BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Kritik Metrik: BTC Ve DOGE İçin Beklentiler Söylendi!

0 7

Q2 2022’nin başlangıcından bu yana, Bitcoin (BTC) ve daha geniş kripto para piyasası ciddi bir düzeltmeye girdi. Genel kripto para piyasasının 45 gün içinde yüzde 35’i düzelterek 800 milyar dolardan fazla düşüş yaşadı. Ayrıca CEO, kripto para piyasasındaki ilk memecoin olan Dogecoin (DOGE)’in, ile ilgili görüşlerini ve öngörülerini paylaşıyor.

CEO, Korku ve Açgözlülük Endeksi’ni paylaştı

Popüler piyasa yatırımcısı ve Real Vision CEO’su Raoul Pal, mevcut Bitcoin (BTC) fiyat modelinin Mart 2020 çöküşüne benzer özellikler gösterdiğini söyledi. Raoul Pal Adventures in Crypto’nun son bölümünde Pal, geçen haftaki son aşağı yönlü fiyat hareketiyle BTC’in mevcut kama oluşumunda “doğrudan aşağıya” düşmüş olabileceğini söylüyor. BTC’in şu anda başka bir fiyat artışına yol açacak aralıkta olduğunu da sözlerine ekliyor. Pal, “Mart 2020’de tam olarak böyle bir modelimiz vardı” diyor. 12 Mart 2020’de yatırımcılar, Covid-19 pandemisi korkusuyla büyük miktarlarda Bitcoin sattı. Yatırımcılar, pandeminin küresel ekonomi ve piyasalar üzerindeki etkisinin ne olacağından emin değildi. Öte yandan, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin Mart 2020’den bu yana en düşük seviyesinde olduğunu belirtiyor.

CEO, küresel makroekonomik durum ve jeopolitik gerilimler dikkate alındığında durum kesinlikle farklı olduğunu bildiriyor. Mart 2020’de enflasyon kontrol altında olduğunu ve Fed’e fazladan para üretimine geçtiğini hatırlattı. Ancak bu sefer de enflasyonun kırk yılın zirvesine tırmandığını ve Fed’in parasal sıkılaştırmayı çözmekten başka seçeneği olmadığı söylüyor. Fed’in, enflasyonu kontrol etmek için faiz oranlarını artırmayı planlarken, Pal, piyasadan daha fazla likidite çekeceğini de belirtti. Ancak kripto para piyasası meraklıları BTC’i desteklemeye devam ediyor. Popüler kripto para yatırımcısı Anthony Pompliano şunları söylüyor:

‘’Bitcoin, 1 Mart 2020’den bu yana yüzde 340 arttı. Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları para birimlerini tarihi bir oranda devalüe ederken, paketten öne çıkan tek bir varlık var. Bitcoin, milyarlarca insanı disiplinsiz para politikasından koruyan tasarruf teknolojisidir.’’

Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasası, ABD hisse senedi piyasalarını yakından takip ediyor. Piyasanın büyük ölçüde ara sıra düşüşlerle birlikte hareket etmesini beklediğini belirtiyor.

Analistin uzun vadeli DOGE senaryosu

Analist, kripto para piyasasındaki ilk memecoin olan Dogecoin (DOGE)’in, simetrik üçgen deseni sayesinde gün içi yatırımcılar için bir ipucuna sahip olduğunu söylüyor. Bu durumun, boğa piyasasının tersine hareket ederse DOGE’yi ileriye götürebileceğini belirtiyor. Yatırımcılar, istatistiksel olarak yukarı yönlü bir kırılma ile sonuçlandığından, genellikle simetrik bir üçgeni yükseliş modeli olarak görürler. Ancak aynı zamanda, yatırımcılar, kripto para biriminin formasyonun alt sınırını kırdığı ve aşağı doğru hızlandığı bir düşüş senaryosu olasılığını da unutmamalıdır.

Analiste göre, ne yazık ki DOGE formasyonun alt sınırını daha aktif bir şekilde test ediyor ve kısa vadeli bir yukarı ralliden ziyade bunun bir düşüş işareti olabileceğini belirtiyor. Kripto para piyasasındaki mevcut duyarlılık ve büyük miktarda fon çıkışı nedeniyle, birkaç gün içinde değerinin yüzde 50’sinden fazlasını kaybeden memecoin için herhangi bir olumlu sonucu tahmin etmenin belirsiz olduğunu söylüyor.

ATH’sinden bu yana, Dogecoin değerinin neredeyse yüzde 90’ını kaybetti ve diğer kripto para birimlerinde büyük bir düzeltmeye rağmen, kripto para piyasasında düşüş yaşayan token’lardan biri haline gelmesine neden oldu. IntoTheBlock’a göre, Dogecoin’in karlılığı, kripto para birimi için dengeli bir değer olarak kabul edilen yüzde 50’nin üzerinde kalıyor. Bir kripto para biriminin karlılığı yüzde 30’un altına düştüğünde, yatırımcılar token’in aşırı satıldığını düşünür ve karlılığı yüzde 70’in üzerine çıktığında bunun tersi kural uygulanır. DOGE çoğunlukla piyasadaki kripto para birimlerini takip etmektedir. Tesla’nın DOGE ödemelerini kabul etmesi ve Elon Musk’ın DOGE’u geleceğin kripto para birimi olarak adlandırması gibi haberler tarafından desteklendiğinden, genellikle BTC veya diğer kripto para birimlerinin desteği olmadan da toparlanabildiği belirtiliyor. Daha fazla kripto para haberi için Kriptohocası.net web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.