BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Mark Karpeles Kimdir?

0 88

Mark Karpeles 1 haziran 1985 Fransa doğumlu olan genç bir iş adamıdır. Sonrasında Japonya‘ya taşınmıştır. Takma adı olan, MagicalTux olarak da bilinmekte ve bu isimlede bazı alanlarda tanınmaktadır. Bir PHP yazılım geliştiricisi olduğunu söylemek mümkündür.

Mark Karpeles Neler İle Uğraştı

2005 yılına kadar yazılım geliştiricisi ve ağ yöneticiliği gibi işler ile kariyer basamaklarına tırmanan genç adam, 2009 yılına gelindiğinde ise Tibanne Co. Ltd’yi kurarak Ceo’su olarak iş görmeye başladı. Tibanne Co, Japonya merkezli olup; bitcoin hususunda bir teknoloji sağlayıcı sistem & şirketi olarak katkı ve hizmet sunar. Ayrıca 2012 yılında bitcoin tanıtımı üzerine bir vakfın (bitcoin vakfı) kuruculuğuna adım atılmasını sağlayarak kurucu üyelerinden olmuş ve 2014 yılına kadar da vakfın yönetim kurulunda aktif rol almıştır.

Ayrıca Mark Karpeles, yine Japonya merkezli ilk ve dönemi için büyük oranlara sahip bitcoin borsası olarak tanınan MT.GOX sisteminin kuruculuğunu yapmıştır. Kripto para hususunda yaptığı yatırımlar ve yazılımlar neticesinde ise hem başarı hem kazanç elde ederek, dijital para ile zengin olmayı başarmış insanlar arasında adını duyurmayı başarmış bir girişimci olmuştur.

Mark Karpeles Serveti Ne Kadar

Bahsi geçen genç girişimcinin sahip olduğu serveti, günümüz şartlarına göre yaklaşık olarak 500 milyon dolar kadar olduğu söylenebilir. Ancak yaşadığı bir takım talihsizlikler ve suçlamalar onun bu servetinden mahrum kalmasına sebebiyet vermesini sağlamış ve tutukluluk hali yaşamaya itmiştir.

Mark Karpeles 2015 yılı Ağustos ayından beridir, Japon polisi ile başı derttedir. Bu durumun sebebi olarak, kurduğu sistemin kötüye kullanımı şüphesi olduğu belirtilebilir. Ayrıca zimmete para geçirmek, kullanıcıların güvenlerini hiçe sayarak verileri tahrif etmek, sahip olduğu statü ve yetkileri kötüye kullanmak gibi suçlardan dolayı çeşitli suçlanmalar ve tutukluluk yaşamıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.