2022’de Yatırım Yapılabilecek 9 Altcoin Bellirlendi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aşağıda, analistlerin listesinden, önümüzdeki yıllarda değer kazanma potansiyeline sahip 9 altcoin projesini listeliyoruz. Bulabileceğiniz projeler arasında DeFi, meme coin’ler ve metaverse projeleri gibi piyasanın ana alt sektörlerini temsil eden tokenler yer alıyor.

Sandbox

2022’de takip edilecek altcoin projeleri listesinde ilk sırada Sandbox var. Metaverse, önümüzdeki yıllarda Blockchain ve ana akım teknolojinin moda sözcüklerinden biri olabilir. The Sandbox, piyasadaki en ilgi çekici projelerden biri. Farkında olmayanlar için metaverse, temel olarak sürükleyici bir 3D ortamı ifade eder. Bunlar birkaç yıldır var olmakla birlikte, yeni gelecekte giderek daha önemli hale gelmeleri bekleniyor.

Sandbox, esasen, kullanıcıların inşa edebileceği, etkileşimde bulunabileceği, yaratabileceği ve ticaret yapabileceği bir sanal gerçeklik dünyasıdır. Bir anlamda Minecraft gibi ana akım oyunlara benziyor, ancak The Sandbox’taki olanaklar aşağı yukarı sınırsız. Kullanıcıların pazar yerleri inşa etmeleri, kendi oyunlarını geliştirmeleri ve oyun içi binalar ve mekanlar yaratmaları mümkün ve hepsinden önemlisi, bunu yapmak için üst düzey kodlama bilgisine ihtiyaç duymayacaklar. Metaverse konsepti gerçekten başarılıysa, analistlere göre 2022’de SAND satın almak akıllıca bir hareket olabilir

Filecoin

Filecoin, 2022’de takip etmeye değer başka bir altcoin. 2022’de çevrimiçi olarak yapılan iş miktarı göz önüne alındığında, depolama alanının şu anda yüksek olması şaşırtıcı değil. Amazon Web Services gibi platformlar şu anda piyasaya hakim, ancak Filecoin daha verimli ve uygun maliyetli bir depolama sağlama yolu sağlamak için işleri bozmak ve Blockchain teknolojisinden yararlanmak istiyor. Doğal olarak, bu projeyi oldukça değerli kılabilir ve eğer Web 3.0, daha fazla ana akım güvene bir geçiş içeriyorsa, o zaman Filecoin kendisini cloud depolama için en iyi platform haline getirebilir.

Filecoin, esasen kullanıcıların kullanılmayan depolama kaynaklarını kiralamasına izin veren merkezi olmayan bir depolama pazarıdır. Alan sağlayanlar, platformun yerel kripto para birimi FIL ile ödüllendirilir; bu, elbette veri depolamak isteyenlerin hizmet için ödeme yapma şeklidir. Gerçekçi olarak, depolama alanı talebi yalnızca artacak ve tüketiciler doğal olarak en ucuz çözüme yönelecekler. Bu nedenle analistler, Filecoin’in 2022’de satın alınabilecek en iyi altcoinlerden biri olduğunu düşünüyor.

Aave

DeFi, son yıllarda Blockchain dünyasındaki en büyük gelişmelerden biri oldu ve sektör şu anda tahmini 78 milyar dolar değerinde ve gün geçtikçe büyüyor. Aave, protokolüne kilitlenmiş yaklaşık 10.4 milyar dolar ile alandaki en iyi platformlardan biridir ve havuzlarındaki toplam değer açısından yalnızca Maker’dan sonra ikinci sırada. Polygon üzerinde çalışan Aave, birçok piyasa analistinin büyümeye hazır olduğuna inandığı bir borç verme platformudur.

DeFi piyasasındaki rekabet oldukça hararetli ama analistler Aave’nin Lens protokolünün lansmanı ile sosyal medyaya geçmesinin, profilini güçlendirmesine ve DeFi’nin ana akım haline gelmesine yardımcı olabileceğini düşünüyor. Aave, kullanımı daha basit DeFi platformlarından biri olmaktan da yararlanıyor ve bu da onu bir kez daha ana akım benimsemenin ön saflarına yerleştirebilir.

