Qtum Coin Nedir? Qtum Hakkında Herşey [ 5 Başlıkta İnceleme ]

Qtum Coin Nedir
Qtum Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Qtum Coin Nedir?

Qtum Coin Nedir? Qtum (“kuantum” olarak telaffuz edilir), bir Proof-of-Stake (PoS) akıllı sözleşmeli açık kaynaklı blockchain platformu ve değer aktarım protokolüdür. Bitcoin ve Ethereum’un en iyilerini tek bir zincirde birleştirmeyi amaçlar. Qtum, akıllı sözleşme yürütme ve DApps işlevselliğinin eklenmesiyle Bitcoin’in UTXO işlem modelini temel alır. Son zamanlarda platform, DeFi uygulamaları için destek sağladı. Mart 2021 itibariyle, Qtum blok zincirinde oluşturulmuş 20’den fazla jeton var. Proje Mart 2016’da duyuruldu ve bir yıl sonra Mart 2017’de kurucuların 15 milyon dolar topladığı bir ICO’su oldu. Qtum ana zinciri 13 Eylül 2017’de piyasaya sürülüp faaliyete geçirilmiştir. Başlangıçta, Qtum madeni parası bir ETH-20 belirteci olarak piyasaya sürüldü, ancak ana ağ lansmanı ile yerel bir blok zincirine dönüştürüldü.

Qtum’u Benzersiz Yapan Nedir?

Qtum Coin Nedir? Qtum, kurucularının BTC ve ETH blockchain platformlarında en sorunlu bulduğu dört konuya odaklandı: birlikte çalışabilirlik, yönetişim, çalışma kanıtı mekanizmalarının sağlamlığı ve maliyeti ve akıllı sözleşmeleri gerçek dünya ile bağlamanın zorluğu. ile başa çıkmaya çalışan amaçlı blok zinciri – Dünya uygulaması. Qtum blockchain, bu sorunu çözmeyi amaçlayan iki benzersiz teknolojiye sahiptir. Bunlar, Hesap Soyutlama Katmanı (AAL) ve Merkezi Olmayan Yönetim Protokolüdür (DGP). Hesap soyutlama katmanı, Bitcoin’den miras alınan UTXO (Harcanmayan İşlem Çıktısı) hesap katmanını Ethereum’dan ilham alan akıllı sözleşme katmanıyla bütünleştirir. Türkiye’nin Global borsası olan Dyorex Kripto para hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir makale yazısından ulaşabilirsiniz.

Qtum Coin Nedir

Kullanıcıların uygulamalar oluşturmasına ve bunları Ethereum Virtual Machine (EVM) ve x86 Virtual Machine gibi sanal makinelerde barındırmasına olanak tanır. Ayrıca i686 komut setini ve C, C++, Rust ve Python gibi çeşitli programlama dillerini destekleyerek mevcut uygulamalarınızı Qtum için derlemenizi kolaylaştırır. Qtum Coin Nedir? Qtum yalnızca tam akıllı sözleşmelere olanak sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda popüler programlama kitaplıklarını akıllı sözleşmeler biçiminde entegre etmeyi planlıyor. Merkezi olmayan bir yönetişim protokolü, akıllı sözleşmelerin, blok zincirine karmaşıklık eklemeden blok boyutları ve gaz fiyatları gibi ağın temel parametrelerini değiştirmesine izin verir. Bu, ağ geliştikçe birçok sorunu çözecektir. Ekosistemdeki madenciler (stakerler), geliştiriciler ve QTUM sahipleri oylama yoluyla blok zinciri yönetişimine katılarak blok zincirinin kendi kendini yönetmesine, yükseltmesine ve yinelemesine izin verir.

Qtum Ağı Nasıl Güvende Tutulur?

Qtum Coin Nedir? Qtum’un teknik yaklaşımı, bugün kullanılan Bitcoin ve Ethereum ile aynı değil. Qtum, ağ güvenliği için MPoS (Mutualized Proof-of-Stake) mutabakat mekanizmasını seçti. Bu, Proof-of-Stake 3.0’ın değiştirilmiş bir versiyonudur. Bu protokol, kullanıcıları fonlarını kilitli tutmaya teşvik ederek blok doğrulamayı daha kolay ve daha güvenli hale getirir. Bu staking olarak bilinir. Her bloğun onayı, madeni para sahipleri arasında bir rekabettir. Ağ bağlantınızı kontrol etmek ve engellemek için rastgele bir şansınız olur. Daha önceki PoS protokollerinden farklı olarak, burada blok ödülü sabittir ve onu elde etme olasılığını belirlemek için madeni paranın yaşına bağlı değildir.

Kazançlar, bahislerle orantılı olarak dağıtılır. Her ne kadar çok para yatırılırsa, kullanıcılar o kadar çok ödül alacak. Ayrıca MPoS protokolü, blok ödülünün %10’unu blok üreten madenci ile önceki 9 madenci arasında bölüştürerek ve gelecekte 500 bloğun kalan %90’ını geciktirerek “önemsiz sözleşme” saldırılarına karşı korunmaktadır. Bitcoin’de kullanılan Proof-of-Work mekanizmasının aksine, Proof-of-Stake algoritmasının bakımı önemli ölçüde daha ucuzdur, çevre dostudur ve blockchain güvenliği için bir temel olarak iyi bir merkezsizleştirme sağlayabilir.

Qtum’un İşlevi

Qtum Coin Nedir? Qtum, rahatlıkla Bitcoin ve Ethereum karışımı olarak adlandırılabilir. Bu nedenle Qtum, Ethereum gibi, uygulamaların kendi altyapısı üzerinde sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Qtum’un tasarımcısının yaptığı açıklama iki hedef olduğunu ve bu hedeflerin çok önemli olduğunu açıklıyor. Bu hedeflerden ilki, Ethereum’un altyapısı üzerinde çalışan uygulamaların Qtum’un altyapısı ile uyumlu hale gelmesine olanak sağlamaktır. Bunu başarmak için nasıl çalışılacağına dair herhangi bir bilgi verilmedi. En önemli iki hedeften biri olduğunu söylediler. İkincisi likidite. Yani eldeki değeri en kısa sürede paraya çevirmektedir. Qtum, yaptığı ayrı bir açıklamada iş dünyası hakkında konuştu. Bu açıklama aynı zamanda Qtum’un Bitcoin’e benzediğinin de kanıtı. Görüş, işin ekonomik yönünü dile getirdi.

Qtum Coin Nedir? Qtum, onlara yatırım yapanların çıkarlarını koruduğunu ve diğer kripto para birimlerinin aksine nakit değer sağladığını söylüyor.

QTUM Projesi ve Whitepaper

Qtum Coin Nedir? Qtum projesinin ana hedefi, Bitcoin ile uyumlu kalırken programlamada Ethereum’a rekabetçi bir alternatif sağlamak için BTC ve ETH ağlarının benzersiz yönlerini birleştiren tasarımları denemektir. Her iki dünyanın da en iyi blockchain çözümlerini sunmayı amaçlayan Qtum ekibi, bu tasarımın blockchain üzerinde çalışan uygulamalar oluşturmak isteyen kullanıcıları çekeceğine inanıyor. Yapmak.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!