Kripto Para Birimleri Nasıl Çalışır

Kripto Para Birimleri Nasıl Çalışır
Kripto Para Birimleri Nasıl Çalışır
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Birimleri Nasıl Çalışır; Kripto para birimleri, blockchain adı verilen bir teknoloji kullanarak çalışır. Online mal ve hizmetler karşılığında ödeme şekli olarak kullanılabilen belirteçlerdir. ABD doları veya gibi diğer fiat para birimleri gibi, kendilerine ait önceden belirlenmiş bir mağaza değeri taşırlar. Kripto para birimleri, çok karmaşık bilgisayarların son derece karmaşık hesaplamalı matematik problemlerini çözdüğü dijital olarak çıkarılır. Madencilikleri özenli, maliyetlidir ve yalnızca ara sıra ödüllendirici olurç

Blok Zinciri Teknolojisi Nedir?

Blockchain, bir iş ağındaki işlemleri kaydetme ve varlıkları izleme sürecini kolaylaştıran paylaşılan, değişmez defterdir. Neredeyse değeri olan her şey blok zinciri ağında izlenebilir ve alınıp satılabilir, bu da riskleri azaltır ve ilgili herkes için maliyetleri düşürür.

Tipik bir dijital veritabanından farklı olarak, blok zinciri, verileri daha sonra birbirine zincirlenen bloklarda depolar. Yeni veriler geldikçe yeni bir bloğa girilir. Blok verilerle dolduğunda, önceki bloğa zincirlenir ve ardından verileri kronolojik sırayla zincirler.

Blockchain’in şimdiye kadarki en yaygın kullanımı, işlemler için bir defter olmuştur. Kripto para birimleri söz konusu olduğunda, blok zinciri merkezi olmayan bir şekilde kullanılır, böylece tek bir kişi veya grup üzerinde kontrol sahibi olmaz ve bunun yerine tüm kullanıcılar kontrolü toplu olarak elinde tutabilir.

Merkezi olmayan blok zincirleri değişmezdir, bu, bir kez girilen verilerin geri döndürülemez olduğu anlamına gelir. Kripto para birimleri söz konusu olduğunda, bu, işlemlerin kalıcı olarak kaydedildiği ve herkes tarafından görüntülenebileceği anlamına gelir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!