Holo Nedir? Holochain Nedir?

Holo nedir
Holo nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HOLO NEDİR?

Holo nedir? Holo, blok zinciri olmayan bir DApp geliştirme metodolojisi olan Holochain üzerine kurulu merkezi olmayan uygulamaları barındırmak için eşler arası merkezi olmayan bir platformdur. Holo’nun amacı, Holo ağ katılımcılarının, Holochain üzerine kurulu uygulamalar arasında bir köprü görevi görerek DApp’lere kolayca erişebilecekleri bir ekosistem ve pazar yeri sağlamaktır.

HoloNetwork, faturalandırma sistemi olarak işlev gören HoloFuel adlı bir belirteç kullanarak ana bilgisayarlara hizmetleri için ödeme yapar. Proje 2018’de başladığında, HoloToken olarak da bilinen HOT adlı bir ERC-20 jetonu, HoloFuel için kullanılabilecek bir “IOU” olarak yayınlandı.

Holochain Nedir?

Holo nedir? Holochain;  eşler arasında güvenilir ve hızlı , uygulamalar oluşturmak için oluşturulmuş açık kaynaklı bir çerçeve olarak tanımlanabilir. Holochain uygulamaları, ayrı sunuculara güvenmek yerine, kullanıcı cihazlarını güvenli bir ağda doğrudan birbirine bağlar. Holochain ile uygulama geliştiricilerin artık bulut barındırma için bakım yapmasına veya ödeme yapmasına gerek yok

Holochain, kullanıcının bilgi işlem deneyimini merkeze koyarak aracı merkezli bir yaklaşım benimsiyor. Bu sadece hoş görünen bir felsefe değil, aslında Holochain’in nasıl inşa edildiğiyle ilgili. Uygulamalar cihazda çalışır ve kendi kimliklerini ve verilerini oluşturur. Açık programlama arayüzleri sürekli erişim sağlar ve rızaya dayalı izin kontrolü yetkisiz kullanıma karşı koruma sağlar.

Bir uygulama, diğer kullanıcılarla bağlantı kurduğunda daha sağlıklı hale gelir. Her Holochain uygulaması, bütün kullanıcıların aralarında özel şifreli eşler arası ağını oluşturur. Bu, iletişimlerinizi işleyemeyeceğimiz, kontrol edemeyeceğimiz veya sonlandıramayacağımız anlamına gelir.

Çevrimiçi güvenlik, karşılıklı bir sorumluluktur. Her veri parçasının, yaratıcısı ile ilişkili, her kullanıcının paylaşılan uygulama kurallarını uygulamasına ve kötü niyetli katılımcıları belirlemesine yardımcı olan bir kriptografik denetim izi vardır. Holochain’in “bilinçaltı” sistemi ise, tanımlanan tehditlere yanıt verir ve ağ kesintilerine uyum sağlayarak deneyimi güvenli ve güvenilir hale getirir.

Holo’nun Kurucusu Kimdir?

Holo nedir? İş kodlayıcı olarak çalışan Arthur Brock ve Eric Harris-Braun tarafından kuruldu. Projenin temeli Aralık 2016’da atıldı. Proje başlangıçta P2P ekonomisine güç vermeyi amaçlayan bir araç ve teknoloji geliştiricisi olan MetaCurrency projesinin bir parçası olarak başlatılmıştı. Holo, Brock ve Harris-Braun’un DApp’ler için bir P2P işbirliği çerçevesi olarak tasarlanan eski bir projesi olan Ceptr’den sonra modellenmiştir.

Topluluk oluşturma araçları geliştirme konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Geek Gene’nin kurucusu olarak alternatif para sistemlerinde programlama deneyimine sahip olan Arthur Brock, aynı zamanda sosyal girişim inkübatörü Emerging Leader Labs’ın kurucu ortağıdır. Bir diğer kurucu ortak Eric Harris Brown. Ayrıca Brock, açık kaynak eğitimi için bir “başlangıç ​​kiti” olan Agile Learning Center’ı kurdu.

Harris-Braun 1988’de programlamaya başladı ve eşler arası iletişim yazılımı geliştiricisi olan Glass Bead Software’in kurucusudur. 2003 yılında serbest yazılım geliştirme ve danışmanlık firması Harris-Braun Enterprises’ı kurdu ve Schumacher Yeni Ekonomi Merkezi Danışma Kurulu’nda görev yaptı.

 

Holo’yu Benzersiz Yapan Nedir?

Holo nedir? Holochain, internetin merkezi sistemlerine bir alternatif sunarak, kullanıcıların kendi kararlarını verme yeteneklerini korur ve eylemlerine yardımcı olacak güvenilir bilgiler sağlar. Karşılıklı sorumluluk ve ortak kurallar aracılığıyla bizi korurken birbirimizle bağlantı kurma özgürlüğünü sürdürmek.

