BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Büyük yatırımcılar piyasa çöküşünde hangi altcoinleri aldım Yaptı?

0 4

 Kripto paralar, 2022 yılının yeni dip seviyelerini görürken büyük yatırımcılar bu esnada birkaç yüksek sermaye altcoin alımı yaptılar.

Kripto para piyasalarında satış baskısı yılın en yüksek seviyesine ulaşmış durumdayken balina olarak tabir edilen büyük yatırımcılar, bazı altcoinleri düşük fiyatlarından portföylerine eklemeye devam ediyor. Bu durum olası bir toparlanmada hangi altcoinlerin daha hızlı toparlanabileceği yönünde bir fikir sunabilir.

Dip seviyeden Ethereum alımları dikkat çekti

Whalestats verilerine göre büyük yatırımcılar, düşüş esnasında çoğunlukla Ethereum, USDC ve USDT alımı yaptılar. Bu alımlar, kripto sektöründeki kaosun ortasında oluşan belirsizliklerden korunmak için sabit kripto varlıklara yönelimin bir göstergesi oldu. En büyük iki sabit kripto varlıkta sert düşüşte sabitliğini korumayı başardı.

Büyük yatırımcıların işlem başına ortalama 2 milyon dolar kadar ETH alması, geçen haftadan bu yana yüzde 16 değer kaybeden altcoin için dip seviyelerin görüldüğü beklentisi oluşturuyor.

Son 24 saatte SHIB, LINK ve MANA alımları ağır bastı

Son 24 saatlik zaman diliminde balinalar tarafından alınan diğer altcoinler, Shiba Inu (SHIB), Chainlink (LINK) ve Decentraland (MANA) olarak kaydedildi. SHIB tokeni, dün yüzde 24 düşerken 0,000014 dolara kadar geriledi. Bugün ise dip seviyesinden yüzde 16 oranında değer kazandı ve şu an 0,000016 dolar bandında. Chainlink (LINK), 8 dolara kadar geriledikten sonra bugün yüzde 10 artışla 9 dolar bandına doğru hareket ediyor. MANA ise 1 dolar seviyesinde dip gördükten sonra şu an 1,18 dolardan el değiştiriyor.

İlk 100 kripto para arasında Maker, Elrond (EGLD) ve FTX Token (FTX) dünkü kayıplarını geri alarak güne artıda başlayan nadir altcoinler arasında yer aldı. 

Toplam piyasa değeri, günün ilk saatlerinde 1,35 trilyon dolara kadar geriledikten sonra şu an kısmi toparlanmanın eşliğinde 1,45 trilyon dolarda bulunuyor.

Sonuç olarak satış baskının yoğun olarak hissedildiği kripto piyasalarında büyük yatırımcıların alımlarının düşük kaldığı görülüyor. Bugün toparlanma çabaları görülse de piyasanın yönü konusundaki belirsizlik devam ediyor. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.