Kripto mu Hisse Senedi mi; Hangi Yatırımcı Tipine Uygundur?

Kripto mu Hisse Senedi mi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto mu Hisse Senedi mi; hangi yatırımcı tipine uygundur; kripto paralarla oynarken hisse senetlerini de değerlendirmek kriptoların yönünü anlamanızı sağlayabilir. Bu risk eşiği yüksek yatırımcılara göre bir yatırım türüdür. Bu tür yatırımcı sabit getiri ve düşük risk içeren yatırımlara girmezler. Daha çok gelir sağlayacak yüksek risk içeren yatırımları tercih etmektedirler.

Yatırımcı kendini tanımadan, nasıl yatırımları tercih etmesi gerektiğini anlamdan piyasada mutlu olamaz. Kendini tanıyan, yatırımcı profilini bilen yatırımcılar yaptıkları işlemler ile kazanır; kazandıkça mutlu olurlar.

Kripto mu Hisse Senedi mi; hangi yatırımcı tipine uygundur; yüksek kazanç hedefi olan ve yüksek risk içeren yatırımları tercih eden yatırımcılara uygundur. Ancak hangi yatırımcı olursa olsun piyasa işleyişi hakkında bilgi sahibi olmadan işlem yapmamalıdır. Hisse senetlerini tanımalı ve etkilendikleri faktörleri iyi değerlendirmelidirler.

Üç yatırımcı profili vardır: Riskten uzak duran yatırımcı, riske nötr yatırımcı ve risk eğilimi yüksek yatırımcılar.

Riskten uzak duran yatırımcılar, yüksek kazançtan çok yatırım verimliliği önemli. Riske nötr olan yatırımcı yatırım faydasına ve verimliliğine aynı seviyede duruyor. Risk eğilimi yüksek yatırımcı ise sağlayacağı yüksek kazanca odaklanıp, zararı karşılayabilir.

Hisse Senedi Yatırımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Fiyatta yaşan gerileme hisse senedini almak için fırsat görülmemelidir.
  2. Kendi bilgi birikimi ve uzman görüşleri doğrultusunda işlemler yapılmalıdır.
  3. Ani fiyat dönüşümlerine kendisini hazırlamalıdır.
  4. Kendine ait bir yatırım planı oluşturmalıdır.
  5. Piyasa koşullarının hisse senedi için ne anlama geldiğini bilmelidir. Al emri ne zaman, sat emri ne zaman verilir bilinmelidir.
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!