BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Kripto para sektöründe günün öne çıkan Haberleri!

0 5

Kripto para endüstrisindeki güncel haberlerden derlediğimiz günün önemli gelişmelerine haberimizin devamında göz atabilirsiniz.

Bir saat içinde 120 milyon dolarlık BTC ve ETH pozisyonu tasfiye edildi

Bitcoin ve Ethereum’da günün ilk saatlerinde sert düşüşler gelirken 120 milyon dolar değerindeki BTC ve ETH pozisyonları kısa süre içinde tasfiye edildi. Coinglass verileri, tasfiye olan pozisyonların yüzde 95’inin alım (long) pozisyonları olduğuna işaret ediyor.

MetaMask, Apple (NASDAQ:AAPL) cihazlarını oltalama saldırılarına karşı uyarıyor

Kripto cüzdan sağlayıcısı MetaMask, kullanıcıları için Apple iCloud kimlik avına karşı bir uyarı yayımladı.

ConsenSys’e ait kripto cüzdanı Metamask, dün Twitter dizisinde platformu iPhone, Mac ve iPad üzerinden kullanan kullanıcılar için bir güvenlik sorunu olduğunu iletti. Apple aygıtları, uygulama verileri için otomatik yedeklemeyi etkinleştirildiğinde, varsayılan olarak kullanıcıların cüzdan kelimelerinin iCloud’da saklandığı bildirildi. 

Bu büyük bir güvenlik açığı olarak görülürken MetaMask cüzdanlarına erişim sağlayarak, kimlik avı taktikleriyle kullanıcılar, varlıkların tehdit altında olduğu konusunda uyarıldı.

Estonya’da Cardano tabanlı bir Metaverse kuruldu

Blockchain strateji oyunu Cardalonia, Cardano Blockchain ağında başlatılan ilk Metaverse projelerinden biri. Oyuncular Cardano Blockchain üzerinde kendi deneyimlerini oluşturabilir, sahiplenebilir ve özelleştirebilir.

Metaverse, oyun varlıklarının kıtlığını ve değişmezliğini sağlayacak sanal ve artırılmış gerçeklik kulaklıkları ve Blockchain varlıklarının kullanımıyla kolaylaştırılan, sosyal bağlantıya odaklanan bir 3 boyutlu sanal dünyalar ağı olarak geliştirildi.

Bitcoin düşüşü büyük yatırımcıların alımlarına rağmen devam ediyor

Bugünkü düşüş, Mart ayı kazanımlarının neredeyse tamamının geri alınmasına yol açtı. Düşüş, şahin görüşleriyle piyasa katılımcılarını belirsizliğe sürükleyen Fed de dahil olmak üzere çeşitli makroekonomik olaylarla bağlantılı olmaya devam ediyor. 

Bununla birlikte, bazıları Luna Foundation Guard (LFG) ve MicroStrategy’nin son iki haftadaki önemli BTC alımlarının fiyatı artıracağı umutlarına rağmen Bitcoin’in düşmesini şaşırtıcı buluyorlar. Sonuç olarak BTC balinaları, geçen hafta borsalardan büyük miktarda kripto varlık taşıyordu. Ancak tüm bu pozitif algıya rağmen düşüş gerçekleşti.

Emirates Havayolları, Metaverse’de NFT’ler geliştirecek

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) havayolu şirketi Emirates, çalışanları ve müşterileri için Metaverse’de NFT çıkarma başlatma planlarını duyurdu. Lansman, BAE’nin dijital ekonomisi ve sanal varlık girişimleriyle uyumlu şekilde ilerliyor.

Kısa süre önce yayınlanan bir açıklamada, Havayolu şirketi, önümüzdeki aylarda beklenen lansman ile ilk projelerin çalışmalarının devam ettiği söylendi. 

Bitcoin Lightning’den bir ilk

Bitcoin Lightning Network (LN), ilk kripto para olan Bitcoin (BTC) için en eski ve en popüler Katman 2 ölçeklenebilirlik çözümü. Blockstream ekibi, net kapasitesinin son 12 ayda üç kattan fazla arttığını söylüyor.

En başarılı geliştirme yılının ardından Lightning Network (LN), toplam kapasitesinin 1.100 Bitcoin’den (BTC) 3.679 Bitcoin’e (BTC) yükseldiğini görüyor. Aynı dönemde, Bitcoin tabanlı platform Liquid, kapasitesini 3.000’den 3.500 Bitcoin’e (BTC) çıkardı. Böylece Lightning tarihinde ilk kez işlem kapasitesi açısından Liquid’i geride bıraktı.

Ayrıca, Lightning Network mekanizmasının en popüler topluluk odaklı uygulaması c-lightning, kendisini Core Lightning olarak yeniden markalaştırdı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.