HODL Stratejisi Nedir?

HODL Stratejisi Nedir
HODL Stratejisi Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HODL Stratejisi Nedir?

HODL Stratejisi Nedir? HODL kesinlikle dış dünya için anlamı ve anlamı olmayan bir kelimedir. Ancak kripto para dünyasında geçerli bir anlamı vardır ve en çok kullanılan terimlerden biridir. Terim, elde tutma eylemini, yani edinilen veya satın alınan kripto para birimi miktarını tanımlar. Başka bir deyişle, doğru kullanmak istiyorsanız HODL yararlı bir stratejidir. Anlamların grafiksel bir incelemesi, HODL’nin gerçek anlamı göz önüne alındığında, HOLD ile aynı anlama sahip olduğunu gösterir.

HODL Stratejisi Nedir? HODL, kriptografi ile ilgili faaliyetlerden bahsederken HOLD’a referans olarak kullanılır. Yani HODL, HOLD ve HOLD, HODL’dur, ancak bu karşılaştırma yalnızca kripto çevrelerinde anlamlıdır. Terim ayrıca kripto para birimi sahiplerine ve yatırımcılarına, kripto para biriminin fiyatı beklenmedik bir şekilde önemli ölçüde düşerse veya karlar satılamayacak kadar yüksekse veya genellikle teşvik etmek için kullanılırsa varlıklarını gönüllü olarak satmamaları konusunda bilgilendirir. Türkiye’nin en çok yatırımcısı olan Dyorex hakkında merak edilenlere Dyorex Nedir yazısından detaylı ulaşabilirsiniz.

HODL Nedir? HODL Nasıl Yapılır? HODL Coin! - Bilgi Kripto

HODL’yi Anlamak

HODL Stratejisi Nedir? HODL bazen Hold On (For) Dear Life’ın kısaltması olarak kullanılır. Temel olarak, sadece bekleyin, daha fazla satın alın ve önce sahip olduklarınızı satın. Çeşitli kripto para birimlerini tutmak için uzun vadeli bir strateji olarak benimsenmiştir. HODL ise en çok kripto topluluklarında ve kripto sosyal medya gruplarında bir eylem kelimesi olarak kullanılır. Bu bağlamda HODL, piyasa dalgalanmalarından bağımsız olarak kişinin kripto varlıklarını belirli bir süre boyunca saklamasını ifade eder. Daha önce de belirtildiği gibi, terim yalnızca, yüksek oynaklıkları ve herhangi bir zamanda değişme eğilimleri nedeniyle fiyatların çılgınca dalgalandığı kripto para birimleri dünyasında alaka ve anlama sahiptir. Bununla birlikte, terim ve çeşitli anlamları, geleneksel hisse senetleri ve en yaygın olarak herhangi bir dijital para birimi için geçerlidir.

HODL Stratejisinin Kökeni

HODL Stratejisi Nedir? Gerçek HODLING süreci, finans sektöründe varlıkları satın almak ve elde tutmak için uzun süredir devam eden bir stratejidir. Diğer bir deyişle HODLING, finansal varlıkların edinilmesi ve süresiz olarak elde tutulmasına yönelik bir yatırım yöntemi olarak uzun süredir kullanılmaktadır. HODL, kripto para güvenlik açığı bildiriminde HOLD olayının yanlış yazılmasından kaynaklanmaktadır. Terim, 2013 yılında Bitcointalk forumu adlı bir çevrimiçi kripto para birimi grubundaki bir gönderi aracılığıyla aniden popüler hale geldiğinde özel bir ilgi gördü. O zamanlar, Çin hükümeti tarafından alınan bazı önlemler nedeniyle kripto para birimi önemli ölçüde düştü.

Hodl Nedir? - Coin Bilgi

Herkes madeni paranın 24 saat içinde 716 dolardan 438 dolara düştüğünü gördü. Daha sonra GameKyubi adlı sarhoş bir üye, fonları elinde tutma isteğini göstermek için “HODLING`IM” yazdı. Önceki dalgalanmalardan öğrenilen bazı dersler, onu para tutmaktan vazgeçmeye isteksiz hale getirdi ve hatta kendisini kötü bir tüccar olarak gördü. Özellikle sarhoş olduğum için çok fazla yazım hatası vardı.

Neden Hodl?

HODL Stratejisi Nedir? Kripto para endüstrisindeki birçok kişinin inandığı gibi, kripto para birimleri, sahipleri için uzun vadede en karlı olanlardır. Son yıllarda değeri, on yıldan uzun bir süre önce tek bir Bitcoin’in (BTC) değeri açıklandığında 1 doların altındayken beş haneye yükseldi. Bu nedenle, bu, kripto varlıklarını satmadan önce daha uzun süre tutmanın daha karlı olduğunu gösteriyor.

HODLING, yatırımcılar için iyi bir fikir haline geldi çünkü kripto para birimlerinin, insanların token satın alıp uzun süre elinde tuttuklarında değerinin arttığına inanılıyor.

Hodl Nedir ? Hodl Yapmanın Amacı Nedir ? - Bilgi Kripto

Hodl Nasıl Yapılır?

HODL Stratejisi Nedir? HODL anlamı ile başlayan terim sadelik kavramını temsil etmektedir. Çünkü HODL’un arkasındaki fikir, meraklıların uzun vadede ellerinde tutabilecekleri kadar çok token edinmeleri gerektiğidir. Bu nedenle, Hodl stratejisini uygulamak basittir. Yatırımcıların yalnızca kripto varlıkları satın alması gerekir, onları satmasına gerek yoktur. Bu, bunun bir satın alma ve tutma stratejisi olduğu anlamına gelir.

HODL Stratejisinin Artıları ve Eksileri

HODL Stratejisi Nedir? HODL stratejisinin bazı açılardan yararlı olduğu kanıtlanmış olsa da, bazı dezavantajları da vardır. İlk olarak, kripto para birimleri satın alma ve tutma kavramı, yatırımcıları kripto para birimi fiyatlarındaki ani düşüşlerle ilişkili risklerden kurtarır. Kripto para birimlerini uzun vadede tutmayı seçen yatırımcılar, onları nadiren zararına sattılar. Bunun nedeni, kripto para birimlerinin genellikle zaman içinde önemli seviyelere ulaşmasıdır. Bu durumda kolayca kar edebilirsiniz çünkü satışa hazır hale geldikten sonra oluşabilecek herhangi bir dalgalanmanın karınıza çok daha az etkisi olacaktır.

Buna ek olarak, Hodling uzmanların satmak yerine depolamasını gerektirir, bu da süreci düzenli olarak piyasayı takip etmeye veya fiyatları izlemeye gerek kalmadan stressiz hale getirir. Bu strateji, yatırımda barış kavramını göstermektedir. Öte yandan, bekletme stratejisi, büyük miktarda yeterli sermaye gerektirdiğinden, sınırlı sermayeye sahip yatırımcılar için zor bir süreç haline gelir. Yatırımcıların madeni parayı uzun süre elinde tutabilmeleri ve beraberinde gelen avantajlardan yararlanabilmeleri için, varlıklarını veya öngörülemeyen likidite ihtiyaçlarını satmaktan kaçınmak için yeterli sermaye kapasitesine sahip olmaları gerekir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!