Holo, bir kriptografik teknoloji olan Holochain ile birlikte kullanıcılar arasında bir köprü olarak tasarlanmıştır. Holo, internet üzerinden kullanıcıya yönelik P2P uygulamalarını barındırma yeteneği gibi birçok yeniliği vurgular. Bu, “kripto uygulamasına ve para birimi ortamına büyük bir değişiklik getirecek”

HoloNetwork, Holochain üzerine kurulu DApp’ler için koruma ve işleme gücü sağlayan bir dizi ana bilgisayara dayanmaktadır. Ana bilgisayar ya arka planda çalışan ve Holochain tabanlı DApp’lere otomatik olarak ek işlem gücü sağlayan yazılımla yüklenir ya da HoloPort gibi özel bir makine tarafından desteklenir. Bu işlem için ev sahiplerine HoloFuel olarak ödeme yapılacaktır. HoloFuel, mikro işlemler için özel olarak tasarlanmış bir jetondur.

Holochain Nasıl Çalışır?

Tek ajans: Holochain uygulamaları normal uygulamalardan biraz farklıdır. Kişisel bir ajans işleviyle başlar. Bu bağlamda, uygulamanın kendi kopyasını çalıştırıyorsunuz, kimlikleriniz ve verileriniz bilgisayarınızda herkese açık olup, rızanız olmadan hiçbir işlem yapılmamaktadır. Oluşturduğunuz her veri parçası benzersiz bir anahtarla imzalanır ve kişisel günlüğünüzde saklanır.

Genel kurallar: Uygulamanın özü, geçerli verilerin nasıl görünmesi gerektiğini tanımlayan bir kurallar topluluğudur. Herkesin bir kopyası vardır, bu yüzden herkes birbirinden sorumlu olabilir. Kurallar sosyal sözleşmeler haline gelir. Kötü niyetli katılımcılar tarafsız bir şekilde belirlenir ve eylemleriyle ilgili haberler hızla yayılır. Bir süre sonra kendilerini grubun dışında bulurlar.

Karşılıklı Egemenlik: Uygulamanın tüm kullanıcıları aynı yetki ve sorumluluklara sahiptir, bu nedenle özgürlük ve hesap verebilirlik arasında bir denge vardır. Buna karşılıklı egemenlik denir. Bu, uygulamanın kuralları uygulayan bir sunucu olmadan güvenli bir şekilde çalışmasına olanak tanır.

Holo (HOT) Arzı Ne Kadar?

Holo nedir? Holo, Mart 2018’den Nisan 2018’e kadar “ilk halka arz” gerçekleştirdi. Sonuç olarak, talep odaklı bir süreçle 177.619.433.541 HOT basıldı, 133,2 milyar HOT (%75) kamu satışları için ve 44,4 milyar HOT (%25) ekipler ve işletmeler için ayrıldı. Takım jetonlarının nitelikleri veya blok süreleri yoktur. HOT jetonları, HoloFuel jetonları ile bire bir değiştirilebilir. HoloFuel’in nakliye limiti yoktur. Bunun yerine dinamik bir yapıya sahip olacak ve kredi sistemi içerecek şekilde tasarlanmıştır. Bu, kullanıcıların negatif bakiyelere sahip olmasını sağlar. Negatif ve pozitif dengelere sahip kullanıcılar arasındaki ilişki talebe göre değiştikçe arz algoritmik olarak yönlendirilir, küçülür ve genişler. Bununla Holo, tokenin fiyatını vahşi ve spekülatif fiyat dalgalanmalarına maruz bırakmak yerine, anbean nispeten sabit tutmayı hedefliyor.

 

HOLO ağı Nasıl Güvende Tutulur?

Holo nedir? Holonetwork, merkezi internet ile geleneksel blok zinciri teknolojisine dayanmayan sanal zincir arasında bir tür köprü görevi görür. Bu nedenle, ağ güvenliği küresel fikir birliğine dayalı değildir. Bunun yerine, her DApp’in kendi doğrulama kuralları seti ve şifrelenmiş ve imzalanmış kayıtları depolamak için yerel bir karma zinciri vardır. Veriler birden fazla düğüm arasında aktarıldığında, rastgele seçilen eşler doğrulayıcı görevi görür. Bu eşler verileri alır ve doğru kurallara uyduğundan emin olur. Doğrulayıcılar, birbirleriyle iyi verileri paylaşmak, kötü veriler hakkında uyarmak ve kötü niyetli katılımcıları kara listeye almak için “dedikodu protokollerini” kullanır.

Holo Nasıl Alınır?

Holo Nedir? e cevapları verdiysek şimdi Holo’yu nasıl satın alacağımızı ve yatırım yapacağımızı açıklığa kavuşturalım. Türkiye’de Türk Lirası ile Holo coin satın almak sanıldığının aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Holo  Paraları teknik bilgi veya resmi belge olmadan satın alınabilir.

HOT tokenleri, güvenilir kripto para borsalarında alınıp satılabilir. Türkiye’de DyorEX üzerinden HOT TRY paritesinde Türk lirası da işlem yapabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!