Kripto Para Piyasası Sallanmaya Devam Ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası sallanmaya devam ediyor. Toplam 2,12 trilyon dolarlık bir toplam üst sınırla (yazılı olarak), bir aydan kısa bir süre içinde, fiyatları düşük tutmak için bir dizi faktörle birlikte yaklaşık %15 oranında değer kaybetti. Bununla birlikte, şu anda yalnızca daha küçük altcoinleri düşünenler para kazanıyor olsa da, en azından yatırımcıların cesaret edebileceği bazı iyi haberler var.

27 ülkeden anket verileri, kripto para yatırımı ve sahipliğinin artmaya devam ettiğini ve yalnızca Ekim ve Aralık ayları arasında dünya çapında sahiplikte gözle görülür bir artış olduğunu gösteriyor. Bu anket verileri aynı zamanda Şirket tarafından Ekim ayında yayınlanan ve küresel olarak kripto para birimi sahiplerinin tabanının yalnızca kısa ve uzun vadede büyüdüğünü gösteren bir raporla da uyumlu.

Ve bu tür bulguların önemli olmasının nedeni, son zamanlarda yaşanan düşüşlere rağmen, gelecekte kripto para birimi sahipliğinin yaygınlaşması için temellerin istikrarlı bir şekilde atıldığını göstermeleridir. Ve kripto dostu genç nesiller er ya da geç eski genlerin yerini almak zorunda kalırken, sabırlı yatırımcılar bir gün inançlarının sonunda varlıkları için ana akım talep tarafından ödüllendirildiğini görebilirler.

Kripto Para Birimi Kabulünde ve Sahipliğinde Kısa ve Uzun Vadeli Artışlar

Kişisel finans sitesi tarafından yayınlanan 27 farklı ülkenin anketi, çoğunluğun kripto para sahipliğinde yalnızca birkaç ay içinde bir büyümeye tanık olduğunu ortaya koyuyor.

Yukarıdaki tablo, Ekim 2021 ile Aralık 2021 arasında kripto para sahipliğinin 21 ülkede arttığını ve yalnızca birinde azaldığını gösteriyor (Ekim ayına ilişkin veriler beş ülke için eksikken). Genel olarak, ‘dünya’ bu iki ay arasında genel olarak kripto para birimi sahipliğinde %11,2’den %15,5’e bir artış gördü.

Ve açıklığa kavuşturmak gerekirse, bu mevcut sahipliktir, yani ankete katılanlar, test edildikleri sırada kripto para birimini elinde bulundururlar. Başka bir deyişle, anket, katılımcıların son 12 ayda (veya herhangi bir zamanda) herhangi bir noktada kripto para birimine sahip olup olmadıklarını sorsaydı, muhtemelen daha da yüksek yüzdeler görebilirdik. Ayrıca, anketin sahiplik oranının özellikle yüksek olduğu Türkiye, Küba, Ukrayna, Hindistan ve El Salvador gibi birkaç ülkeyi gözden kaçırdığını da belirtmekte fayda var.

Her iki durumda da ortaya çıkan resim, kripto para birimi sahipliğindeki bir büyümedir. Ve şüpheciler, Finder’ın araştırmasının muhtemelen çok bilimsel olmadığını iddia etmeye eğilimliyse, daha titiz başka çalışmalarla destekleniyor.

En önemlisi, Şirket Ekim ayında 2021 Coğrafya Kripto Para Birimi Raporu’nu yayınladı ve yine orta ve uzun vadeli zaman dilimlerinde sahiplik artışlarını gösterdi. Vardığı sonuçlardan biri, “kripto para biriminin benimsenmesi hızla artıyor” idi.

Özellikle, 154 ülke için zincir üstü verileri kullanan ve bunu kişi başına PPP (satın alma gücü paritesi) verilerine göre ölçen rapor, dünya çapında kripto para biriminin benimsenmesinin “2019’un üçüncü çeyreğinden bu yana %2300’ün üzerinde ve %881’in üzerinde arttığını buldu. geçen yıl.” Daha spesifik olarak, bu, alınan zincir üstü değer anlamında ve ticaret hacmi açısından benimsemedir.

