BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Terra (LUNA) Airdropu Başlıyor: İşte Bilmeniz Ögrenmemiz Gerekenler!

0 3

Terra (LUNA) yatırımcıları için airdrop haberi geldi. Aktarılanlara göre LUNA’nın çöküşünden önce coin’den satın almış olanlara ve sonrasında satın almış olanlara ayrı oranlarda airdrop gerçekleştirilecek. İşte detaylar…

LUNA airdropunu birçok borsa destekliyor

Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz üzere kripto para borsaları Huobi, Binance ve Bybit, yeni zincirlerini algoritmik bir stablecoin olmadan başlatmak için Terra ekibiyle işbirliği yapmaya istekli olduklarını belirttiler. Firma duyuruyu bir saat içinde yaptı, Huobi tweet attı, “#Huobi, 27 Mayıs’ta #LUNA 2.0’ın lansmanını destekliyor. “LUNA Yeniden Doğuş” için hazır mısınız? Huobi, Terra’yı geçen yılın sonlarında listelemişti.

Binance daha önce, doğrulayıcılar Blockchain’i duraklattıktan sonra alım satımları askıya alarak alım satımları imkansız hale getirdi, ancak Terra’nın duyurusunun ardından bir tweet’te şunları söyledi, “Terra topluluğu az önce ‘Yeniden Doğuş Terra Ağı’na oy verdi. Plan, etkilenen kullanıcılara mümkün olan en iyi tedaviyi Binance’te sağlamayı hedefliyor. Daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam edin,” ifadelerini kullandı.

Airdrop dağılımı nasıl olacak?

Terra’nın algoritmik stablecoin’i UST, bu ayın başlarında dolar sabitini kaybetti. Aynı zamanda, kardeş kripto parası LUNA düştü. Luna kazasının ardından kurucu Do Kwon tarafından, orijinal Luna tokenının LUNA Classic (LUNAC) olarak yeniden markalandığını görecek yeni bir Blockchain oluşturmak için yeni bir teklif ortaya atıldı, yeni bir token, LUNA, yeni bir Blockchain’de çalışacak. Algoritmik bir stablecoin olmadan. Orijinal UST, Terra Classic Blockchain kalacaktır.

Yeni LUNA’nın yüzde otuzu, hisseli LUNA Classic tokenları tarafından yönetilen bir topluluk havuzuna airdrop yoluyla bırakılacak. Aynı zamanda, yüzde 35’i “saldırı öncesi LUNA sahiplerine, yüzde 10’u saldırı öncesi UST sahiplerine, yüzde 10’u saldırı sonrası Terra sahiplerine ve yüzde 15’i saldırı sonrası UST sahiplerine gidecek. Bir ekran görüntüsü Terra Classic blok 7544910’da, çöküşü sonrası bir anlık görüntü ise blok 7790000’de alınacak. Bybit ve Bitrue, airdrop için ortak olarak görev yapacak.

Kwon, geliştiricilerden yeni Blockchain desteğini duyurmalarını istemişti. Solana ve Terra Classic’te NFT’leri basan bir geliştirici olan HERO, Terra Classic’te bir getiri optimize edici olan Spectrum Protocol, .ust alan adları sunan Terra Name Service ve çok zincirli bir Web 3.0 cüzdanı olan Falcon Wallet, geliştirici ekosisteminin desteğini onayladı. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.