theta Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Theta Coin Nedir?

Theta Coin Nedir? THETA, Theta Network’e güç veren kripto para birimidir ve doğrulayıcı veya koruyucu düğüm olmak isteyen herkes tarafından stake edilebilir. THETA, düğümlerin işlemleri doğrulamasına, bloklar oluşturmasına, ağ değişikliklerinde oy kullanmasına ve ödül olarak TFUEL kazanmasına olanak tanır. Theta Network, YouTube gibi video akış hizmetlerinin işletme maliyetlerini düşürmeyi hedefliyor. Bir kısmını Theta’nın eşler arası ağına yerleştirerek çalışır ve bununla beraber içerik dağıtım ağındaki olan yükü azaltır. Bu, insanların video içeriği paylaştığı BitTorrent’e benziyor, ancak aslında kullanıcılara bu içeriği paylaşmaları için para ödüyorsunuz.

Theta Coin Nedir? Theta Network, YouTube’un veya canlı akış platformu Twitch’in yerini almayı amaçlamaz. Bunun yerine, bu tür şirketlere yalnızca merkezi olmayan değil, aynı zamanda çok daha ucuz yeni bir altyapı sağlamak için girişimlerde bulunuluyor. Bazı videolar doğrudan sitenin barındırma platformundan yayınlanır, ancak Theta Network kullanan yerel iş arkadaşlarından da edinilebilir. Theta Network, merkezi alternatiflerden daha ucuz olduğunu iddia ediyor, ancak yine de biraz paraya mal oluyor ve Theta belirteçleri gerektiriyor.

Türkiye’nin popüler Kripto para borsası olan Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

Theta Coin kaufen 2023: Ja/Nein? ➡️ Kurs & Prognose

Theta (THETA) Nasıl Çalışır?

Blockchain ağları, katılımcıların gerçek zamanlı olarak ödeme almak için içerik paylaşımına (veya genel olarak dağıtıma) katılmalarına izin vermek için eşler arası (P2P) protokolleri kullanır. Ayrıca, Theta kullanıcılarının Ethereum’a benzer bir platform uygulamasına izin vererek, merkezi olmayan uygulamalar oluşturmalarına olanak tanır. Theta Coin Nedir? Bunun nedeni, Theta’nın aslında açık kaynaklı bir proje olmasıdır. Theta, diğer birçok blok zinciri gibi, bir Proof of Stake (PoS) mekanizması kullanır.

Mekanizmayı sürdürmek için muazzam hesaplama gücünün kullanıldığı Proof-of-Work’ün (PoW) aksine, PoS düğümleri yalnızca paralarını kilitler ve ağ üzerinde yapılan her işlemi doğrulama hakkına sahiptir. Theta blok zincirindeki düğümler, uç düğümlere, koruma düğümlerine ve doğrulayıcı düğümlere ayrılır. Uç düğüm, temel olarak Theta.tv’de akış için internet hızınızın bir kısmını yayınlamasına ve paylaşmasına izin verilen kişidir. Hizmetleri için TFUEL alıyorlar. Bir koruyucu düğüm, bir kurumsal düğümün koruyucusudur.

Theta Coin Nedir? Konsensüs sağlamaktan ve kurumsal doğrulayıcılar tarafından oluşturulan ve zincire eklenen blokların düzgün çalışmasını sağlamaktan birincil derecede sorumludurlar. Kötü niyetli blokları tespit edin ve durdurun. En son güncellemeye göre, bir düğümü nöbetçi olarak çalıştırmak için 1000 Theta yatırmanız gerekiyor. Bir doğrulama düğümü, temel olarak, ağdaki tüm işlemleri işlemeye hak kazanmak için bir dizi belirteç yerleştiren bir varlıktır.

Theta Network’ü Kim Destekliyor?

Theta Coin Nedir? Theta Network’ün arkasındaki şirket olan Theta Labs’a. CEO Mitch Liu tarafından yönetilen şirketin kendi akış sitesi Theta.tv’ye sahip ve izleyicilere TFUEL’deki video içeriği için ödeme yapıyor (çünkü bu içeriği diğer meslektaşlarıyla paylaşıyorlar). Şirketin çoğu San Francisco Körfez Bölgesi’nde bulunan yaklaşık 25 çalışanı var, ancak büyümek istiyor ve yakın zamanda Seul’de bir ofis açtı. Theta Labs’ın strateji başkanı Wes Levitt’e göre şirketin artık itibari bir geliri var.

Theta Coin Nedir? Theta TV platformu bir miktar gelir getirdi, ancak Theta bunun blok zincirinin ölçeğiyle karşılaştırıldığında hiçbir şey olduğunu söylüyor. Bunun yerine, şirket yatırımcıların topladığı fonlara güveniyor. Bu yatırımcılar arasında Samsung ve Sony İnovasyon Fonu ile bir dizi VC firması yer alıyor. Yukarıda bahsedildiği gibi, bu yatırımcıların çoğu Theta blok zincirinde doğrulama düğümleri çalıştırıyor. Bu VC’lerden dördü Mart ayında paylaşılan doğrulama düğümlerinde (jetonun ucuz olduğu önceki yatırımlardan) Theta tokenlerine 100 milyon dolar yatırım yapacaklarını duyurdu.

Şirket ayrıca, YouTube kurucu ortağı Steve Chen, Twitch kurucu ortağı Justin Kang ve video akış sitesi Rakuten Viki’nin ürün direktörü Jonathan Wong da dahil olmak üzere bir dizi ana akım medya şirketinden danışmanlara sahiptir. Levitt, Decrypt’e Theta Labs’ın şu ana kadar ABD Patent ve Ticari Marka Ofisinden video akış hizmetleriyle ilgili üç patent aldığını söyledi. Patent, merkezi olmayan bir ağ üzerinden veri iletme yöntemiyle ilgilidir.

What Is Theta Crypto (THETA)? | SoFi

Theta Blok Zinciri Nedir?

Theta Coin Nedir? Theta blok zinciri hızlıdır ve küçük ödemeler için tasarlanmıştır. Bu, içerik dağıtıcılarını çabaları için ödüllendirmek için gerçek zamanlı ödemeler sunmamızı sağlar. Bu, Tendermint blok zinciri koduna dayanan bir hisse ispatı mutabakat mekanizması aracılığıyla elde edilir. Bu mekanizmada, kullanıcılar staking adı verilen bir süreçte büyük miktarlarda THETA’yı kilitler. Ardından bloğu işleyin. Kötü amaçlı blokların işlenmesi, bazı stake edilen tokenlerin kaybolmasına neden olabilir. Ancak blockchain’in iki katmanı vardır. İlk olarak, bir doğrulayıcı düğümümüz var. Bunlar, çok sayıda işlemi hızlı bir şekilde işleyen güçlü bilgisayarları içerir. Sayıca azdırlar ve genellikle Samsung ve Sony gibi ağı destekleyen şirketler tarafından işletilirler. Bu, ağınızı güvende tutmak için ilk savunma hattıdır.

Bir doğrulayıcı düğüm çalıştırıyorsanız, 1 milyon THETA tokeni stake etmeniz gerekecektir. Sonra topluluk düğümleri var. Bunlar, binlerce topluluk üyesi tarafından yürütülür ve doğrulayıcılar, düğümün düzgün çalışmasını sağlar. Theta Coin Nedir? Kötü amaçlı bir blok bir şekilde tüm doğrulayıcı düğümler tarafından kabul edilirse, bu topluluk düğümleri yol boyunca engellemeyi durdurur. Bu düğümlerin yalnızca 1.000 THETA tokeni stake etmesi gerekiyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!