Kripto Para Piyasalarında Günün Önde Olan Gelişmeleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kriptohocasi.net – Kripto para piyasalarındaki güncel gelişmelerden derlediğimiz günlük haber özetimizle günün öne çıkan kripto haberleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Ethereum (ETH), zincir birleşmesiyle ilgili şüphelerle yüzde 10’varan düşüş gördü

Ethereum (ETH), hisse ispatı (PoS) modeline geçiş aşamasının en önemli bölünü olan zincir birleşmesindeki kararlılık şüphelerinin açığa çıkmasıyla bugün sert düştü.  

PoS’u blok zincirine dahil etmek üzere ayarlanan Ethereum Beacon zinciri, son 24 saat içinde 7 blokluk bir yeniden yapılanma sürecinden geçti. Blokların yeniden düzenlenmesi, genellikle kötü amaçlı etkinlik veya bir hatadan kaynaklanan blok sıralamasındaki bir tutarsızlık nedeniyle oluşur.

Bu tutarsızlık durumu, Ethereum pazarında da bir tedirginliğe yol açarak en büyük altcoin fiyatının 1.735 dolara kadar gerilemesine yol açtı.

Binance, Orta Doğu ve Avrupa’dan sonra Kazakistan’a da adım attı

Binance, Kazakistan Dijital Kalkınma, İnovasyon ve Havacılık Endüstrisi Bakanlığı ile Kazakistan’daki hizmetlerini artırma fırsatlarını araştırırken bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

Binance, yakın zamanda Almanya’da lisans sahibi olurken daha önce Fransa, Dubai, Bahreyn ve Abu Dabi’de sanal varlık lisansı almıştı.

Binance, Kazakistan Cumhuriyeti ile yapılan anlaşmanın, kripto piyasasına bankacılık altyapısını entegre etme konusundaki çıkarlarını ortaya koyduğunu ve ülkedeki sanal varlıklar için yasal çerçevenin ve düzenleyici politikanın geliştirilmesine yardımcı olduğunu belirtti. Ayrıca blok zincir teknolojileri üzerine ortak eğitim programlarının uygulanması ve bölgesel bir Blockchain merkezi oluşturma olasılığı üzerinde duruldu.

Dünya Bankası, Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Bitcoin girişimine karşı çıkıyor

Dünya Bankası, Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Sango olarak adlandırılan kripto merkezini finanse etmesinin imkansız olduğunu söyledi ve ülkenin Bitcoin’i benimsemesiyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Nisan ayının sonunda Orta Afrika Cumhuriyeti başkanı Faustin-Archange Touadéra, ülkede kripto para birimi için düzenleyici bir çerçeve oluşturdu ve Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etti. Bu hafta ise ülkede “Sango” adlı ilk kripto merkezi kurma planı duyuruldu.

Cardano için yeni bir dönüm noktası: Ethereum – Cardano köprüsü

Cardano, Iagon Ethereum-Cardano token köprüsü beta sürümünde yayına girdi ve bu gelişme, birlikte çalışabilirlik konusunda başka bir dönüm noktası olarak görülüyor.

Nisan ayının sonlarında, merkezsiz bulut bilişim platformu olan Iagon, Ethereum blok zincirinden Cardano’ya geçişini duyurdu. Bunu takiben, token arzının %50’sini Ethereum’dan Cardano’ya geçirdiğini ve toplamda 500 milyon IAG tokenine ulaşıldığı bildirildi.

IAGON ekibi tarafından açıklandığı üzere, amaca yönelik token köprüsü, ERC-20 IAG tokenlerinin CNT IAG tokenlerine dönüştürülmesini sağlamak için inşa edildi, böylece farklı Blockchain’lerdeki (Ethereum ve Cardano) tokenler etkileşime girebilecek.

XRP Balinaları birikimlerini son iki ayın zirvesine çıkardı

Santiment verileri, 1 milyon ila 10 milyon arasında XRP tutan büyük yatırımcılar, XRP varlıklarını son iki ayın en yüksek seviyesine çıkardı.

Ripple’ın SEC ile davası devam ederken XRP, zirve fiyatından yüzde 90’a yakın düşüş gördü. 2022 yılının ilk günlerinden bu yana ise büyük yatırımcılar, düşük fiyatlardan XRP biriktirmeye devam ediyor. 

BNB Balinaları DOGE alımlarını artırdı

En büyük 71. BNB balinasının, 5,68 milyon dolar değerinde 68 milyon DOGE alımıyla kripto para, en büyük 100 BNB balinası arasında en çok satın alınan token oldu.

WhaleStats, “Martian Manhunter” adlı en büyük 71. BNB yatırımcısının, DOGE alımını raporlarken yatırımcının portföyündeki ağırlığın sabit kripto paralarda olması, önümüzdeki günlerde alımlara devam edebileceğini ihtimalini artırıyor.

En büyük 100 BNB yatırımcısı, şu an toplamda 16.890.830 dolar değerinde 202 milyon DOGE tutuyor. 

Terra 2.0’ın duyurulmasından sonra LUNA ve UST’nin işlem hacimleri yükselmeye başladı

Terra 2.0’ın yeni bir Blockchain olarak piyasaya sürüleceği haberinin ardından TerraUSD’nin (UST), son 24 saatlik işlem hacminde büyük bir artış görüldü. 

UST, fiyatı hacim artışına paralel olarak son 24 saatte yüzde 43’e kadar yükseldikten sonra günlük artışını yüzde 16’lara kadar çekti. UST’nin işlem hacmi ise yüzde 327 gibi ciddi bir oranda arttı.

Luna’nın işlem hacmi ise son 24 saatte yüzde 60 artış görerek 900 milyon dolara kadar ulaştı. Ancak işlem hacmi artışı fiyatına yansımadı. LUNA piyasa değeri 1 milyar doların üzerinde kalmaya devam ederken fiyatı, 0,00015 dolar bandında bulunuyor. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!