The Sandbox SAND Nedir?

sand nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SAND NEDİR?

Metaverse, blok zinciri tabanlı bir sanal gerçeklik dünyasıdır. Kullanıcıların özgürce bir şeyler yaratabileceği, paylaşabileceği ve satabileceği bir alan olduğu için buna sanal alan denir. Yaratıcıları, kullanıcılarının yarattığı değer için ödüllendirerek oyun endüstrisini değiştirmek isteyen Blockchain’de oluşturulan birkaç meta veriden biridir. ERC-20 belirteçleri bu Ethereum Blockchain’den oluşturulur ve Metaverse içindeki tüm işlemlerde kullanılır. Pixowl şirketi, Ethereum tabanlı bir meta veri deposu ve oyun ekosistemi olan The Sandbox’ı yarattı. Platform, kullanıcıların dünya içi varlıkları ve oyun deneyimlerini oluşturmasına, paylaşmasına ve bunlardan para kazanmasına olanak tanır. Sandbox, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği kontrol eden platformları ortadan kaldırarak geleneksel oyun pazarını bozmak için tasarlanmıştır. Diğer platformlarda içerik oluşturucuların ve oyuncuların hakları sınırlanmışken The Sandbox’ta, kullanıcılar sanal dünyadaki yaratımları üzerinde mutlak mülkiyete sahiptir. The Sandbox’da oyuncular, inşa ettikleri oyun deneyimlerini Ethereum Blokzincir’i üzerinde SAND token aracılığı ile paraya dönüştürebilir. Oyuncular, NFT formatında dijital ASSET’lar yaratabilir, bu ASSET’ları pazara yükleyebilir ve Game Maker aracılığı ile oyunlara entegre edebilirler. Kullanıcılar platform üzerinde geçirdikleri sürede çeşitli yollarla para kazanabilirler.

The Sandbox, ERC-1776 protokolünü kullanarak platform kullanıcılarının gas feelerini öderken, Ethereum üzerinde işlemler gerçekleştirmelerine de imkan tanıyarak genel kullanıcı deneyimini iyileştirmektedir.

 

The Sandbox

ERC-20 tabanlı SAND jetonları, Ethereum blok zincirinde üretilir. Çok amaçlı bir yardımcı program belirteci olarak SAND, sandbox ekosisteminde kullanılacaktır. SAND jetonları üç şekilde kullanılabilir:

-Oyun içi işlemler için bir değişim aracı olarak

-LAND jetonlarını oyun içinde almak için

-Platformun yönetimine ilişkin kararlarda oy kullanma hakkına sahip olmak

SAND şu anda likidite madenciliği programının üç aşaması aracılığıyla dolaşımda. İlk aşama, kullanıcıları SAND/ETH çiftleri tuttukları için ödüllendirmek için Uniswap’ta SAND tokenlerini kullanarak Eylül 2020’de başladı. İkinci kademede, sanal alan, kullanıcının sahip olduğu LAND miktarına dayalı bir getiri çarpanı sağlar. Bu ödüller, ödül havuzunda ilave 1,5 milyon SAND jetonu ile üçüncü aşamaya taşındı.

The Sandbox Nasıl Çalışır?

Sandbox yazılımı, uygulama içindeki dijital LAND ve NFT VARLIKLARININ sahipliğini izlemek için Ethereum blok zincirini kullanır. Kullanıcılar, SAND tokenlerini tutan bir Ethereum cüzdanı kullanarak bu ekosistemle daha fazla etkileşime girer. Geliştiriciler ayrıca sanal özelliklerde deneyimlenen animasyonları ve etkileşimleri tasarlamak için çeşitli araçlar kullanarak korumalı alan platformunda yenilik yapmakta özgürdür.

Voksel Editörü: Kullanıcılar, flora ve fauna gibi kreasyonları, giyim ve silahlar gibi avatar kontrollü teçhizatı tasarlamak ve hayata geçirmek için 3D tasarımın en küçük birimi olan vokseller oluşturabilir.

Game Maker: Kullanıcıların Marketplace’te oluşturulan veya satın alınan varlıkları kullanarak kendi LAND’lerinde 3D oyunlar oluşturmasına olanak tanıyan bir araç.

Kullanıcılar kreasyonlarını sanal alan pazarına yükleyebilir. Bu nedenle, önce çalışmanızı Ethereum blok zincirine bir ERC1155 belirteci (varlık) olarak kaydedin. Bu varlıklar SAND kullanılarak alınıp satılmaktadır.

SAND Nedir? Ne İşe Yarar?

Korumalı alanlar, kullanıcılarınızın dünya içi varlıklarını ve oyun deneyimlerini oluşturmanıza ve paylaşmanıza olanak tanır. Aynı zamanda para kazanma için Ethereum tabanlı bir meta veri deposu ve oyun ekosistemidir. Platform Pixowl tarafından oluşturuldu. Korumalı alanlar, kısıtlı platform, içerik oluşturucu ve oyuncu haklarına sahip kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği içerir. Ayrıca hakim olduğu geleneksel oyun pazarını bozduğu söyleniyor. The Sandbox’ta, kullanıcılar dünya çapında yarattıklarının tam mülkiyetine sahiptir. Sandbox üç üründen oluşur.

VoxEdit, kullanıcıların insanlar, hayvanlar ve araçlar gibi Metaverse 3D nesneleri oluşturmasına ve canlandırmasına olanak tanır. Bu nesnelere VARLIKLAR denir. Ayrıca ERC-1155 belirteç standardını kullanır. Bu, tek bir akıllı sözleşme kullanarak değiştirilebilir ve değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) yayınlamanıza olanak tanır. Sandbox Marketplace, önce varlıklarınızı Gezegenler Arası Dosya Sistemine (IPFS) yükler. Yüklendikten sonra, yayınladıkları ve sattıkları yer olacaktır. Sandbox Game Maker, kullanıcıların ücretsiz olarak 3D oyunlar oluşturmasına olanak tanır. The Sandbox’a katılmak için herhangi bir programlama becerisi gerekmez, ancak güçlü bir araç seti, değerli varlıklar oluşturmanıza ve bunları en hızlı büyüyen çevrimiçi oyunlara ve dünyalara entegre etmenize olanak tanır.

SAN Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de Türk Lirası ile SAND coin satın almak sanıldığının aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. sand  Paraları teknik bilgi veya resmi belge olmadan satın alınabilir.

SAND  tokenleri, güvenilir kripto para borsalarında alınıp satılabilir. Türkiye’de DyorEX üzerinden Sand TRY paritesinde Türk lirası ile işlem yapabilirsiniz.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!