BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Kripto Para Yatırımı Yapmayın! Bu Zamanı Bekleyin!

0 7

2022 yılının başından bu yana kripto alanı, zor zamanlar geçirdi. Bu nedenle birçok yatırımcı kripto para piyasasından hala uzak duruyor. Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz gibi, küçük bir yükselişin hemen ardından, kripto para birimlerinin çoğu, son birkaç günün kazanımlarını silen sert bir düşüş yaşadı. Bu nedenle, ayılar artık daha sabırsız olduklarına göre, yatırımcıların piyasaya girmeden önce temkinli olmalarının zamanı geldi.

Altcoin’ler, lider kripto para birimi BTC’yi takip etmeli

Lider kripto para birimi Bitcoin, son birkaç gündür 30 bin dolar seviyelerinde oynuyor. Fiyat sürekli olarak 32 bin dolar seviyesinden reddediliyor, ancak aynı zamanda destek seviyelerini 28.700 dolarda tutuyor. BTC’nin eğilimi ve bir bütün olarak kripto piyasasının öngörülemez hale geldiği zamandır. Buna ek olarak, BTC hakimiyeti sürekli artıyor. Şuan, BTC piyasanın yüzde 46.3’üne sahip ve bu nedenle ağır bir şekilde domine edildiğinden, diğer altcoin’ler Bitcoin’i takip etmelidir.

Önemli fiyat değişimlerine rağmen, BTC fiyatı ileride büyük bir düşüş olasılığı taşıyor. Yukarıdaki günlük BTC grafiğinin gösterdiği gibi, uzun bir konsolidasyondan sonra varlık önemli bir düşüş bayrağı oluşturdu. Dolayısıyla bu, fiyatı aşağı doğru sarkmaya zorlayabilir. Eğilim paralel kanal içinde olmadığı sürece, piyasalar kesikli kalabilir. Ancak eğilim çizgisi bozulursa, ki bu oldukça olasıdır, o zaman büyük bir düşüş fiyatı 25 bin ABD dolarına veya altına çekebilir.

Bu seviyeler BTC için çok önemli

Bu nedenle, mevcut belirsiz piyasa ortamı göz önüne alındığında, trendin onaylanmasını beklemek güvenlidir. Bitcoin fiyatı başarılı bir şekilde 32 bin doların üzerine çıkarsa ve bir düzeltmeye uğrarsa piyasa yükselişe geçebilir. Aksi takdirde, BTC fiyatı 28 bin doların altına düşerse düşüş eğilimi bir süre daha geçerli olabilir.

Düzenli aralıklarla kripto para analizleri paylaşan analist Michael van de Poppe, 2 Haziran tarihinde Twitter üzerinde düzenlediği ankette, 600 binden fazla takipçisine “Bitcoin haftaya ne kadar olur” diye sordu. 35 bin dolar ve 27 bin dolar seçeneklerinin yer aldığı ankete, 5 bin 591 oy geldi. Katılımcıların yüzde 53,5’i düşüş beklediğini belirtti. Takipçilerinin düşüş beklentisine rağmen piyasaya olumlu yaklaşımıyla tanınan analist, yakın vadede yeniden yükseliş beklentisi içine girilmesi için, 30.300 doları hedef olarak belirledi. Analist ayrıca, vadeli işlem piyasasıyla spot fiyatların arasında görülen boşluğun kapanması için 36.000 dolara kadar yükseliş yaşanabileceğini, daha sonra keskin bir düzeltmenin ihtimal dahilinde olduğunu tweet attı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.