Stratejist “Portföylerde Olmalı” Dedi ve Altın Düşüncelerini Paylaştı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Federal Rezerv, enflasyonun kişisel serveti aşındırması ve ekonomiyi tehdit etmesi nedeniyle tüketici fiyatlarını istikrara kavuşturma taahhüdünü yineledi. Ancak, Merk Investments Başkanı ve Baş Yatırım Sorumlusu Axel Merk, ABD merkez bankasının enflasyona karşı mücadelesinde zorlu bir savaşla karşı karşıya olduğu için ekonomik görünümün çok daha karmaşık hale gelebileceğini söylüyor ve altın tahminlerini paylaşıyor.

“Altın, sahip olduğunuz için her zaman mutlu olduğunuz bir varlık”

Altın fiyatları 2.000 doların altına düşmesine ve yeni bir yükseliş ivmesi çekmekte zorlanmasına rağmen, Axel Merk, değerli metalin önemli bir yatırım aracı olmaya devam ettiğini ifade ediyor. Stratejist, altının bir savunma varlığı olarak görevini yapmaya ve enflasyona karşı korunmaya devam ettiğini belirtiyor ve şunları

Axel Merk: Bazen altın kendi işini yapıyor

Stratejistin yorumları, altın fiyatlarının 1.850 dolar civarında kritik desteği tutmaya çalıştığı zaman diliminde geldi. Kriptohocası.net olarak bildirdiğimiz üzere, altın vadeli işlemleri en son, gün içinde %0,78 artışla 1.862 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Altının son fiyat hareketi, güçlü bir ilk çeyrek performansının ardından hayal kırıklığı yaratırken Axel Merk, hisse senedi piyasalarından daha iyi performans göstermeye devam ettiğini kaydediyor:

Stratejist, stagflasyon riskinin artacağını tahmin ediyor

Federal Rezerv enflasyon konusunda sert bir duruş sergilemesine rağmen, Axel Merk şimdilik tüketici fiyatlarını düşürmek için tam olarak gerekli olanı yapacağına ikna olmadığını söylüyor. Artan stagflasyon riskini gördüğünü de sözlerine ekliyor. Stratejist, “Stagflasyon için duyduğum bir tanım enflasyon, artı bir politika hatası çünkü enflasyon olduğunda yapılacak doğru şey politik olarak çekici değil,” diyor.

Merk Investments, yakın zamanda bir Stagflasyon ETF’si başlattığı için stagflasyon risklerini ciddiye alıyor. Yeni fon, yatırımcılara Hazine Enflasyona Karşı Korumalı Menkul Kıymetler (TIPS), altın, petrol ve ABD gayrimenkulünden satın alma olanağı sağlıyor. Axel Merk, tüm bu varlıkların yüksek enflasyonlu ortamlarda iyi performans gösterebileceğini kaydediyor.

Stratejist, portföy dengeleyici olarak altını sevdiğini söylüyor

Axel Merk’e göre, Federal Rezerv enflasyon eğrisinin çok gerisinde ve hızla yetişmeye çalışmakla kalmıyor, aynı zamanda, değişen jeopolitik eğilimler uzun vadeli beklentileri de etkiliyor. Küresel tedarik zincirinin Covid-19 salgınından ve şimdi de Rusya’nın Ukrayna’daki savaşından ciddi şekilde etkilenmesinden sonra, dünya çapındaki ulusların kendi yerel kaynak arzını geliştirmeye çalıştıklarını kaydediyor.

Stratejist, “Yeni bir normale giriyoruz çünkü on-shore için daha yüksek maliyetler var,” diyor. Axel Merk, politika yapıcıların uzun vadeli büyük resme bakmadan günümüzün son krizini çözmeye çalıştığı bir ortamda, portföy dengeleyici olarak altını sevdiğini söylüyor ve şu açıklamayı yapıyor:

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!