Shiba Inu

Kuşkusuz, meme coin’ler her yatırımcının beğenisine göre değil, ancak Shiba Inu kendisini yasal bir DeFi sistemi olarak konumlandırıyor. Köpek temalı marka oluşturma geleneğini takip ederek ve çevrimiçi bir topluluk oluşturmaya odaklanarak Dogecoin’e rakip olarak piyasaya çıkmış olsa da, Shiba Inu teklifini sürekli olarak genişletti ve şimdi öncekinden çok daha eksiksiz bir ekosistem sunuyor.

Shiba Inu şimdi, ek ödüllerin kilidini açabilen ek tokenler LEASH ve BONE dahil olmak üzere oldukça saygın bir stake programı sunuyor. Ardından, platformun DEX merkezi olan Shiba Swap’ın yanı sıra geliştiriciler ve dijital sanatçılar arasında Blockchain’in kullanımını teşvik eden bir sanatçı launchpad merkezi var. Halihazırda Dogecoin, tartışmasız en popüler meme para birimidir, ancak Shiba Inu’nun daha eksiksiz paketi gelgiti değiştiriyor gibi görünüyor.

Binance Coin

Binance Coin, Ethereum ve Bitcoin ile birlikte piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleride neredeyse kalıcı bir fikstür olan ‘üç büyük’ten biridir. Türünün dünyadaki en büyüğü olan Binance borsasının yerel tokeni BNB’nin zaten oldukça sağlam bir kullanım durumu var ve ana borsası, tokeninin her zaman en iyi koşuculardan biri olmasını sağlamak için yeterli ivme kazandı.

Ancak Binance Smart Chain’in piyasaya sürülmesinden bu yana oyun değişti. Piyasadaki en gelişmiş Blockchain’lerden biri olan BSC, ana rakibi Ethereum’dan daha hızlı işlem oranları ve daha düşük ücretler sunar. Doğal olarak, kripto para dünyasında zaten yerleşik bir isim olan daha hızlı bir platform, geliştiricilere hitap etti ve birçok önde gelen DeFi projesi BSC üzerine inşa edildi. Altcoinler söz konusu olduğunda, Binance Coin diğer önde gelen tokenler arasında en sağlam kullanım durumlarından birine ve en az dezavantaja sahiptir.

Solana

2022’de izlenmeye değer bir diğer altcoin ise Solana. 2017’de oluşturuldu, ancak birkaç yıl geliştirme aşamasında kaldı, daha sonra 2020’de düzgün bir şekilde piyasaya sürüldü. Önemli ölçüde daha hızlı işlem hızları ve daha düşük ücretleri sayesinde hemen bir ‘Ethereum Katili’ olarak lanse edildi. Başlangıçta, etkileyici performans istatistiklerine rağmen proje çok fazla ilgi görmedi. Bununla birlikte, geçen yıl boyunca Solana, kendisini üst düzey bir kripto para birimi haline getiren meteorik fiyat artışları gördü.

Solana’yı öne çıkaran şeylerden biri, Proof-of-History konsensüs mekanizmasıdır. Bu sistem, geleneksel PoS konsensüs sistemlerinde olduğu gibi, her bir doğrulayıcının (validatör) tüm blok boyunca çalışması yerine, işlemlerde zaman damgaları kullanarak doğrulayıcıların çalışması gereken bilgi miktarını azaltır. Proof-of-History, Solana’nın çok daha yüksek hızlarda yayınlamasına ve potansiyel olarak saniyede 65.000’e kadar işlem gerçekleştirmesine olanak tanır.

