BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Ripple CEO’su, SEC Davasının Kaybedilmesi Durumunda Ne Olacağını Söyledi

0 4

 Ripple ve SEC arasındaki davayı yakından takip eden birçok kişi davanın Ripple lehine sonuçlanacağını düşünüyor. Ancak Ripple CEO’su Brad Garlinghouse aksi bir durumda neler olabileceği konusunda açıklamalar yaptı.

Ripple ile SEC arasındaki dava, şirketin yerel tokeni XRP’yi direkt etkileyen bir gelişme. Bu yüzden davanın kaybedilmesi durumunda XRP fiyatının büyük ölçüde olumsuz etkileneceği düşünülüyor. Ancak Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketinin zaten davayı kaybetmiş gibi hareket ettiklerini söylerken çok bir değişiklik olmayacağı görüşüne sahip. 

Ripple çalışmalarını davadan bağımsız sürdürüyor

Kripto para endüstrisinin yakında takip ettiği davanın sonucu, kripto sektöründe faaliyet gösteren birçok şirket için emsal niteliği taşıyabilir. Yakın zamanda görüşleri sorulan Brad Garlinghouse, dava sonucuyla ilgili her türlü ihtimali değerlendirdiklerini dile getirirken şu an zaten  davayı kaybetmiş gibi hareket ettikleri için çok fazla bir değişiklik ön görmüyor.  

Bloomberg dava analistleri, davayı takip eden birçok kişinin aksine SEC’in davayı kazanacağını iddia ettiler.

İlgili dava sürecinin SEC lehine sonuçlanması, kararın sadece ABD sınırları içerisinde geçerli olmasından dolayı diğer ülkeleri etkilememesi bekleniyor. Diğer bir ifadeyle SEC kazanırsa XRP tokeninin ticareti sadece ABD’de durdurulabilecekken diğer ülkeler XRP’yi menkul kıymet olarak kabul etmediği için kripto varlık olarak ticaretine izin verebilir. 

Ripple, faaliyetlerini ABD dışına taşıyor

Bu konuda da bir endişesi olmadığını dile getiren Garlinghouse, dava sürecinin başında ABD borsalarının XRP’yi platformlarından çıkarmasının Ripple’ın başarılı bir yıl geçirmesini engelleyemediğini söyledi. Ripple CEO’su geçen senenin şirket için rekor bir yıl olarak kaydedildiğini dile getirirken önemli bir büyüme kaydettiklerini söyledi ve bu büyümenin tamamının ise ABD dışında gerçekleştiğine vurgu yaptı.

Davanın kaybedilmesi durumunda şirketin çok fazla etkilemeyeceğini dile getiren Garlinghouse, bu iddiasını Ripple’ın müşterilerinin yüzde 95’inin ABD dışında olmasına bağlıyor.

Ripple’ın davayı kaybetme olasılığı hakkındaki genel görüş, XRP’nin kısa vadede olumsuz etkileneceği yönünde. Ancak Ripple’ın bir ödeme şirketi olarak dünya çapında birçok şirket ile çalışıyor olması XRP için bir avantaj olarak görülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.