Mark Karpeles Kimdir?

Mark Karpeles Kimdir
Mark Karpeles Kimdir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mark Karpeles 1 haziran 1985 Fransa doğumlu olan genç bir iş adamıdır. Sonrasında Japonya‘ya taşınmıştır. Takma adı olan, MagicalTux olarak da bilinmekte ve bu isimlede bazı alanlarda tanınmaktadır. Bir PHP yazılım geliştiricisi olduğunu söylemek mümkündür.

Mark Karpeles Neler İle Uğraştı

2005 yılına kadar yazılım geliştiricisi ve ağ yöneticiliği gibi işler ile kariyer basamaklarına tırmanan genç adam, 2009 yılına gelindiğinde ise Tibanne Co. Ltd’yi kurarak Ceo’su olarak iş görmeye başladı. Tibanne Co, Japonya merkezli olup; bitcoin hususunda bir teknoloji sağlayıcı sistem & şirketi olarak katkı ve hizmet sunar. Ayrıca 2012 yılında bitcoin tanıtımı üzerine bir vakfın (bitcoin vakfı) kuruculuğuna adım atılmasını sağlayarak kurucu üyelerinden olmuş ve 2014 yılına kadar da vakfın yönetim kurulunda aktif rol almıştır.

Ayrıca Mark Karpeles, yine Japonya merkezli ilk ve dönemi için büyük oranlara sahip bitcoin borsası olarak tanınan MT.GOX sisteminin kuruculuğunu yapmıştır. Kripto para hususunda yaptığı yatırımlar ve yazılımlar neticesinde ise hem başarı hem kazanç elde ederek, dijital para ile zengin olmayı başarmış insanlar arasında adını duyurmayı başarmış bir girişimci olmuştur.

Mark Karpeles Serveti Ne Kadar

Bahsi geçen genç girişimcinin sahip olduğu serveti, günümüz şartlarına göre yaklaşık olarak 500 milyon dolar kadar olduğu söylenebilir. Ancak yaşadığı bir takım talihsizlikler ve suçlamalar onun bu servetinden mahrum kalmasına sebebiyet vermesini sağlamış ve tutukluluk hali yaşamaya itmiştir.

Mark Karpeles 2015 yılı Ağustos ayından beridir, Japon polisi ile başı derttedir. Bu durumun sebebi olarak, kurduğu sistemin kötüye kullanımı şüphesi olduğu belirtilebilir. Ayrıca zimmete para geçirmek, kullanıcıların güvenlerini hiçe sayarak verileri tahrif etmek, sahip olduğu statü ve yetkileri kötüye kullanmak gibi suçlardan dolayı çeşitli suçlanmalar ve tutukluluk yaşamıştır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!