BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

“Kasırga Kopuyor” Analistten Kritik Altın Uyarısı: Asla Almam!

0 1

Altın fiyatları bir ileri bir geri hareketlerine devam ediyor. Tam 1.900 doların yolu açıldı derken sarı metal, beklentilerin üzerinde gelen ABD Tarım Dışı İstihdam (NFP) verisiyle yükselen dolar endeksinin (DXY) baskısıyla karşılaştı ve günlük %1’e yakın kayıpla 1.850 dolara geri döndü. Gram altının ons bacağı böyleyken, Dolar/TL bacağı yukarı hareketini sürdürüyor. Bu gelgit ortamında Türk piyasasından bir analist, gram altın tahminlerini paylaştı.

“Büyük kasırgaların kopacağı öngörülüyor”

Kriptohocası.net haberlerinde de tahminlerine yer verdiğimiz Twitter’da Selcoin takma adını kullanan analist Selçuk Ergin, Youtube kanalında, Cuma günü açıklanan enflasyon verilerine değindikten sonra, piyasalarda başlayacak olan kasırgalarla ilgili kritik açılamalar yapıldığını söylüyor. Enflasyon verilerindeki farklılığa dikkat çeken analist, TÜİK’in açıkladığı %73’lük veriye karşı ENAG’ın %160’lık verisini nazara veriyor ve artık 3 haneli enflasyona doğru yol alındığını iddia ediyor. “Maalesef enflasyon tırmanmaya devam edecek. Kopacak kasırgaya hazır olun uyarıları geliyor. Nedir bu kasırga?” diyen analist şu açıklamayı yapıyor:

ÜLKELERİN PARA BASMASIYLA ENFLASYON YÜKSELMEYE BAŞLADI. RUSYA-UKRAYNA ARASINDAKİ SAVAŞININ ETKİLERİ BÜYÜYECEK. BUNUN GİBİ NEDENLERLE BÜYÜK KASIRGALARIN KOPACAĞI ÖNGÖRÜLÜYOR.

“Gram altın 1.400 TL’yi bulacak; ben bu seviyelerde altın almam”

Altın ve dövizin uzun süredir güvenli liman olduğunu belirten analist, güvenli liman enstrümanlarının en başında gram altın olduğunu söylüyor. Analist, gram altının 1.000 TL seviyesini zorladığını ve Süper Bono da çıkarılacak olsa 945 TL civarındaki destek seviyesin altına çok fazla sarkma beklemiyor. Selcoin, gram altın için şu seviyelere dikkat çekiyor:

KUR İÇİN 975 TL SEVİYESİ MİNİMAL BİR DESTEK SAĞLIYOR. BUNUNLA BİRLİKTE BU AKSİ BİR SENARYODA NE OLACAĞINA BAĞLI. GRAM ALTIN İÇİN 920 TL’DEKİ KIRILMA İLE BERABER 1.000 TL SEVİYESİNİ AŞAN VE SATIM YAPAN İÇİN DE AYNI ŞEYİ SÖYLÜYORUM, GRAM ALTIN 1.400 TL’Yİ BULACAK. BALYOZ DÖNEMİNDE DAHİ BU KADAR GÜÇLÜ BİR GRAM ALTIN GÖRÜLMEDİ. 980 SEVİYESİ ÖNEMLİ BİR DESTEK SEVİYESİYDİ. İNSANLAR YANLIŞ YAPARAK EN TEPEDEN ALDI AMA ZARARLARINI ÇIKARDI. YÜKSELDİKTEN SONRA ÜRÜNDE DEĞERLENDİRMEK DOĞRU DEĞİL. BEN BU SEVİYELERDE ALTIN ALMAM.

Analist, Dolar/TL kurunda ciddi bir gevşeme beklemiyor

Gram altının Dolar/TL bacağındaki fiyatlamaya da bakan analist, 17 TL’nin direnç seviyesi olduğunu belirtiyor. Analiste göre, kur haftalık kapanışlarda bu kadar güçlü olmadı. Ve analist, burada bombayı patlatıyor ve Eylül ayında Dolar/TL’nin 20 TL’ye ulaşacağını iddia ediyor. Analist, teknik olarak da bu şu tahminlerde bulunuyor:

DOLAR/TL KURUNDA 15,80 TL SEVİYELERİNE SARKMA OLMAYACAK. 16,44 TL’DE KAPANIŞ YAPMIŞ OLMASI NEDENİYLE GEVŞEME BEKLEMİYORUM. BUGÜNKÜ KAPANIŞLARLA DOLAR YÜKSELİŞİN KAPISINI AÇTI.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.