Kripto Para Değiştirme Takas Tokenları Nelerdir?

0 10

Kripto Para Değiştirme Takas Tokenları Nelerdir? Kripto para biriminin değişimi için farklı borsalar bulunur. Kripto para takas işlemlerinde kullanılabilen, tamamen dijital ve şifrelenmiş birimdir. Kendi içerisinde, coin ve token olarak ikiye ayrılıyor.

Kripto Para Birimlerinde Takas

Kripto para borsaları tarafından, ihraç edilme ve kullanımlar adına farklı bir alana takas değiştirmedir. Kripto para da takas, bulunduğu alan dışında farklı bir piyasada kullanılabilmektedir. Burada tokenler bulunur. Tokenler kripto para birimleri ile aynı özelliklere sahiptir. Fakat alt birim şeklinde tanımlanıyor. Piyasaya ilk kez giriş yaptığınız takdirde takas işlemlerini token doğrultusunda yapabilirsiniz.

Kripto Para Değiştirme Takas Tokenları Nelerdir Ve Ne Anlama Gelir?

Kripto Para Değiştirme Takas Tokenları Nelerdir, isminden de anlaşıldığı gibi kripto para tokenleri bulunduğu alan dışında farklı alanlarda da kullanılabilir.

  • Yerel değişim ortamlarının dışında kullanabilmelerini rağmen öncelikle diğer jetonlar arasında alışverişlerini kolaylaştırmak ve ödemelerinde bu şekilde yapılması gerekir.
  • Merkezi olmayan platformlar ya da kendi blok zinciri bulunan tokenler farklı borsalar doğrultusunda yayınlanabilir.

Bunun temel sebebi;

  • Likiditeyi artırmak
  • Ücretsiz indirimlerden yararlanmak
  • Blok zinciri yönetmek
  • Kripto değişim hizmetlerine erişim sağlamak gibi etmenlere dayanıyor.

Kripto para değiştirme takas tokenları; Binance Coin veya BNB jetonu, Gemini USD, FTX Exchange için FTX Coin, Okex exchange için OKB, KuCoin Token, Uni token, Huobi değişimi için HT.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.