BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Synthetix Nedir? | Synthetix Kullanımı

0 29

Synthetix, kripto para ekosistemini genişletmek amacıyla oluşturulmuştur. Merkeziyetsiz finans protokolüdür. Protokolün token ismi ve aynı zamanda sembolü şu şekildedir; SNX. Synthetix nedir, kim tarafından kurulmuştur?

Synthetix Nedir; Synthetix Kullanımı

Synthetix  nedir, 2017 yılında piyasaya sürülen bir projedir. 2018 yılında ise aynı isimle faaliyetlerini sürdürmeye başlamıştır. Ethereum blok zinciri üzerinde altyapısı bulunuyor. Kullanıcılara ne vaat ediyor ya da en önemli özelliği nedir diyenler için kripto para alanının sınırlarını genişletmek ve aynı zamanda güçlü finansal sistem oluşturmaktır.

  • Kullanıcıların herhangi bir dayanak varlığına gerek duymadan takas etme imkanı sunulur. Alım – satım ve takas etme imkanı synthetix ile gerçekleşiyor. Madenciliği yapılan token değildir. Belli başlı tokenler, madencilik üzerinden işlem görmektedir. Fakat bunlar içerisinde, synthetix bulunmuyor.
  • Çok çeşitli kripto dışındaki, tüm varlıklara zincir üzerinden maruz kalan protokolüdür. Merkezi yoktur. Protokol blok zinciri doğrultusunda çalışır. Çok likit sentetik varlıklara da kullanıcılar için kolaylıkla erişim sağlanmasını amaçlar.
  • Ethereum platformunda üretilmiş dijital varlık bünyesinde, ethereum cüzdanlarını kullanarak bakiyenizi yönetebiliyorsunuz. Burada ethereum cüzdanı kullanmanız mümkün. Masaüstü ya da mobil ethereum cüzdanları ile beraber dilersiniz destekli donanımlar üzerinden de saklamanız sağlanır.

Ek gelir elde etmeyi planlıyorsanız metamask ve benzeri tarayıcı tabanlı web 3.0 cüzdanlarını, ledger, trezor ve lettuce donanım cüzdanlarını kullanabilirsiniz. Kripto para ekosisteminde, genişletmeyi amaçladığından dolayı oldukça önemlidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.