SegWit Nedir?

SegWit Nedir
SegWit Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SegWit nedir; Litecoin ve Bitcoin tarafından etkileşme işlevi gören SegWit, Segregated Witness cümlesinin kısaltılmasıdır. 2015 yılında Pieter Wiulle tarafından sunulan SegWit, blok boyutu olarak 1 MB’dir ve saniyede 7 üretim yapabilir. BTC potansiyel büyümesinde etkili olan bir sistem olarak 2017 yılında yeni etkileriyle de gündeme gelmiştir.

SegWit Nedir; SegWit Özellikleri Nelerdir?

SegWit nedir; blok boyutu sınırı artırılmadığı için herkesin mutlu olabileceği bir sistem özelliğine sahip değildir. 2017 yılında bitcoin ile çalışmaya başlayan sistem litecoin üzerinden de işlem yapmaya devam etmektedir. Aktivasyon aracı olarak MAST üzerinden kurulan akılı sözleşme özelliklerine sahiptir. Blok zincir kapasitesi artırılması gereken SegWit piyasada yeni özelliklerle beklenmektedir.

  • SegWit az riskli bir tasarıma sahiptir.
  • Akıllı sözleşme özellikleriyle dikkat çeker.
  • Yıldızım ağı ve küçük işlemlerle zincir dışı özellikleri bulunur.
  • En az 1 MB ve en fazla 4 MB özelliklerine sahiptir
  • Dövülebilirlik düzeltmesi ve akılı sözleşme protokolü bulunmaktadır.
  • Blok boyutu sınırını artıramadığı için çok tercih edilmeyebilir.
  • Bitcoin core ile çalışmalara başlamıştır.

SegWit kullanımında piksel zamanında %14 yeni format özellikleri, sunuyordu. SegWit projeleri için daha geniş kapsamlı çalışmalara özen gösterilmesi gerekiyor. Ancak blok zincir boyutları sınırlı kaldığı için beklentileri karşılayamıyor. Yeni cüzdan özelliği ve desteği ise eklememiş olması işlem sayısı ve işlem sonuçları açısından yine beklentileri karşılayacak türden görünmeyen bir sistem özelliği sunuyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!