BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Piyasa Değerlendirmesi: BTC Başarısız Oldu, Altcoin’ler Savaşacak!

0 5

Bitcoin (BTC), 31 bin doları kararlı bir şekilde aşamadı ve 1000 doların üzerinde kayıp yaşadı. Çoğu altcoin de bugün  kırmızıda. Kripto para piyasasında düşüş trendi hakimken,  Ethereum (ETH) 2 bin doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Polkadot ise daha büyük bir düşüş içerisinde girdi ve şuan günün en çok kaybeden kripto para birimleri listesinde. Kriptohocası.net olarak detayları aktarıyoruz.

BTC yeniden 30 bin doların altına düştü

Geçen hafta, Bitcoin (BTC) 15 bin dolar kadar düşerek, ayın en düşük seviyesi olan 25.300 dolar seviyelerine kadar indi. Takip eden birkaç gün içinde yaklaşık 5 bin dolar kadar toparlandıktan sonra, hızlı iniş çıkış hareketleri bu hafta yerini (en azından şimdilik), sakinliğe bırakıyor.

En önemli fiyat artışı, iki gün önce BTC’nin 31 dolar seviyelerinin üstüne çıktığı zaman geldi. Ancak bu seviye denemesi de başarısız oldu. Yükseliş tersine döndü ve tekrar 30 bin doların altına düştü. BTC, günün çoğunda bu  seviyenin üzerinde işlem gördüğü için dün de benzer bir şey yaşandı. Şimdi ise kripto para birimi bu çizginin altında ve piyasa değeri 570 milyar dolara düştü.

Piyasalar kırmızı renkte. Düşüşler devam ediyor

Diğer büyük kripto para birimleri ise geçen hafta büyük düşüşler yaşamasına rağmen,  hafta sonundan bu yana daha sakin bir görünümle BTC’nin performansını son on gün içinde büyük ölçüde taklit etti. Ethereum  dün 2.100 dolardan yükselmeyi denedi ancak başarısız oldu ve ardından gelen ret onu tekrar 2 bin dolara geri çekti. Binance Coin dün 310 dolar seviyesine çıktı ancak küçük bir günlük düşüşün ardından şimdi 10 dolar daha aşağıda oturuyor. Benzer düşüşler Ripple, Solana, Cardano, Dogecoin, Avalanche ve Shiba Inu’da da

Polkadot (DOT), son 24 saatte en çok kaybeden altcoin oldu. Yaklaşık yüzde 6.5’lik bir düşüş, DOT’u 10 doların biraz üzerine itti. TRON ve Litecoin, küçük artışlarla daha büyük birkaç alt arasında yer alıyor. Kripto piyasa değeri de 1,3 trilyon dolara yakın duruyor. Bitcoin son 24 saatte yaklaşık yüzde 2,64’lük bir düşüşle 29,860 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Ripple (XRP) ise yaklaşık yüzde 1,18’lik bir düşüşle 0,4276 dolar seviyelerinden işlem görürken, DOGE ise 1.70’lik düşüşle 0,08868 dolar seviyelerinde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.