BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

P2E Nedir? Blokzinciri Tabanlı P2E Oyunlar

0 42

P2E Nedir; Blockchain oyun dünyasında geliştirilmekte olan bir dizi yeni ve yenilikçi fikir bulunuyor. Oyunlarda Blockchain teknolojisi kullanarak P2E oyunları oynamak için bilmeniz gerekenleri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Blockchain tabanlı oyun, hızla popülerlik kazanmaya başladı. İşlemler hızlı ve güvenli olmakla birlikte, oyun durumunun her zaman doğru olması da önemlidir. Mükemmel oyun deneyimi yaşamak için blok zinciri tabanlı oyunları tercih edebilirsiniz.

Play To Earn (P2E) Oyunları Nasıl Oynanır?

Eğlenmek için oynamak pahalı olmak zorunda değildir. P2E nedir? Blokzinciri tabanlı P2E oyunlar ödül kazanmak için video oyunları oynamak ve zaman geçirmek için popüler bir yoldur.

Bunu yapmanın birçok yolu vardır ve ödül kazanmak için, oyun oynamak eğlenceli ve ödüllendirici bir deneyimdir. Bunun için blok zinciri tabanlı Play To Earn (P2E) oyunlarını oynayabilirsiniz.

Oyunu oynarken;

  • Oynadıkça kazanma sistemi ile ödüllendirilirsiniz.
  • Oyuna katılan oyuncular, oyun oynarken hem eğlenip hem de gelir kazanabilir.
  • Düzenli oynandığında, gelir elde edilebilecek jetonları da kazanmaya başlarsınız.
  • Oyun içinde etkileşim kurarak, mal ve hizmet ticareti yapılabilir.
  • Blockchain teknoloji sayesinde, ticaret yaparken, kişisel bilgilerinizi verme zorunluluğu olmadığından güvenilirdir.

P2E yani Play to Earn projesi, bir iş modeli olarak düşünülebilir. Uzun süredir sektörde olmasına rağmen, Blockchain teknolojisinin iyice yerleşmesi ve birçok kişi tarafından kullanılarak, kripto paraların yaygınlaşmasıyla birlikte, daha fazla ön plana çıkmaya başladı.

Normal Blockchain ve P2E Oyunları Arasında Fark Var mı?

Blockchain teknolojisine aşina olan kişiler, P2E nedir? Blokzinciri tabanlı P2E oyunlar oynayabilir. Ancak normal Blockchain oyunlarıyla, P2E oyunları arasında bazı farklar vardır.

  • P2E oyunları; düzenli oynandığında, oyuncuların ticaret yapmalarını ve ödüllendirilmelerini sağlar. Normal Blockchain oyunlarında bu yoktur.
  • Normal blok zinciri oyunlarında oyuncular, çabaları için kripto para birimleri ya da diğer varlıklarla ödüllendirilir. P2E oyunlarında oyuncular, oyun jetonlarıyla ödüllendirilir.

P2E Nedir; P2E oyuncudan oyuncuya anlamına gelir ve bunlar, iki ya da daha fazla oyuncunun birbiriyle rekabet ettiği oyunlardır. Merkezi olmayan bir ağ üzerine inşa edilen blok zinciri oyunlarının aksine P2E oyunları, genellikle tek şirket ya da kuruluş tarafından merkezileştirilir ve işletilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.