Bu şaşırtıcı bir büyüme ve 2021’de kriptonun ne kadar büyük bir yıl geçirdiğinin altını çiziyor. Ve Şirket’e göre, dünyanın neresinde olduğunuza göre değişen nedenlerle büyük bir yıl geçirdi.

“Gelişmekte olan piyasalarda birçok kişi, para birimi devalüasyonu karşısında tasarruflarını korumak, havale gönderip almak ve ticari işlemler gerçekleştirmek için kripto para birimine yöneliyor; Buna karşılık, Kuzey Amerika, Batı Avrupa ve Doğu Asya’da, geçen yılki benimseme, büyük ölçüde kurumsal yatırımlardan kaynaklandı.”

Kripto Para Piyasası Veriler Neden Kripto İçin İyi Haber?

Şeytanın avukatlığını oynayan herkes, Ekim-Kasım rallisi sırasında kripto para piyasasına daha fazla insanın girmiş olabileceği, ancak büyük olasılıkla varlıklarını satmış ve Bitcoin’den sonra ortadan kaybolmuş olabileceğinden, bu ‘evlat edinme’ verilerinin geçici veya kısa ömürlü olabileceğini iddia edebilir. Örneğin, 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044$’a ulaştığından beri %39 düştü.

Bu büyük olasılıkla doğrudur, ancak bu, her zamankinden daha fazla insanın kripto para birimine sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bu, pazara ve sektöre yeniden başladığında yeniden girebilecek tanıdık ve anlayışlı insanlardan oluşan bir taban oluşturmak açısından önemlidir.

Ve mevcut veriler, bu tabanın sadece önümüzdeki yıllarda artacağını gösteriyor. Özellikle, anket verileri, hemen hemen her ülkede kripto para birimi sahipliğinin güçlü bir şekilde genç gruplara ve nesillere yönelme eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Küresel olarak, kripto para birimi sahiplerinin %54,8’i 18 ile 34 yaşları arasındayken, 35-54 yaş grubu için sahiplik %30,5’tir. Buna karşılık, 55 yaş ve üzerindekiler için sadece %14,7’dir.

Bunun önerdiği şey, kripto para birimi sahipliğinin ve kullanımının gençlerin bir faaliyeti olduğudur. Daha da önemlisi, Y Kuşağı ve Z Kuşağı yaşlandıkça ve bir zamanlar Baby Boomers tarafından işgal edilen demografik boşlukları işgal etmeye başladıkça, mülkiyetin bir bütün olarak toplumda daha yaygın hale geleceğini öne sürüyor. Ve yeni nesiller (Z Neslinden daha genç) muhtemelen kripto para birimi sahipliğine daha da açık olacaklar (çünkü giderek normal hale geldiği bir dünyada büyüyorlar), gelecek çok daha yüksek kripto para birimi benimseme yüzdelerini görebilir.

Demografik değişim, yaygın kripto para sahipliğini elde etmek için dolaylı bir mekanizma gibi görünebilir, ancak bu, diğer alanlarda giderek daha fazla işaret edilen bir mekanizmadır. Örneğin, bu mekanizma bir dizi gazeteci ve yazar tarafından siyasette aktif olarak vurgulanırken, daha az tartışmalı bir şekilde analistler başka bir örnek vermek gerekirse bunu modada da kaydettiler. Temel olarak, fikirler, eski nesiller ortadan kalktıkça, artan bir kucaklama için belirli şeylere karşı duyulan isteksizliğin yerini almasıdır.

Bunu en azından önümüzdeki bir veya yirmi yılda kripto para piyasası ‘nda görmemiz çok muhtemel. Bu, gerçekten büyük bir getiriyle ilgilenen herkesin kripto para birimini özellikle uzun süre elinde tutması gerekebileceği anlamına gelir. Yine de, kısa vadeli oyun özellikle tehlikeli olduğundan (özellikle şimdi), çoğu yatırımcı için makul bir başarı şansı olan tek stratejidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!