Internet Computer (ICP) Nedir?

Internet Computer (ICP) Nedir
Internet Computer (ICP) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Internet Computer (ICP) nedir; katılımcılara web sitesi, uygulama ve farklı web temelli hizmetler geliştirmesi için yardım eden sanal paradır. Dfinity Vakfı geliştirmiştir ve risk likidite firmaları olan Polychain Capıtal ve Andreesen Horowitz desteğini almaktadır. Internet Computer, web uygulamaları için yeni ya da güncellenmiş şekilleri ile çalışan merkez üstü bilgisayar ağıdır. Bu yüzden Facebook, Google ve Amazon Web Service benzeri düzlemlere rakip olarak düşünülmektedir. Pazarda genel olarak DeFi uygulamalarını barındırır.

Internet Computer dijital para gibi düşünülmez, uygulamalara destek vermek amacı ile blockchain teknolojisi ile çalışan bir ağdır. Internet Computer (ICP) nedir; sonsuz hacmi ile web hızında işlem yapan dünyanın ilk blockchain olarak tanınır.

Ethereum ve Bitcoin gibi bilinen blockchain teknolojisinden sonra üçüncü büyük blok zinciridir. Dataları ölçekleyen, web hızı ile çalıştıran, dataları hızla işleyen ve saklayan bir zincirdir.

Dfinity Vakfı Ne Demektir?

Internet Computer, Zürih merkez olarak kurulmuş, en yetenekli kriptografları bünyesinde bulunduran, farklı alanarda patent ve makaleler oluşturan ve kazanç sağlama hedefi olmayan Dfinity Vakfı geliştirilmiş ve pazara arz etmiştir. 2016 yılında Dominic Williams oluşturmuştur. Çok sayıda Ethereum destekçisi bu ağda destek vermektedir. 2021 tarihinde Internet Computer halka açık hale getirilerek merkez üstü hale gelmek için ilk adımı atmıştır. Halka açık hale gelmesi ağa katılan herkesin ağ yönetiminde söz sahibi olmasını sağlamıştır.

Internet Computer Önemli Özellikleri

  • Yüksek ve etkin potansiyel, sanal para hızlandırma, seri ölçeklendirme ve masrafsız bilgi işlem hedefler.
  • Büyük ve popüler girişimciler destek vermektedir.
  • Promosyon, pazar araştırmacıları ICP fiyatları konusunda artış olacağını belirtir.
  • Internet Computer kişilerin web ortamında yazılımlar geliştirmesine izin verir. Bütün katılımcıların özel blok zincirlerini tasarlama olanağı sunar.
  • Bulut üzerinde değil merkez üstü bir ağda çalışır.
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!