Pax Gold Nedir? Pax Gold Ağın Temel Özellikleri [ 6 Başlıkta İnceleme ]

Pax Gold Nedir
Pax Gold Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pax Gold Nedir? PAX Gold (PAXG), değeri altına endeksli, Ethereum tabanlı bir Kripto para projesidir. Bu makalede PAX Gold nedir, ne sunar, PAXG nasıl alınır, ne için kullanılır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. kriptohocasi.net olarak, merak eden okurlarımız için hazırladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

PAX Gold (PAXG) Nedir?

Pax Gold Nedir? PAX Gold (PAXG), Paxos tarafından çıkarılan altın destekli ERC-20 tabanlı bir Kripto varlığıdır. ERC-20 tabanlı PAX Gold, Ethereum protokolüne uyan herhangi bir hizmet, borsa ve cüzdan ile Entegre edilebilir. Her bir PAX Gold jetonu, Brink’in kasasında tutulan 400 ons 1 ons London Good Delivery altın külçesi ile desteklenir. Ek olarak, ulusal olarak tanınan uzmanlar, PAXG belirteçleri ile Altın arasındaki aylık denkliği onaylıyor. PAX Gold alan tüccarların fiziksel altınları da Paxos Trust Company tarafından tutulacaktır.

PAX Gold (PAXG) Sistemi Nasıl Çalışır?

Kullanıcılar, PAX Gold jetonlarını Paxos’ta harcayabilir ve jetonun USD karşılığını alabilir. İşlemcinizde 430’dan fazla PAX Altın Jetonu varsa, bunları Altın Külçelerinde harcama seçeneğiniz de vardır. Paxos, PAX Gold’un piyasaya sürülmesinin nedeninin, fiziksel altının ticaretinin, taşınmasının ve büyük miktarlarda tahsis edilmesinin zor olması olduğunu açıklıyor. Şirket, PAX Gold projesinin asıl amacının Ethereum kullanarak fiziksel altın yatırımını günümüze taşımak olduğunu belirtiyor. Pax Gold Nedir? PAX Gold’un piyasaya sürülmesinin de altının kripto likiditesini artıracağına inanılıyor. Ayrıca bu etkinin PAXG tokenleri aracılığıyla çeşitli finansal ürünlerin geliştirilmesini sağlaması beklenmektedir.

Pax Gold Nedir

PAX Gold (PAXG) Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Avantajı Nelerdir?

Pax Gold Nedir? PAX Gold’un birincil amacı, işlemcilerin fiziksel altını fiziksel olarak depolama ihtiyacını ortadan kaldırarak dijital altın jetonlarının satın alınmasına ve depolanmasına olanak sağlamaktır. PAXG altına dönüştürülebilir, ancak aşağıdakiler gibi başka kullanımlar da mümkündür: B. Altını diğer sanal varlıklara karşı kullanarak dünyanın her yerine PAX Altın Jetonları gönderin. Paxos, cüzdanında PAX Gold jetonları oluşturmak ve kullanmak için rekabetçi bir ücret yapısına sahiptir. Bu sayede oldukça düşük komisyon oranları ile işlem yapmak mümkündür.

Dezavantajları Nelerdir?

PAX Gold, ERC-20 akıllı sözleşmeler kullanılarak oluşturulmuştur. Ethereum, belirteç oluşturma için önde gelen blok zinciridir. Bu nedenle, ağdaki ERC-20 jetonları arasındaki rekabet çok şiddetli. PAXG, altına dayalı bir stablecoin’dir. Bu, Kripto para birimlerinin küresel altın fiyatı veya arz sorunlarından olumsuz etkilenebileceği anlamına gelir. Stablecoin’ler yatırımcılara güven verir, ancak düşük Volatiliteye sahip varlıklardır. Bu nedenle, popüler Kripto para birimleriyle elde edilebilecek yüksek kazanma oranlarını sunmaz.

PAX Gold (PAXG) Nereden Alınır?

Dyorex’e kayıt olduktan sonra sistemde bulunan ödeme seçenekleri ile hesabınıza para aktarmalısınız. Hesabınıza para aktardıktan sonra ise, Kripto para borsasında “PAXG” ismiyle yer alan PAX Gold’u dilediğiniz şekilde alabilirsiniz. Pax Gold Nedir?

Yenilikçi ve dürüst bir hizmet anlayışı sunan Dyorex, size PAX Gold (PAXG) işlemleri konusunda yardımcı olmaya hazır. Dyorex üzerinden ücretsiz bir hesap oluşturup, hemen PAX Gold sahibi olabilir ve güvenilir şekilde yatırımlarınızı yapabilirsiniz. Dyorex fırsatları ile PAX Gold (PAXG) satın almak için lütfen tıklayınız.

Pax Gold Nedir

PAXG Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

Pax Gold Nedir? PAXG projesini piyasadaki diğer dijital varlıkların büyük bir kısmından ayıran birtakım özellikleri de mevcuttur. Buna göre PAX Gold (PAXG) Token’ı benzersiz kılan özellikler şöyle sıralanabilir:

  • Düşük yatırım minimum değeri ile PAXG sayesinde her yatırımcı kolayca LBMA onaylı London Good Delivery külçe altınının bir bölümüne sahip olabilir.
  • Varlığın arkasındaki Paxos şirketi, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenmiş bir trust şirketidir ve ayrıca PAXG, DFS tarafından da onaylanmış ve düzenlenmiştir.
  • PAX Gold, yatırımcıların LBMA onaylı Good Delivery altın külçeleri için kullanabilecekleri tek altın token’ıdır.

PAXG Coin Piyasa Bilgileri

Pax Gold Nedir? CoinMarketCap verilerine göre PAX Gold (PAXG) Coin, Mayıs 2022 itibariyle piyasa değeri bakımından en büyük 100 Kripto para birimi arasında yer almayı başarmıştı ve listede 43. sırada yer almaktadır. 9,4 milyar liranın üzerinde piyasa değeri bulunan PAXG Token’ın dolaşımda 945.642.940 arzı bulunmaktadır. PAXG Token’ların her biri Brink kasalarında tutulan London Good Delivery külçe altınının 1 onsu ile 1:1 oranda desteklenmektedir.

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!