BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Elon Musk Sert Çıkıştı: O Altcoin’i Desteklemiyorum Ve Onaylamıyorum!

0 6

Tesla CEO’su Elon Musk, sahte bir altcoin projesini desteklediği iddia edilen deep fake bir videoya tepki gösterdi. Kısa süre önce yayınlanan tweet’te, milyarder isim, videodakinin “kesinlikle” o olmadığını belirtti. İşte detaylar…

Elon Musk, altcoin öneren deep fake videosuna tepki gösterdi

Bu haftanın başlarında Twitter’da viral hale gelen deep fake video, yatırımcıları kripto mevduatlarında yüzde 30 getiri sunan bir ticaret platformuna yatırım yapmaya çekmeyi amaçlıyor. Birçok Dogecoin hayranı, Musk’ın sesinin robotik ve anlaşılmaz olduğunu iddia ederek videonun kalitesizliğindene dikkat çekti. Bir Twitter kullanıcısı, “Bu korkunç bir deep fake” diye tweet attı. Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, böyle bir sahtekarlığa düşecek kadar aptal olanların paralarıyla yollarını ayırmayı hak ettiğini belirtti.

Deepfake, birinin gerçek hayatta gerçekte olmayan şeyleri yapmasını sağlamak için ikna edici bir şekilde değiştirilmiş bir sentetik medya parçasıdır. Yüksek kaliteli klonlar oluşturmak, pahalı hesaplama kaynakları gerektirir. Genellikle üretken bir çekişmeli ağ (GAN) yardımıyla oluşturulurlar. Deepfake’lerin giderek daha karmaşık hale gelmesiyle, manipüle edilmiş medyayı tespit etmek için kullanılabilecek güvenilir algılama araçlarına acilen ihtiyaç duyulmaktadır.

Elon Musk, hep bir DOGE destekçisi oldu

Dogecoin (DOGE), 11 milyar dolarlık piyasa değeri ile on birinci en büyük kripto para birimidir ve Elon Musk’ın, Twitter’da defalarca hakkında konuştuğu tek altcoin’dir. Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz üzere Musk, 2020 ve 2021’in çoğunu, başlangıçta bir şaka olarak icat edilen parayı pumplamak için harcadı ve fiyatının fırlamasına neden oldu. Eleştirmenler, orijinal “meme coin” olan kripto varlığının gerçek bir faydası olmadığını söylüyor, ancak geliştiriciler şu anda onu ödemeler için faydalı hale getirmek için çalışıyorlar.

Başka bir milyarder Mark Cuban, bir yıldan fazla bir süredir Dogecoin’in ödeme yöntemi olarak kullanılması için bastırıyor. Küba’nın NBA takımı Dallas Mavericks, Mart 2021’de ürün ve biletler için DOGE kabul etmeye başladı. Kripto dünyasındaki dolandırıcılıklar her yerde, özellikle de Twitter’da büyük getiri vaat eden dolandırıcılıklar öne çıkıyor.  2020’de dolandırıcılar, bir Bitcoin dolandırıcılığını teşvik etmek için Musk’ınki de dahil olmak üzere yüksek profilli tweeter’ların hesaplarını hacklediler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.