BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Bu DeFi Altcoin’i İçin Beklenen Duyuru Yapıldı: Fiyatı Yükseldi!

0 5

DeFi altcoin WAVES, peş peşe iki gündür %30’dan fazla değer kazanıyor. Waves ekibi tarafından açıklanan en son canlandırma planı, fiyattaki bu kadar hızlı bir artışı açıklayabilir.

DeFi altcoin, USDN balinalarının hesaplarını kapatma oylamasının ardından büyük destek aldı

Curve Finance likidite havuzunda USDN’nin agresif satışının bir sonucu olarak, stablecoin ekosistemi, geçtiğimiz Nisan ayının başında ABD dolarından ayrıldı. Ancak sorunlar bununla da kalmadı. Waves tabanlı bir borç verme protokolü olan Vires Finance, kısa süre sonra endişeli borç verenler protokolden çıkmak için acele edince bir likidite sorunu yaşadı. Sorunlar LUNA/UST kriziyle daha da kötüleşti, ardından ikinci bir dolar ayrışması yaşandı ve yazım sırasında stablecoin hala piyasa için dezavantajlı bir şekilde satıyor.

Vires’ten yapılan para çekme işlemleri ise ödünç verilen paraların büyük bir kısmının hala ödenmemiş olması nedeniyle sınırlandırıldı. Son derece büyük birkaç borçlu, çoğu borç verenin para çekmesini durdurduğundan, borç verenler, likiditenin geri çekilmesi için ödemeleri beklemek zorunda kaldı. Tüm bu felaket boyunca, WAVES değer kaybetti. Saldırının başlangıcında fiyatı 60 doların biraz üzerindeydi, ancak Mayıs sonunda 4,17 dolara düştü. Sonuç olarak, WAVES %90’dan fazla değer kaybetti. Daha sonra WAVES’in USDN balinalarının hesaplarını kapatma oylaması yatırımcılardan büyük destek buldu. Bu da, uzun bir düşüş trendini %130 varan 48 saatlik kazançla takip ediyor

Waves fiyatını yükselten yeni strateji hangi bileşenler oluşuyor?

Kriptohocası.net olarak aktardığımız, resmi duyuruda yer alan maddeler kaba bir çeviri ile şu şekilde:

  • Curve ve CRV kullanarak likidite USDN havuzuna iade edilebilecek.
  • Balinaların hesapları tasfiye edilip ve likidite Vires’e geri verilebilecek.
  • USDN teminatı iki ay içinde yavaşça satılacak.
  • Neutrino Protokolünü yeniden sermayelendirmek için yeni bir kripto para oluşturabilecek.

Bugün itibarıyla, oybirliğiyle alınan karar, USDN depeg gibi istenmeyen potansiyel yan etkiler olmaksızın büyük USDN pozisyonlarının tasfiyesine izin verecek olan aşırı genişletilmiş USDN/USDt/USDC hesapları üstlenmektir. Görünüşe göre bu oylama işe yaradı ve fiyatın %60 yükselmesinde etkili oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.