BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Kripto Para Yatırımcıları Yeni Saldırılar Arasında Güvenli Liman İçin Mücadele Ediyor!

0 25

Kripto para yatırımcıları, dijital varlıklarını çalmak isteyen bilgisayar korsanlarından artan saldırılarla karşı karşıya kalabiliyor. Bazı yatırımcılar, tekrar hedef olmaktan korktukları için, artık güvenli liman arıyorlar.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şu anda kripto para piyasası için, düzenleyici çerçeve oluşturup oluşturmamayı düşünüyor. SEC böyle bir çerçeve oluşturursa, yatırımcılara saldıranlardan ve diğer kötü niyetli faaliyetlerden koruma sağlayabilir.

Kripto Para Birimini Hırsızlıktan Koruma

Kripto para birimi, büyüyen bir trend ancak, beraberinde hırsızlık riskleri de artırıyor. Kripto para birimini hırsızlıktan korumanın birçok yolu vardır ancak, en önemli şey madeni paralarınızı güvende tutmaktır.

  • Kripto paralarınızı güvenli cüzdanda saklamalısınız.
  • İyi cüzdan; bir yedekleme sistemi ve çevrimdışı mod dahil olmak üzere, birden fazla koruma katmanına sahip olmalıdır.
  • Özel anahtarlarınızı kimseyle paylaşmamanız gerekir.
  • Kimlik doğrulama kullanmak ve soğuk depolama yöntemi kullanmak gerekir.

Bunun anında kripto paranızı internete bağlı cihazda bırakmamak da hırsızlığa karşı alabileceğiniz önlemler arasında yer alır.

Kripto Para Birimleriyle İlişkili Riskler

Merkezi olmayan kripto para birimleri, hükümet ya da finansal kurum kontrolünde de değildir. Bununla birlikte; kripto para birimleri, dolandırıcılık ya da hırsızlık riski, fiyat oynaklığı potansiyeli ve kripto para biriminin büyük ödeme ağı tarafından kabul edilmemesi durumunda, değer kaybetme riski de vardır.

Kripto para biriminin değerinin artacağının garantisi yoktur ve tüm değerini kaybetme riski yüksektir. Herhangi kripto para birimine yatırım yapmadan önce, içerdiği riskleri anladığınızdan emin olmak önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.