Bitcoin Alarmı! Fiyat Eksilmeye Devam Edecek!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya çapındaki kripto piyasaları, yaygın “aşırı korku” nedeniyle zor günler geçirmeye devam ediyor. Küresel kripto piyasası değeri 1,31 trilyon dolardan 1,25 trilyon dolara düştü. Bitcoin (BTC)’in fiyatı bir kez daha 29 bin doların altına düştü.

Bitcoin makro trend çöküşü ile uğraşıyor

106.500 Twitter takipçisi olan analist Kevin Svenson’a göre, Bitcoin (BTC) şu anda 2020’nin sonlarından bu yana piyasayı iyimser tutan önemli bir destek bölgesinin altında işlem görüyor. Böyle durumlarda insanların önyargılarının onları kör etme eğiliminde olduğunu söyleyen analist şunları açıkladı:

Unutmayın, BTC makrotrend çöküşü ile uğraşıyoruz. TA, teknik analiz anlamına gelir. Bu, güvenlik açığının bir belirtisidir. Yatırımcılar bu tür bir yapıda sıçramalara satış yaparlar. Büyük olasılıkla aylarca yana ya da aşağıya doğru giderek, dibe vurarak geçireceğiz.

Svenson, Bitcoin’de düşüş eğiliminde olsa da, fiyatın düz bir çizgide düşmeyeceğine inanıyor. Bunun yerine, en popüler kripto para biriminin öngörülemeyen fiyat aktivitesine sahip bir aralıkta işlem göreceğini tahmin ediyor. Analist, pek çok insanın paniğe kapıldığını, piyasanın ya ralli yapacağını ya da büyük düşüşlere geçeceğine inandığını açıklıyor ve şunları söylüyor:

Volatilite olasılığı çok daha yüksek. Bir süre daha düşük seviyelerde kalabiliriz. Yarılanmayı beklerken, Bitcoin ve kripto için öngördüğüm şey bu. 2024’ün ilk altı ayında, bir sonraki Bitcoin yarılanması gerçekleşecek.

BTC hacmi önemli ölçüde artıyor

Yakın tarihli bir videoda Svenson, Bitcoin (BTC)’in haftalık grafiğinin önemli bir hacim artışı gösterdiğini belirtti. Kripto analistine göre hacimdeki artış, BTC için anlık olarak dibe işaret ediyor. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatının büyük olasılıkla ABD borsasının başarısı tarafından belirleneceğine dikkat çekiyor. Borsa buradan yükselmeye devam ederse, bizi nereye götürürse götürsün, bu en azından o ara rallinin dibi olacak. En azından, uzun bir süre dip görevi görecektir. Analistler görüşlerini tamamlıyor:

S&P 500 düşmeye başlarsa ve daha sonraki bir tarihte daha düşük testler yaparsa, bunun mükemmel bir sinyal olmadığı ve sadece biraz daha düşük, belki 20 bin dolar –  22 bin dolar veya 200 haftalık basit hareketli ortalama civarında test edeceğiz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!