LUNA İçin 6 Son Dakika Haberi: Coinlere El Konulacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaşadığı çöküş ile son zamanlarda adından en çok bahsedilen altcoin’lerden olan Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST)’de yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İşte en son yaşananlar…

ABD Senatörü, Terra yatırımcıları hakkında yorum yaptı

Pennsylvania Senatörü Pat Toomey geçtiğimiz günlerde Barron’s’a Terra’nın hileli bir proje olabileceğini söyledi. Cumhuriyetçi milletvekili, Luna’nın “çok şüpheli teknoloji” sunarken büyük getiriler vaat ettiği gerçeğine dikkat çekti. Yakın zamanda özel stablecoin’lere odaklanan bir yasa tasarısı sunan Toomey, yatırımcıların Terra’nın doğasını muhtemelen yanlış temsil ettiğini de sözlerine ekledi.

LUNA ekibi, Terra 2.0 hakkında yeni açıklamalar yaptı

Günlerdir, Terra 2.0’ın piyasaya sürülüp sürülmeyeceği veya Do Kwon ve ekibinin fikirlerini değiştirip, azalan fiyatı canlandırmak için fazladan Luna tokenları yakmayı kabul edip etmeyeceği konusunda spekülasyonlar yapıldı.  Ancak, açıklamalara göre, çoğu insanın düşündüğünün aksine Terra 2.0, şu anda Luna’yı barındıran Terra zincirinin bir çatalı olmayacak. Genesis blok 0’dan başlayacak tamamen yeni bir Blockchain ağı olacak.

Bir fork, bir Blockchain protokolünde iki Blockchain ile sonuçlanan bir değişikliği ifade eder. Bir Blockchain önceki protokolü, diğeri ise yeni sürümü takip eder. Buradaki önemli ayrım, forklanmış bir Blockchain’in tüm geçmişini orijinal zincirle paylaşmasıdır. Bu özellik Terra 2.0 planından farklıdır. Yeni plana göre, Terra Classic ile geçmişi paylaşmayacak, genesis blok 0’dan başlayarak yepyeni bir Blockchain Terra oluşturulacak.

Terra 2.0 airdrop’u gerçekleşmeyecek mi?

Terra topluluğu günlerdir Do Kwon ve Terraform Labs’ın yatırımcılara Luna’nın fiyat çöküşünden sonra kayıpları azaltmasına yardımcı olacak bir plan hazırlamasını bekliyor. Do Kwon, Terra 2.0 olarak adlandırılan yeni bir Terra zincirinin oluşturulmasını önerdiğinde, işler daha iyi görünüyordu. Ancak, son zamanlarda ortaya çıkan bir açıklama, toplumu endişelendirdi.

Güney Kore’de, Do Kwon ve Terra Foundation Guard (TFG), topluluğa Terra 2.0’ın geleceğine dair güvence vermeye çalışırken bile yasal bir tepkiyle karşı karşıya. Görünüşe göre Güney Kore polisi, tam olarak Seul Büyükşehir Polisi, Güney Kore’deki tüm kripto borsalarının sahip olduğu tüm varlıkları ve TFG’yi dondurmasını talep etti. Bu talep, vakfa ve kontrolörü Do Kwon’a yönelik zimmete para geçirme iddialarının ortaya çıkmasından sonra gerçekleşti.

Güney Kore polisi, LUNA fonlarının dondurulmasını istedi

23 Mayıs 2022’de Güney Koreli yetkililer, para çekme işlemlerini önlemek için ülkedeki öncü kripto para borsalarına bir talep gönderdi. Özellikle, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı, Luna Vakfı’nın harekete geçmesini yasaklamasını istedi. Polis, bu örgütü zimmete para geçirme suçlamalarıyla ilişkilendirebilecek ipuçları bulduğuna inanıyor.

Terra’nın Singapur ofisi ile ilgili iddialar ortaya çıktı

Güney Koreli bir medya kuruluşunun raporlarına göre, Terra’nın Singapur’daki ana ofisi, yalnızca kağıt üzerinde bir ofis olabilir. Rapor, Terra’nın kurucusu Do Kwon’un Terra’nın baş geliştiricisi Terraform Labs’ın (TFL) Singapur’da önemli bir varlığı olduğu yönündeki ifadeleriyle çelişiyor. Şirket Singapur’da kuruluyken, operasyonlarının büyük bir kısmı Güney Kore üzerinden gerçekleştiriliyordu.

Belgeler, TFL’nin Güney Kore’deki varlıklarını Terra çöküşünden sadece birkaç gün önce feshettiğini göstermişti. Bu hareket, Kwon’un muhtemelen çöküş hakkında önceden bilgisi olduğu konusunda spekülasyonlara yol açtı. Seul, kripto konusunda Singapur’dan çok daha katı yasalara sahip.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!