BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

SHIB, Ethereum, AVAX ve Altcoin’ler Çöktü: İşte Nedenleri!

0 4

Geçtiğimiz gün boyunca, lider altcoin Ethereum (ETH) başta olmak üzere, birçok altcoin’de düşüş görüldü. Ethereum fiyat çöküşü, ETH’nin 1.800 doların altına kaymasıyla derinleşti. İşte detaylar ve diğer altcoin’lerin fiyat hareketleri…

Ethereum ve diğer altcoin’lerde sert düşüş: Neler oldu?

Yazım sırasında ETH, yüzde 8.52’lik bir düşüş ile gündeme geliyor. Söz konusu düşüş, ETH’nin yaklaşmakta olan “birleşme” (Ethereum 2.0) güncellemesinin istikrarına yönelik endişelerden dolayı ortaya çıkmış gibi gözüküyor. Öte yandan ETH ağındaki gas ücreti bu haftanın başlarında 2.54 dolara kadar geriledi. On chain veri sağlayan platform Santiment’e göre ETH’de düşük ücretler görülmesinin sebebi, ağdaki az aktivite, durgunluk ve korkuya işaret ediyor.

ETH dışında, merkeziyetsiz finans (DeFi) alanındaki diğer Blockchain ağlarındaki altcoin’ler de derin bir düzeltme yaşıyor. En son Bloomberg raporuna göre, Terra çöküşü, DeFi oyuncularının son derece temkinli olmasına neden oldu. Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz üzere merkeziyetsiz finans alanındaki en büyük deneylerden birini destekleyen bir Blockchain ekosistemi olan Terra’nın çöküşünün etkisi, bu ay zaten düşüş eğiliminde olan bir piyasayı vahşi bir düşüşe sürükledi.

Fiyatlarda son durum nedir?

Genel olarak birçok popüler altcoin’in fiyatı, son 24 saatte yüzde 10’a yakın değer kaybetti – bazıları yüzde 10’un da üzerinde düştü. Stablecoin’ler dışında piyasa değeri ile ilk 20’de yer alan kripto paralara bakılırsa, BNB yüzde 7.8, XRP yüzde 1.69 düşmüş durumda. Cardano (ADA) yüzde 8.66 gerilerken Solana (SOL) da kayıp yüzde 11.43 civarında oldu.

Dogecoin (DOGE) yüzde 4.33, Polkadot (DOT) yüzde 8.41, Tron (TRX) yüzde 2.52, Avalanche (AVAX) yüzde 13.24, Shiba Inu (SHIB) yüzde 8.83, Unus Sed LEO (LEO) yüzde 1.32, Polygon (MATIC) yüzde 8.83, Litecoin (LTC) yüzde 5.61 ve son olarak Cronos (CRO) yüzde 8.18’lik bir düşüş yaşadı. Mevcut durumda, stablecoin’ler dışında, ilk 20’de yer alan ve en az değer kaybedenler XRP ve LEO olarak gözüküyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.