IOTA Alınır mı? IOTA Fiyatı, Piyasa Değeri

IOTA Alınır mı
IOTA Alınır mı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güvenli iletişim ve ödemeler sağlamaya odaklanmış kripto para birimi IOTA alınır mı? Güvenilir yatırımlar arasında yer alıyor mu? Piyasa değeri düşecek mi soruları merak ediliyor.

IOTA Kurucusu

Kökeni Jinn projesine kadar uzanan IOTA kripto para birimi; Dominik Schiener, David Sonstebo, Sergey Ivancheglo ve Serguei Popov tarafından, Ekim 2015 yılında piyasaya sürüldü.

IOTA başlangıçta madenciliğinin yapıldığı tüm MIOTA kullanıyordu. Ancak bu jetonlar, kurucu adreslerine dağıtılarak toplam MIOTA sayısı, boğa piyasasında 14.5 milyar USD değere ulaştı.

IOTA Güvenilir mi?

IOTA’nın onu diğer kripto para birimlerinden daha istikrarlı ve daha güvenli hale getirebilecek, benzersiz bazı özellikleri bulunuyor. Bitcoin’de yaygın şekilde tercih edilen SHA-256 karma işlevi kullanmayan IOTA, sıfırdan şifreleme teknolojisi oluşturdu.

IOTA’nın Curl adlı hash işleviyle ciddi güvenlik açıkları bulunduğu görüldü. Bunun yanında Tangle adlı bir teknoloji kullanan IOTA alınır mı konusunda saldırılara karşı daha az savunmasız hale geleceğinden, güvenlik konusunda eleştirilere maruz kaldı.

IOTA Piyasa Fiyatı Piyasa Değeri

IOTA, nesnelerin interneti (IoT) için tasarlanmış bir kripto paradır. Daha hızlı işlemler ve ölçeklenebilirlik sağlayan bir blok zinciri yerine, yönlendirilmiş bir döngüsel olmayan grafik (DAG) kullanır.

Kullanıcıları IOTA belirteçlerini tuttukları için ödüllendiren pay kanıtı adlı bir şema kullanan IOTA alınır mı konusunda bu şema, IOTA’yı diğer kripto para birimlerinden daha az enerji, yoğun ve daha çevre dostu hale getiriyor.

Bunun yanında 2022 yılında IOTA’nın en düşük maliyeti 0.37 USD olduğu görülüyor. MIOTA fiyatının ulaşacağı en yüksek seviyesi ise 0.43 USD’dir. Ortalama işlem hacmi ise 0.38 USD civarında görülüyor.

Haziran 2022’de MIOTA düşük işlem maliyeti 0.30 USD olacağı, en yüksek ise 0.33 USD’ye ulaşacağı öngörülüyor. Temmuz 2022’de ise en düşük 0.32 USD olacağı en yüksek 0.35 USD’yi bulacağı tahmin ediliyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!