LUNA Yeni Tarihi Duyurdu: Büyük Yakım Onayladı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra (LUNA) ekosisteminin çöküşünden sonra Terra 2 Blockchain’ini oluşturma teklifinden bu yana, yeni Blockchain’i nasıl oluşturulacağı ve yatırımlarını kaybedenlere nasıl bir ödeme yapılacağı konusunda birçok spekülasyon yapıldı. Bu yeni zincire dair tarih duyuruları yapılırken, LUNA’ların yakımının onaylandığına dair duyurular yapıldı. İşte detaylar…

Terra 2.0 için yol haritası oluşturuldu

Şimdi bir yol haritası oluşturuldu ve Terra 2’nin oluşturulması için değiştirilmiş bir teklif kabul edildi. Terra 2, mevcut Terra Blockchain’inin bir fork’u değil, yükseltilmiş özelliklere sahip tamamen yeni bir sistem olacak. Yakın tarihli bir Tweet’e göre, Terra 2 test ağı yayında ve tüm Blockchain’i 28 Mayıs’ta piyasada olacak. Türkiye saati ile yaklaşık 9’da faaliyete geçmesi bekleniyor.  Şimdiye kadar Binance, Kraken, Huobi Global, Bitrue, Bybit, HitBTC, Okcoin, OKX Gateio KuCoin, LBank, Cryptocom, FTX, Bitfinex, Bitget ve MECX Global; Terra 2.0’ı ve airdrop’u desteklediklerini duyurdu.  Terra ekibi, airdrop’un yeni Terra zincirinin ilk bloğunda, 28 Mayıs’ta gerçekleşeceğini doğruladı.  Airdrop başladığında Terra ekosisteminde dört grup token olacak:

  • Çöküş öncesi Luna
  • Çöküş öncesi UST
  • Çöküş sonrası Luna
  • Çöküş sonrası UST

Bu dört grup, referans olarak Luna ve UST fiyat çöküşünün başlamasıyla, söz konusu tokenların ne zaman alındığına göre oluşturulmuştur. Çöküş öncesi tokenlar için hesap anlık görüntüleri 7 Mayıs itibariyle belirlenirken, çöküş sonrası anlık görüntüler, Terra 2’nin yayınlanacağı gün olan 28 Mayıs’ta alınacak. Luna airdropları, Terra 2’de basılan tokenlar ile yapılacaktır. Dört token kategorisinin her biri, önceden tanımlanmış bir airdrop oranına sahip olacaktır.

  • Çöküş öncesi Luna – 1:1.1
  • Çöküş öncesi UST – 1: 0.033
  • Çöküş sonrası Luna – 1:0.0000015
  • Çöküş sonrası UST – 1:0.013

Tüm token kategorilerinin sahipleri, Terra 2’nin oluşumu sırasında sahip oldukları varlıklara göre yüzde 30’luk bir airdrop alma hakkına sahip olacaklar. Airdrop ile bırakılan tokenlar, kullanıcının cüzdanlarına bağlı halde ulaşacak ve sahipleri 21 gün sonra transfer için bağlarını kaldırabilecek. Şu doğrulayıcılar Terra 2.0 desteğini onayladı: ChainLayer, BTCSecure, Sigma, TerraBay, Nebula Protocol Astroport, Spectrum, One Planet, Anchor, Sigma, Nexus, Nebula, Coinhall, Prism ve Random Earth.

LUNA yakımı onaylandı

Bu sırada TerraForm Labs, fazla TerraUSD Classic’i (USTC) yakma önerisi için oylamanın sonuçlandığını duyurdu. Teklifin sunulmasından bu yana, Terra topluluğu üyeleri tarafından 153.64 milyondan fazla oy kullanıldı ve katılımcıların büyük çoğunluğu teklifi desteklemek için oy kullandı.

Terra Station verilerine göre, şimdiye kadar kaydedilen 154,5 milyondan fazla oydan, toplam oyların yaklaşık 153.64 milyonunu temsil eden yüzde 99’u öneri yakım lehineyken, 5.491 oy desteklemiyordu. Teklifin oylanması sona erdiğinde, Terra, topluluk havuzunda kalan UST’yi ve ayrıca çapraz zincir ve likidite teşvik protokolündeki stablecoin’i yakarak topluluğun kararını uygulayacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!