BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

LUNA 2.0 Binance’e Girdi: Ama Mühim Bir Sorun Var!

0 9

Terra LUNA 2.0 Binance’de kaldıraçlı işlemlere açıldıktan sonra LUNA ve LUNC kısa sürede %30’dan fazla yükseldi. Ancak, yeni Blockchain’in lansmanı için airdrop olarak Terra yatırımcılarına dağıtılacak tokenlerde önemli bir sorun var.

Luna 2.0 airdrop dağıtım sorunlarıyla karşılaştı, ekip kabul ediyor

Luna 2.0 airdrop, Terra’nın umduğu kadar sorunsuz gitmedi ve ekip bazı dağıtım sorunlarından muzdarip olduğunu kabul etti. Luna 2.0 lansmanı ardından güçlü bir başlangıç yapan Terra kısa sürede %70 değer kaybetti. Bu airdrop sorunu, Terra kurtarma çabalarına yardımcı olmayı amaçlayan yeni chain’i daha da karmaşık hale getiriyor. Twitter’dan birçok yatırımcı, beklediklerine kıyasla airdrop yoluyla yetersiz token aldıklarını belirterek çıkmazlarını dile getirdi. Başlıca sıkıntılar şu şekilde….

Terra Luna sıkıntıları, ekibin airdrop’un hatalarını kabul etmesiyle sona ermiyor. Twitter ve Reddit’teki toplulular, tahsislere göre almayı bekledikleri sayılara kıyasla yetersiz Terra aldıklarından şikayet etti. Diğerleri ise hiç almadıklarını belirtiyor.

Ancak bu çözümün ne olabileceği bilinmiyor

1 milyar token zaten tahsis edildi, kazanılmış veya takas edilmişse, bunu düzeltmenin tek yolu yeni Terra 2.0’ı basmak olacak gibi görünüyor. Çöküşten sonra LunaClassic yatırımcılarına dayalı olarak yeterli token alamamaktan şikayet edenler büyük olasılıkla hayal kırıklığına uğrayacaklar. Bu arada, Terra kurucu Do Kwon’un da yeni stablecoin çıkarma planlanın olduğu iddia ediliyor. Ancak her şeye rağmen, Binance 2.0 listesi ve airdrop, diğer Luna 2.0 borsalarının airdrop’larının yanı sıra nihayet tamamlandı.

Terra büyük borsalarda işlem göremeye başladı

Kriptohocası.net olarak aktardığımız üzere Binance, Terra’nın yeni tokeni LUNA’yı 30 Mayıs’ta listeledi. Duyuru ardından LUNA ve LUNC kısa sürede %30’dan fazla değer kazandı. Yazım sırasında, Terra 2.0 yani yeni Terra, son 24 saatte %40 yükselerek 9.87 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi 1,3 milyar doların üzerinde.

Eski token olan LUNC ise dün yaklaşık %40 yükseldikten sonra bugün düşüşteydi.

Terra 2.0’in hangi borsalarda listelendiğine buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.