Solana Güvenilir Mi?

0 5

Solana güvenilir mi, yatırım yapılır mı? Solana ağı güvenlik sistemine dair birleşimler nelerdir? İşte detaylar..

Solana Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

Salona kripto para birimleri içerisinde hem bilinen, hem de değeri yüksek bir sanal paradır. Bakıldığı zaman piyasa dalgalanmalarında kişileri çoğu zaman yanıltırken çoğu zaman yüksek kazançlar elde etmelerini sağlıyor. Bu noktada, Solana güvenilir mi sorusu için güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.

  • Temel sebebi, bağlı olduğu konsensus algoritmalarının birleşimi ile çalışmaktadır. Yani güvenlik önlemleri mevcut! Bu da blockchain sektöründe sistemi daha benzersiz bir yapı haline getirmektedir.
  • Uzun vadeli yatırımlarda kişiler tercih edilebilir. Yapılan araştırmalarda da, beklentiyi önümüzdeki yıllarda karşılayacağı söyleniyor. Hem küçük, hem de kurumsal ölçekteki yatırımcıların ilgisini çekmektedir.

Solana Ağı Güvenli Mi?

Solana, geçmiş ispatı ve hisse ispatı Konsensus algoritmalarının birleşimi ile çalışma gerçekleştirmektedir. Buradaki geçmiş ispatı Proof-of-History, PoH Hisse İspatı Proof-of-Stake, PoS olarak bulunmaktadır.

  • İşlemlerin büyük kısmından sorumlu olması nedeniyle geçmiş ispatı algoritması birimin ana bileşiğidir. İşlemlerin başarı ile tamamlanması ve bunların arasında geçen süreyi kaydetmesi blokenin güvene ihtiyaç duymayan yapısını sunmaktadır.
  • Hisse ispatında Konsensus algoritması, süreçler için bir izleme aracı olarak çalışır ve üretilen her biri dizini doğrular.

Bakıldığı zaman iki mekanizmanın birleşimi, solana ağının blok zincirinde sektöründe benzersiz bir konuma gelmesini sağlıyor. Yani, evet güvenilir diyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.