Ravencoin Nedir? Detaylı Bilgi [ 5 Başlıkta İnceleme ]

Ravencoin Nedir
Ravencoin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ravencoin Nedir?

Ravencoin Nedir? Ravencoin, 2018 yılında herkesin jeton oluşturmasına izin veren bir Bitcoin hard forku olarak oluşturuldu. Adı, popüler Game of Thrones roman serisindeki Westeros posta kuşundan geliyor. Ağ, Bitcoin blok zincirine dayanmaktadır, ancak Bitcoin ağından daha hızlı ve çalışmak daha kolaydır. Bitcoin’e benzer bir mekanizmaya sahip olan bu altcoin, güvenliği öncelikli olarak farklı bir hash algoritması geliştirmiştir. Bu yeni algoritma, madencilik havuzu avantajını ve ASIC madencilik ekipmanı kullanma ihtiyacını ortadan kaldırmalıdır. Bu nedenle, RVN madenciliği için ASIC cihazlarının kullanılmasına gerek yoktur.


Proof-of-Work madencilik algoritması kullanan bu ağ, birleştirme güncellemesinden sonra Ethereum madencilerinin bu ağı tercih etmesinin ana sebebi oldu. Bu özelliklerin dışında Ravencoin platformunda ERC-721 akıllı sözleşmelerini kullanarak token üretebilirsiniz. Platformda yayınlanan jetonlar, çeşitli şekillerde ve amaçlarla kullanılabilir. Kullanıcılar, platformda gerçek zamanlı varlık transfer işlemleri veya değişmez belirteçler oluşturabilir. Ravencoin Nedir? Birçok analiste göre Ravencoin ağı, Bitcoin’e çok benzer şekilde çalışıyor. Ancak Bitcoin’den daha yüksek teknolojiye sahiptir ve BTC ağında bulunan hataları içermez.

Ravencoin Projesi Ne Sunuyor?

Ravencoin Nedir? Ravencoin, 2018 yılında herkesin jeton oluşturmasına izin veren bir Bitcoin hard forku olarak kuruldu. Ağ, Bitcoin blok zincirine dayanmaktadır, ancak daha hızlı ve kullanımı daha kolaydır. “Ravencoin (RVN) Nedir” sorusuna, “RVN, kullanıcıların token oluşturmasını kolaylaştırmak ve hızlandırmak için tasarlanmış bir Proof of Work (PoW) blok zinciridir” diyebiliriz. Eşler arası (P2P) ağ, yazılım ve NFT satan kullanıcıların RVN Paraları kullanarak ödeme almalarına olanak tanır.

Akıllı sözleşme ERC-721’e sahip jetonlar, platform aracılığıyla üretilebilir. Platformda yayınlanan jetonlar, çeşitli şekillerde ve amaçlarla kullanılabilir. Kullanıcılar, platformda gerçek zamanlı varlık aktarım işlemleri veya değiştirilemeyen belirteçler (NFT’ler) oluşturabilir. Analistler, ağın Bitcoin’e çok benzediğini söylüyor. Ancak daha ileri teknoloji kullanır ve BTC ağında bulunan hataları içermez.

Ravencoin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Avantajlar Nelerdir?

Ravencoin Nedir?  RVN paralarının en büyük avantajlarından biri, birçok büyük ve saygın kripto para borsasında listelenmiş olmalarıdır. Farklı likidite seviyelerine sahip bu kripto borsaları, RVN’ye farklı fiyat etiketleri sunar. Bu, RVN paralarını bir borsada ucuza satın alabileceğiniz ve diğerinde pahalıya satabileceğiniz anlamına gelir. RVN, çevrimdışı bir kripto cüzdanında saklanabilecek şekilde yapılandırılmıştır. Bu nedenle, kullanıcılarınızı kötü niyetli bilgisayar korsanlarından daha kolay koruyabilirsiniz. Ayrıca kripto cüzdanları aracılığıyla sınır ötesi işlemler daha hızlı ve daha düşük işlem ücretleri ile yapılabilmektedir.

Dezavantajlar Nelerdir?

RVN paralarının en büyük avantajlarından biri, birçok büyük ve saygın kripto para borsasında listelenmiş olmalarıdır. Farklı likidite seviyelerine sahip bu kripto borsaları, RVN’ye farklı fiyat etiketleri sunar. Bu, RVN paralarını bir borsada ucuza satın alabileceğiniz ve diğerinde pahalıya satabileceğiniz anlamına gelir. Ravencoin Nedir?  RVN, çevrimdışı bir kripto cüzdanında saklanabilecek şekilde yapılandırılmıştır. Bu nedenle, kullanıcılarınızı kötü niyetli bilgisayar korsanlarından daha kolay koruyabilirsiniz. Ayrıca kripto cüzdanları aracılığıyla sınır ötesi işlemler daha hızlı ve daha düşük işlem ücretleri ile yapılabilmektedir.

Ravencoin’in Farkı?

Ravencoin Nedir? Ravencoin dijital varlık yaratma ve ticaretinin sürdürülebilirliğinden bahsettik. Bu avantaj sayesinde blockchain sisteminde gerçek veya sanal nesneler saklanabilir. Bugün, insanlar servetlerini merkezi olmayan bir ortama aktarmak istedikleri için bu para birimi talep görüyor. Blockchain başkalarına para göndermemizi sağladıktan sonra başkalarına dijital zenginlik kanıtları gönderme yeteneğine sahip olmak çok devrim niteliğinde bir adımdır.
Örneğin, bir hava yolundan uçak bileti satın aldıysanız ve bu bilgiyi e-posta veya SMS gibi bir kanal aracılığıyla aldıysanız, bu bilgi o kanala erişimi olan herkes tarafından kullanılabilir olacaktır. Ancak, bilet bilgilerinizi göndermek için Ravencoin kullanıyorsanız, bilgiler şifrelenir ve yalnızca siz görebilirsiniz. Bu, maksimum güvenlik anlamına gelir. Kripto paralar hakkında merak ettiklerinizi Kripto para kategorisinden ulaşabilirsiniz…

Ravencoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Ravencoin Nedir? Ravencoin lansman tarihi 31 Ekim 2017 olarak belirlendi. Bu arada, madencilik faaliyetinin halka açık tarihi, Bitcoin’e atıfta bulunan Bitcoin’in yaratılmasının 9. yıldönümüne denk gelen 3 Ocak 2018’de tanıtıldı. Ravencoin, adım adım ilerleyen bir süreçte geliştirildi. Platformun ve x16r madenciliği algoritmalarının geliştirilmesi şu anda devam etmektedir. Bu yeni algoritma, madencilik havuzlarından yararlanmayı ve ASIC madencilik ekipmanı kullanma ihtiyacını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bu, RVN madenciliği için ASIC cihazları kullanmanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

Ravencoin, madencilik protokolü olarak bir İş Kanıtı algoritması kullanır. Bu algoritma Bitcoin’den esinlenmiştir. Ravencoin’in madencilik ödülü yarıya indirme özelliği de Bitcoin’e çok benziyor. Madencilik ödülleri, 2,1 milyonuncu blok kapatıldıktan sonra her 4 yılda bir yarıya iniyor. Şu anda, RVN madenciliği için ödül, üretilen blok başına 5.000 RVN’dir. Bir sonraki yarılanmadan sonra bu ödül 2.500 RVN’ye düşürülecek.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!