BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Roketleyenler: Bu 10 Meme, Web3 ve Metaverse Coin Yükseldi.

0 8

Geçtiğimiz 24 saat boyunca Bitcoin (BTC) ve diğer büyük altcoin projeleri düşüş yaşıyor olsa da metaverse, meme ve web3 coin projelerinden yükseliş yaşayanlar oldu. İşte 24 saatlik zaman diliminde en çok değer kazananlar…

Beş metaverse coin değer kazandı

Öncelikle metaverse alanında yüzde 100’e yakın bir yükseliş yaşayan kripto para dikkatleri üzerine çekti. GameX (GMX), son 24 saatte yüzde 97.5’lik bir yükseliş yaşayarak 0.00015 dolara çıktı. Ardından gelen ChainCade (CHAINCADE) yüzde 72 değer kazanırken Cappasity (CAPP) yüzde 28.7 yükseldi. Cappasity, geçtiğimiz gün Tata Consultancy Services COIN Business Accelerator programının bir parçası  olduğunun haberini verdi. Ariva (ARV) yüzde 16.8, PlayNity (PLY) yüzde 14.2 oranında değer kazandı.

Yalnızca iki meme coin yükseldi

Meme coin’ler ise, diğer günlerden farklı olarak, daha az yükseliş yaşadı. En çok değer kazanan meme coin yüzde 59.8 ile LiteDoge (LDOGE) oldu. Ardından yüzde 21.4 ile JejuDoge (JEJUDOGE) geldi. JejuDoge, Güney Kore merkezli bir coin’dir ve 12 Mayıs 2021’de yayınlanmıştır. LiteDoge (LDOGE) ise, açık kaynaklı bir eşler arası kripto para birimidir ve 2015 yılında Bitcoin ağından fork’lanmıştır. LiteDoge, Paso Robles, California’dan Shawn Macgregor tarafından yaratılmıştır.

Web3 alanında da yükseliş görüldü

Web3 coin’lere bakıldığında ise yüzde 23.32 ile DODO (DODO), yüzde 16.7 ile DeepBrain Chain (DBC) ve yüzde 8.79 ile Litentry (LIT) geldi. Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz üzere DODO, benzersiz proaktif piyasa yapıcı (PMM) algoritması, otomatikleştirilmiş piyasa yapıcılardan (AMM) daha iyi likidite ve fiyat istikrarı sunmayı amaçlayan bir DeFi protokolü ve on chain likidite sağlayıcısıdır.

Öte yandan DeepBrain Chain, Blockchain teknolojisine dayalı sonsuz ölçeklenebilir, dağıtılmış yüksek performanslı bir bilgi işlem ağı oluşturma ve 5G+AI çağında en önemli altyapı olma vizyonuyla Kasım 2017’de kuruldu. Litentry ise Blockchain ile kullanıcı merkezli bir ağ lehine borsa desteklemeye yardımcı olan bir veri yönetimi altyapısıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.