BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Santiment: Balinalar Artık Bu Altcoin’den Almıyor! Düşebilir

0 5

On-chain veri kaynağı Santiment, kripto para piyasası dip seviyelerden toparlanırken, balinaların bir altcoin projesine ilgisiz olduklarını fark etti. Firmanın analistlerine göre bu bir düşüş sinyali olabilir.

Santiment, altcoin balinalarının iştahlarını kaybettiklerini söylüyor

Yakından takip edilen Blockchain analitik şirketine göre, kayıtlardaki en büyük Ethereum balinaları, şu anda mevcut fiyatlarda ETH biriktirmeye nispeten az ilgi gösteriyor. Santiment, yeni bir raporda 10.000 ila bir milyon ETH’ye sahip balinaları izlediğini ve ETH fiyatının neredeyse bir yılın en düşük seviyesine düşmesine rağmen dev cüzdanların kenarda beklediğini öne sürüyor.

Santiment’e göre, en büyük Ethereum balinaları arasındaki heyecan eksikliği ve ETH fiyatındaki %60’lık düşüş, ana akıllı sözleşme platformu için karamsar bir tablo çiziyor. Yakın tarihli bir Youtube yayınında analistler Santiment verilerine bakarak şunları kaybetti:

BALİNALAR HAREKETE GEÇMEK VE ETKİN BİR ŞEKİLDE KURTARMA YAPAN VE VARLIKLARINI BORSALARA İADE EDEN TÜM ZAYIF ELLERDEN ETHEREUM’A GERİ ALMAK İÇİN YETERİNCE DÜŞÜK OLDUĞUNU HİSSEDENE KADAR FİYATLARIN BİRAZ DAHA DÜŞEBİLECEĞİ KONUSUNDA DİKKATLİ OLMALIYIZ.

Merge yaklaşıyor, Ethereum’dan neler beklenebilir?

Balinaların ilgisizliği bir yana, merakla beklenen Ethereum “merge” her zamankinden daha yakın görünüyor. Ethereum ağındaki Ropsten testnet, PoS konsensüs mekanizmasını benimsemek için “merge”ün “ilk kostümlü provası” için zemin hazırlamaya hazır. Core Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, 31 Mayıs’ta bu haberi sosyal medya platformunda paylaştı. kriptohocası.net haberlerinden takip ettiğiniz üzere, birleştirmenin (merge) son testinin “8 Haziran civarında” olması bekleniyor.

Bu gelişmeden sadece birkaç dakika sonra, ETH’nin 100’den fazla coin tutan adres sayısı 1 yılın en yüksek seviyesi olan 43.425’e ulaştı.

Aynı zamanda Ethereum fiyatı, 1.850 dolar seviyesinin üzerinde destek bulmaya devam etti. Yazım sırasında, 24 saat içinde yaklaşık %5 artışla 1,971 dolardan işlem görüyor. Bu aynı zamanda şu anda altcoin hakkında kesinlik gösteren yatırımcılar için olumlu bir tetikleyici olabilir. Bu arada ETH, 2021 boğasının son bulduğu Kasım ayında 4,891.70 dolara ulaşmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.