BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Shiba Inu yeniden en büyük ETH yatırımcıların en Fazla satın aldığı altcoin oldu

0 6

Portföylerinde en çok Ethereum bulunduran ilk 1000 kripto yatırımcısının Shiba Inu ilgisi yeniden yükselişte. 

WhaleStats verilerine göre Ethereum balinaları arasında aylardır en çok yatırım yapılan kripto varlıklar Shiba Inu ve FTX token olarak raporlanıyor. Ethereum tasarruflarının ardından bu iki popüler altcoin’e yatırım yapan büyük yatırımcıların Ethereum harici portföyünün yaklaşık 25’i FTX ve Shiba Inu’dan oluşuyor. 

Son veriler ise Shiba Inu birikimlerinde bir artışa işaret ediyor. Öyle ki bir süredir FTX token, balinaların en çok tuttuğu kripto varlıktı, ancak şu an Ethereum balinalarının toplam tasarruflarının yüzde 14,83’ünü Shiba Inu (SHIB) oluşturuyor. Bu oran, 1,24 milyar dolarlık SHIB’e denk geliyor. Balina portföyünün yüzde 12,85’i ise FTX token’den oluşuyor. Buna göre 1,08 milyar dolarlık FTX token birikimi, Shiba birikimlerinin hemen ardından geliyor. 

BlueWhale0073 adlı balina hesabının son SHIB token alımlarının ise sıralamayı değiştirdiği düşünülüyor. BlueWhale0073 işlemleri kontrol edildiğinde son 24 saatte yaklaşık 1,619 milyon dolar değerinde 7 milyon SHIB aldığı görülüyor.

Shiba Inu, kripto para manşetlerinde kalmaya devam ediyor

Büyük yatırımcının ilgisinin devamlı canlı kalmasıyla birlikte diğer altcoin’lerden ayrışan Shiba Inu, bu hafta başka bir gelişmeyle de gündemdeydi.

Shiba Inu ekibi, bu hafta kripto varlığın arzını kısmak için SHIB yakım portalınının açıldığını duyurdu. Yeni yakım portalında 2 günlük süre zarfından 17 milyar SHIB tokeni yakıldı. Bu rakamın 2022 yılında yakılan toplan SHIB miktarının üzerinde olmasıyla oldukça fazla ilgi çekti. 

Bu ay başlarında çok beklenen Robinhood listelemesi ve Shiba Inu Metaverse’ün kurulması popüler kripto varlık çevresindeki diğer olumlu gelişmelerdi. Ancak tüm bu olumlu gelişmelere rağmen SHIB tokeni, piyasayla orantılı hareket ediyor. 

Shiba Inu fiyatında son durum

Dünkü işlemlerde Shiba Inu, yüzde 5,5 oranında düşüşle 0,00002297 dolara kadar gerilerken piyasanın geri kalanıyla aynı orantıda düşüş kaydetti. SHIB tokeni açılıştan bu yana yüzde 2,5 oranında yükselerek 0,0000235 dolara ulaştı. Ancak kripto varlıkta düşüş eğilimi devam ediyor. 

Shiba fiyatındaki son durum, 12 Nisan’da Robinhood listelemesiyle elde edilen yüzde 22’ye ulaşan günlük değer kazancının büyük çoğunluğunun geri verildiğini gösteriyor. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.