Enjin Coin Nedir? Enjin (ENJ) Hakkında Detaylı İnceleme

Enjin Coin Nedir
Enjin Coin Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enjin Coin Nedir?

Enjin Coin Nedir? Enjin Coin, Ethereum blok zincirine dayanan ENJ kısaltmasına sahip bir bir kripto paradır. İnternet üzerinden çevrimiçi oyun platformlarında kullanılabilen dijital para birimi olarak tanımlanabilir.

Kuruluşu 2009 yılında olan ENJİN, Inj in Network adlı bir başlangıç ​​ve oyun topluluğu platformudur. Enjin markası, oyun geliştiricileri ve oyun endüstrisi için iyi bilinen bir markadır.

2017 yılında kripto para birimleri ve ICO’ların popüler hale geldiği bir dönemde platformlarda ve oyunlarda kullanılabilecek bir token olan Enjin Coin’i yarattık ve ICO aracılığıyla yaklaşık 19 milyon dolara toparlandı

Enjin Coin, daha çok oyun içinde veya oyun platformlarında kullanılan dijital bir kripto para birimidir. ENJ’ler oyun içinde kazanılır ve oyun içi üyelik seviyenizi artırmak veya oyun içi dijital ürünler, dijital nesneler ve oyun içi öğeler satın almak için kullanılabilir.

Rakiplerinden farklı olarak Enjin Coin, pazardan yararlanmak için projeyi destekleyen geniş bir oyuncu topluluğuna sahiptir. Oyun endüstrisinde uzun bir geçmişe sahip bir şirket olarak Enjin Coin’i mevcut oyun platformlarına uyarladık.

Enjin Coin Kurucusu Kim?

Enjin, 2009 yılında Maxim Blagov ve Witek Radomski tarafından bir oyun topluluğu platformu olarak kuruldu. Radomsky ürün geliştirme müdürü olarak görev yaptı ve Blagov yeni projeler, pazarlama ve tasarımda başarılı oldu. Blockchain teknolojisini Enjin ekosistemine entegre etme fikri, Radomski’nin 2012 yılında Bitcoin madenciliğine başlamasından sonra geldi.

Bu girişim, 2017 yılında bir İlk Para Teklifinin (ICO) ardından geldi. Herhangi bir kullanıcının blok zinciri tabanlı varlıkları kolayca oluşturmasına, yönetmesine, ticaretini yapmasına, dağıtmasına ve entegre etmesine olanak tanıyan bir yazılım sağladık. Enjin kurucu ortağı Witek Radomski, ilk Unique Token (NFT) kodlarından birini yazdı. Ayrıca ERC-1155 Ethereum token standardını oluşturmaya da dahil oldu.

Enjin Ekosistemi; oyun geliştiricilerinin ve her büyüklükteki şirketin, satın alma, elde tutma, havuzda toplama ve para kazanma stratejilerini güçlendirmek için tokenize edilmiş dijital varlıkları kullanmalarına olanak tanır.

Enjin Coin (ENJ) Nasıl Çalışır?

Çevrimiçi oyun oyuncuları, oyunlarında kullandıkları dijital ürünlere (antikalar, silahlar, karakterler, giysiler vb.) milyonlarca dolar harcarlar. Enjin ekibi, bu işlemi daha kolay ve daha güvenilir hale getirmek için blockchain altyapısını kullanıyor. Dijital ürünler satın almak için oyun içi ENJ’yi kullanabilirsiniz, ancak kazandığınız ödülleri de ENJ yapabilirsiniz. Bir oyunda kazanılan ENJ başka bir oyunda transfer edilebilir ve kullanılabilir.

Oyun perakendecilerinin oyunlarına olan ilgiyi artırmak için oyuncuları ENJ ile ödüllendirmesi iyi bir pazarlama tekniğidir. Oyunculara yeni oyunların tanıtılması ve çevrimiçi oyunların kullanıcı sayısının arttırılması özellikle faydalıdır. Oyuncuların yukarıdakileri yapmasına izin vermek için ETH tabanlı bir cüzdan gereklidir. Bu, oyuncuların oyundan bağımsız olarak tüm ENJ’leri istedikleri gibi yönetmelerini sağlar.

 

 

Enjin Coin’in Avantajları

2009 yılından bu yana oyuncular için bir platform olan Enjin’in 20 milyonu aşkın oyuncuya ulaşması, onu oyunla ilgili benzer projelerin önünde tuttu. ENJ’nin kendi blok zinciri yerine Ethereum üzerinde bir ERC-20 belirtecine sahip olması ve ERC-1155 akıllı sözleşmelerini desteklemesi, benimsenmesini hızlandırdı. Enjin’in Samsung, Unity, PC Gamer ve benzeri şirketlerle yaptığı anlaşmalar oyun yapımcılarının ve perakendecilerin dikkatini çekti. Bu, daha fazla oyunda ENJ jetonlarını göreceğimiz anlamına geliyor.

  • Şeffaf bir yapıya sahiptir.
  • Gerçek zamanlı likidite sunar.
  • Oyunlara, uygulamalara ve geliştiricilere büyük oranda katkıda bulunur.
  • Yedek değer varlığı ile öne çıkar.
  • Enflasyon karşıtı özelliği ile kolaylık sağlar.
  • Melting (Eritme) özelliğine sahiptir.

 

Enjin Coin (ENJ) Neden Farklı?

Kurucu ortak Radomski’ye göre, Enjin Coin benzersiz bir proje ve her basılan jeton doğrudan ENJ tarafından destekleniyor ve oyun içi öğelere gerçek dünya değeri katıyor.

Oyun geliştiricileri, ENJ’de benzersiz veya sınırlı ERC-1155 belirteçleri oluşturmak için bir dizi akıllı sözleşme kullanır. Bu jetonlar, Eylül 2019’da açılan Engine Marketplace’te takas edilebilir. Kullanıcılar jetonlarını istedikleri zaman ENJ para birimine çevirebilir. Yeni jetonlar oluşturuldukça, ENJ bu miktarda yakılacak ve arz sıkıntısı yaratacaktır.

 

Enjin Nasıl Alınır?

Türkiye’de Türk Lirası ile Enjin coin satın almak sanıldığının aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Enjin Paraları teknik bilgi veya resmi belge olmadan satın alınabilir.

ENJ tokenleri, güvenilir kripto para borsalarında alınıp satılabilir. Türkiye’de DyorEX üzerinden Enj TRY paritesinde Türk lirası da işlem yapabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!