Hangi Devlet Bitcoin Aldı?

Hangi Devlet Bitcoin Aldı
Hangi Devlet Bitcoin Aldı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hangi devlet bitcoin aldı; yatırımcıların bir kısmı Bitcoin ve kripto para konusunda risk analizine güvenmese de bazı ülkelerin bu riskleri göz ardı ettiği anlaşılıyor. Alım satım adımlarını yerine getirirken resmi para birimi olarak kabul eden bazı ülkelerin olduğunu da göreceksiniz. El Salvador resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülkelerden biri!

Hangi Devlet Bitcoin Aldı, Bu Adım Güvenli Mi?

Hangi devlet bitcoin aldı; El Salvador Bitcoin’i resmi para birimi olarak belirlemiş olan ülkelerin başında geliyor. Fakat atılan bu adımın ne derece güvenli bir hamle olduğu ile alakalı akıllarda soru işaretinin olduğunu da belirtmek gerekir. Bitcoin’in değer değişimi konusunda hala akıllarda soru işareti bulunduran bazı hususlar olduğunun da eklenmesi gerekmektedir. Yatırımcıların alım satım adımlarında işlem talimatlarını verirken merkez bankası kontrolü olmaması dahi bazı kişileri tedirgin etmektedir. Bu koşullar altında Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmenin ne derece nitelikli biri hamle olduğunu zaman gösterecek!

Coin Değeri Neye Göre Belirlenir?

Coin değer değişimlerinde herhangi bir Merkez Bankası kontrolü söz konusu olmayacaktır. Sınırlı arz sınırsız talep prensibi üzerinden sürecin devam ettiği görülmektedir. Alım satım adımlarında da meydana gelen anlık değişimlerin en temel nedeni alım satım talepleridir. Bu aşamada bazı büyük yatırımcıların ani şekilde çok büyük miktarlarda alım satım yapması piyasa akışını etkileyebilmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!