Sıcak Cüzdan Nedir?

Sıcak Cüzdan Nedir
Sıcak Cüzdan Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sıcak Cüzdan Nedir; Sıcak cüzdan, depolama görevi özelliği taşıyan kriptografik bir donanımdır. Sıcak cüzdan, kripto para birimlerinin alınıp satılması için bir platform oluşturur. Çevrimiçi kullanım özelliği vardır bu nedenle adına çevrimiçi cüzdan da denilir. Bu cüzdan ile yatırımcılar arasında yaşanan swap işlemleri rahat ve güvenilir şekilde yapılır.

Sıcak Cüzdan Nasıl Alınır?

Sıcak cüzdan nasıl alınır; sıcak cüzdan alınabilmesi için uygun ve güvenirliği yüksek platformlardan biri seçilir ve cep telefonuna indirme işlemi sağlanır. Cep telefonuna indirilmesi şart değildir bazı platformlar web destekli de olabilir. Bu işlemden sonra hesap açma işlemleri tamamlanır. Sıcak cüzdan nasıl alınır konusunda en önemli nokta bu sistem üzerinde oluşturulacak olan 12 hanelik speed phraseler yani güvenlik cümlesidir. Bu cümlenin unutulması dahilinde sisteme giriş izni verilmez ve hesap kapatılır.

Sıcak Cüzdan Türleri Nelerdir?

Sıcak cüzdan türleri;

  • Banka Cüzdan
  • Web cüzdan,
  • Mobil cüzdan,
  • Masaüstü cüzdanı

Sıcak Cüzdan Kullanımındaki Riskler

Sıcak cüzdan kullanımındaki riskler, güvenlik önemlerinin iyi alınmamasından kaynaklanır. Bu durum yaşanabilecek risklerin en önemli etkenidir. Parolaların zayıf kurulması ve güvenlik adımlarının dikkatlice oluşturulmaması yatırım için bir saatli bomba niteliği taşır. Herhangi bir siber saldırı durumunda cüzdan savunmasız bir halde olduğu için büyük bir zarar ile karşı karşıya kalınır. Aynı zamanda borsa üzerinde yaşanan dolandırıcılık karşısında ilk hedef olunur. Bu nedenle sıcak cüzdan kullanımındaki riskler ancak iyi araştırma ve sıkı güvenlik ile en aza indirilebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!