Decentraland

Decentraland, kullanıcıların üzerine evler, bahçeler ve görülecek yerler inşa edebilecekleri NFT’ler şeklinde teslim edilen arazi parsellerini satın almalarına olanak tanıyan sanal bir 3D dünyadır. Ancak Decentraland, SimCity tipi bir oyundan daha fazlasıdır; kullanıcılar sanal ortamda oyunlar, işletmeler ve uygulamalar gibi programlar geliştirebilir. Dijital sanatçılar ayrıca çalışmalarını Decentraland’da yayınlayabilir, hatta belki de bu amaç için özel olarak inşa ettikleri bir müzede sergileyebilirler.

gayrimenkulleri, özellikle de daha popüler mahallelerden birindeyse, çok değerlidir. Geçen yıl tek bir arsa 2,4 milyon dolara eşdeğer bir miktarda satıldı. Decentraland’in ileriye dönük herhangi bir portföye iyi bir katkı olduğunu düşünmemizin nedeni, son zamanlarda metaverse kavramlarına ne kadar odaklanıldığıdır. Hem Facebook hem de Microsoft, kendilerininkini geliştirmek için önemli kaynaklar ayırıyor, ancak Decentraland zaten çalışıyor ve çalışıyor ve analistlere göre neredeyse sınırsız bir potansiyele sahip.

Ethereum

Ethereum, yükselen gas ücretleri ve ağ aşırı yükü nedeniyle geçen yıl boyunca bazı eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Ancak, hata yapmayın, diğer tüm akıllı chain’lerden daha fazla DeFi, meme coin ve son teknoloji projelere ev sahipliği yaparak hala bir miktar farkla lider Blockhain’dir. Bu nedenle, Ethereum üzerine inşa edilen bu listedeki birkaçı da dahil olmak üzere diğer önde gelen projelerin Ether’in fiyatı üzerinde olumlu bir zincirleme etkisi olacağı söylenebilir.

Ancak Ethereum hala kendi başına ikinci en büyük kripto para birimi ve bir numaralı altcoin. Artık piyasada daha hızlı, daha gelişmiş akıllı chain’ler olduğunu söylemek doğru olsa da, devam eden Ethereum 2.0 yükseltmesi dengeyi düzeltebilir ve Vitalik Buterin’in evcil hayvan projesini bir kez daha Blockchain teknolojisinin ön saflarına koyabilir. Ethereum, dünyanın önde gelen DeFi’lerinden bazılarına erişim için de önemlidir, bu nedenle analistler, Ethereum’un 2022 için aşağı yukarı önemli bir altcoin olduğunu düşünüyor

XRP

2022’de takip edilecek en iyi altcoin’ler listesinde proje Ripple XRP. Altcoin’lerin en iyi kullanım durumlarından birine sahip olduğu söylenebilir. Birçoğu daha hırslı olsa da, genellikle e-ticaretin geleceği hakkında spekülasyon yapıyorlar. Öte yandan Ripple, şu anda alakalı olan bir ihtiyacı karşılıyor – daha ucuz sınır ötesi ödemeler. ‘Bankacılar’ kriptosu olarak bilinen Ripple, sınır ötesi havale için mevcut standart olan SWIFT ile rekabet etmeyi amaçlıyor.

SWIFT’in maliyetli ve zaman alıcı olduğu bilinmektedir. Uluslararası para transferlerinin diğer yöntemleri de bankaların ve finans kuruluşlarının birçok farklı değerde holdinge sahip olmasını gerektirir. Ripple, yerel kripto para birimi XRP’yi bir değişim aracı olarak kullanarak, maliyetin çok altında çok daha hızlı tamamlama oranları sunabilir. Ripple’ın SEC ile olan yasal mücadelesinin çok yakın bir gelecekte sona erebileceği ve bunun XRP’nin değeri üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini düşündüğümüz için yaygın olarak spekülasyon yapıldığı için buraya ekledi.

Analistler bu altcoin projelerini de göz ardı etmiyor

Kriptohocası.net olarak derlediğimiz 2022’de takip edilecek altcoinler listesi, çok çeşitli Blockchain mekanizmasını kapsayan projeleri içerir. Bir yatırım portföyünü bir araya getirirken, bu tür bir çeşitlendirme tartışmasız en önemli husustur. Ancak gerçek şu ki, kimse gelecekte ne olacağını söyleyemez ve analistlerin yüksek potansiyel gördüğü birkaç token daha var. Örneğin, aşağıdaki tokenler de büyük bir potansiyel gösterir ve aynı alanda faaliyet gösteren altcoinler için kolayca takas edilebilir, örneğin Solana için Cardano veya SushiSwap için Aave.

  • Cardano
  • SushiSwap
  • Tron
  • Maker
  • Axie Infinity
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!