Cardano ağındaki proje sayısı son bir ayda ikiye Çoğaldı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Cardano (ADA), 2021 yılı son çeyreğinden bu yana ağ yükseltmesini başarıyla gerçekleştirdikten sonra önemli bir büyüme görüyor.

Eylül ayındaki güncellemeyle Cardano ağı üzerinde akıllı sözleşmeler inşa etme özelliği aktif hale getirildi. O günden bu yana projelerin Cardano ağında konuşlanması biraz yavaş seyretti. Bu durum son 6 aylık dönemde akıllı sözleşme platformu için bir eleştiri konusu oldu. Bunun yanında Cardano yerel tokeni ADA fiyatının performansı da beklentilerin oldukça altında hareket etti.

2022 yılının ikinci çeyreğinde ise ADA fiyatı 1 doların altında fiyatlanmaya devam ederken Cardano ağındaki gelişimin devam ettiği görülüyor. Güncel durum, Cardano ağı üzerinde 900’den fazla projenin geliştirildiğini gösteriyor. Geçen ay itibarıyla bu rakam 500 civarı projeden ibaretken bu kadar kısa bir süre içinde 400 yeni projenin ağa katılması, önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Cardano’nun ana şirketi IOHK tarafından iletilen proje sayısındaki ciddi artış gelişmesi Cardano ağında yaklaşık 2 ay sonra gerçekleşmesi planlanan Vasil hard forku ile bağlantılı olabilir. Zira Haziran ayında gerçekleşecek olan güncellemenin, ağ üzerinde konuşlanacak projeler için yeni bir iyileştirme getirmesi bekleniyor.

Cardano ağı büyümeye devam ediyor ancak…

Cardano, DeFi alanında oldukça yeni bir platform. Yüzdesel olarak büyük oranlarda büyümelerden bahsedilse de örneğin toplam kilitli değerde 222 milyon dolarlık fon ve ağda çalışan 10 protokol ile 32. en büyük Blockchain konumunda bulunuyor.

Bu alanda ilk sırada yer alan Ethereum 116 milyar dolar kilitli toplam değeri ve ağda bulunan 466 protokol sahip. Bu haliyle Ethereum, Cardano ile kıyaslanamayacak bir büyüklüğe sahip bir Blockchain ağı.

Yine de Cardano ağı, NFT koleksiyonları, DeFi kredi protokolleri, cüzdan sayısındaki artışla her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Cardano için diğer önemli bir gelişme ise ağda ERC-20 tabanlı token dönüştürücüsünün hizmete girmeden önce 100 bin yeni cüzdan eklenmesiydi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!