Bu DeFi Altcoin’i İçin Beklenen Duyuru Yapıldı: Fiyatı Yükseldi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DeFi altcoin WAVES, peş peşe iki gündür %30’dan fazla değer kazanıyor. Waves ekibi tarafından açıklanan en son canlandırma planı, fiyattaki bu kadar hızlı bir artışı açıklayabilir.

DeFi altcoin, USDN balinalarının hesaplarını kapatma oylamasının ardından büyük destek aldı

Curve Finance likidite havuzunda USDN’nin agresif satışının bir sonucu olarak, stablecoin ekosistemi, geçtiğimiz Nisan ayının başında ABD dolarından ayrıldı. Ancak sorunlar bununla da kalmadı. Waves tabanlı bir borç verme protokolü olan Vires Finance, kısa süre sonra endişeli borç verenler protokolden çıkmak için acele edince bir likidite sorunu yaşadı. Sorunlar LUNA/UST kriziyle daha da kötüleşti, ardından ikinci bir dolar ayrışması yaşandı ve yazım sırasında stablecoin hala piyasa için dezavantajlı bir şekilde satıyor.

Vires’ten yapılan para çekme işlemleri ise ödünç verilen paraların büyük bir kısmının hala ödenmemiş olması nedeniyle sınırlandırıldı. Son derece büyük birkaç borçlu, çoğu borç verenin para çekmesini durdurduğundan, borç verenler, likiditenin geri çekilmesi için ödemeleri beklemek zorunda kaldı. Tüm bu felaket boyunca, WAVES değer kaybetti. Saldırının başlangıcında fiyatı 60 doların biraz üzerindeydi, ancak Mayıs sonunda 4,17 dolara düştü. Sonuç olarak, WAVES %90’dan fazla değer kaybetti. Daha sonra WAVES’in USDN balinalarının hesaplarını kapatma oylaması yatırımcılardan büyük destek buldu. Bu da, uzun bir düşüş trendini %130 varan 48 saatlik kazançla takip ediyor

Waves fiyatını yükselten yeni strateji hangi bileşenler oluşuyor?

Kriptohocası.net olarak aktardığımız, resmi duyuruda yer alan maddeler kaba bir çeviri ile şu şekilde:

  • Curve ve CRV kullanarak likidite USDN havuzuna iade edilebilecek.
  • Balinaların hesapları tasfiye edilip ve likidite Vires’e geri verilebilecek.
  • USDN teminatı iki ay içinde yavaşça satılacak.
  • Neutrino Protokolünü yeniden sermayelendirmek için yeni bir kripto para oluşturabilecek.

Bugün itibarıyla, oybirliğiyle alınan karar, USDN depeg gibi istenmeyen potansiyel yan etkiler olmaksızın büyük USDN pozisyonlarının tasfiyesine izin verecek olan aşırı genişletilmiş USDN/USDt/USDC hesapları üstlenmektir. Görünüşe göre bu oylama işe yaradı ve fiyatın %60 yükselmesinde etkili oldu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!