BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

LUNA Bu Altcoin’leri Yaktı: Çin’den Yasak Gelecek!

0 0

Terra (LUNA) ve UST stablecoin’inden olayından etkilenen Çin hükümet medyasına göre, hükümet yasa dışı faaliyetler ve ilgili suçlar için alanı azaltmak için stablecoin riskine yönelik yönetim önlemleri almaya hazırlanıyor. İşte detaylar…

LUNA sonrasında Çin, stablecoin risklerini önlemek için önlemler alacak

Ülke, ABD’nin hemen arkasında 2. en önemli Bitcoin madenciliği yapılan ülke olmasına rağmen kripto para birimleriyle ilgili düzenlemeleri her zaman sıkılaştırdı. Getirilen bir dizi yasağa rağmen, Bitcoin madencileri hala çalışıyor. Bu düzenleme, Çin’de bir yeraltı Bitcoin madenciliği dalgasını ateşledi. Kriptohocası.net olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere LUNA’nın çöküşü tüm kripto yatırım topluluğunu sarstı. 41 milyar dolarlık piyasa değeri ve yüz binlerce hayranı olan LUNA dibe vurdu. Fiyat sadece birkaç gün içinde neredeyse 90 dolardan neredeyse sıfıra düştü.

İddialara göre ülke, düzenleyici eksikliklerin tamamlanmasını hızlandıracak ve kripto para birimlerinde spekülasyon, yasa dışı finansal faaliyetler ve ilgili yasa dışı ve kriminal faaliyetler için alanı daha da azaltmak için stablecoin riskleri için hedefli yönetim önlemleri getirecek. Ayrıca, Everbright Bank of China’nın Finansal Piyasalar Departmanında makro araştırmacı olan Zhou Maohua “Farklı ülkelerdeki sanal para düzenleme politikalarındaki farklılıklar nedeniyle, kripto para birimlerini yasadışı sınır ötesi varlık transferleri için bir kanal haline getirmenin kolay olduğuna inanıyoruz,” ifadelerini kullandı. Peki, kullanım sınırlaması getirilebilecek olan stablecoin’ler neler? Aşağıda, en büyük stablecoin’lerin bazılarını görebilirsiniz. Ancak stablecoin piyasasının oldukça geniş olduğunu belirtmekte fayda var.

Çin, çeşitli projelere karşı pozisyon alıyordu

Çin ayrıca, sanal para birimlerinin kara para aklama, dolandırıcılık ve yasa dışı bağış toplama için bir araç haline gelmesini önlemek için farklı ülkelerdeki düzenleyicilerin standart küresel kurallar geliştirmesini ve sınır ötesi denetimi güçlendirmesini istiyor.  Bu arada Çin, bir kripto para projesi olan Stepn’in ülkedeki kullanımını sonlandıracak. Popüler “kazanmak için hareket” kripto uygulaması Stepn’i destekleyen tokenlar, oyunun Çin’deki kullanıcılar için engelleneceği haberlerinin ardından düştü. İlişkili tokenler, Green Satoshi Token (GST) ve STEPN token (GMT), duyurunun ardından hemen çift haneli düştü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.