Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Bu Katmanlar Kırılabilir!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı 12 Mayıs çöküşünden bu yana konsolide oluyor ve makro açıdan nispeten sabit kaldı. Bu konsolidasyonun bir sonucu olarak BTC, analist Akash Girimath’a göre yatırımcıları şok edecek volatil bir hamleye hazırlanıyor olabilir.

35.000 dolar veya 23.000 dolar, Bitcoin önce hangi CME boşluğunu doldurabilir?

Bitcoin fiyatı, 1 Mayıs’ta bir ayı bayrağı formasyonun dibini kırarak daha fazla aşağı yönün geleceğine işaret etti. Geriye dönüp bakıldığında bariz olmasına rağmen, 37.699 dolardan 26.700 dolara düşen çöküş birçok yatırımcıyı hazırlıksız yakaladı.

Grafikte görüldüğü gibi ayı bayrağı formasyonu, son fiyat hedefi olarak %52’lik bir düşüşle 17.975 dolara düşmekle birlikte, henüz gerçekleşmeyen daha fazla olumsuzluk öngörüyor. Şimdiye kadar, BTC bu teorik hedefin yarısına geldi ve şu anda 28.850 dolar olan haftalık destek seviyesinin üzerinde konsolide oluyor.

Ayrıca, BTC bu destek bölgesinden %13 oranında sıçramayı başardı ve 32.399 dolarda yüksek bir salınım oluşturdu. Etkileyici olsa da, birçok kişinin bir yardım rallisi beklemesine rağmen makro görünüm düşüş eğilimini koruyor. Yatırımcılar, bir rallinin 35.000 veya 36.000 dolara çıkacağına inanan iki gruba bölündü; diğeri ise çöküşün devam edeceği ve son artışın devam eden konsolidasyondan sadece bir sapma olduğu.

Analist Akash Girimath, ikinci grubun tahminlerine yönelik, 28.850 doların kırılması ardından 2017 seviyelerinin görebileceğini düşünüyor:

DÜŞÜŞ GÖRÜNÜMÜNÜN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN 28.850 DOLARLIK DESTEK SEVİYESİNİN KIRILMASI SADECE ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL, AYNI ZAMANDA ÖNEMLİ BİR GEREKLİLİK. BÖYLE BİR GELİŞME BİR RAHATLAMA RALLİSİNDEN ÖNCE GELİRSE, BİTCOİN FİYATININ 2017 ATH SEVİYESİ OLAN 19.798 DOLARIN HEMEN ALTINDA OLAN 17.975 DOLARDAKİ TAHMİN HEDEFİNE ULAŞMA ŞANSI YÜKSEK.

Piyasa yapıcılar, bu görünümde nasıl pozisyon alabilir?

Yukarıdaki düşüş görünümü mantıklı olsa da, akıllı parayı veya piyasa yapıcıların bakış açısını etkilemez. Piyasalar, genellikle bireysel yatırımcıların çoğunluğu yükseliş eğilimindeyken ve bir boğa rallisi beklediğinde meydana gelen en acımasız çöküşlerle ve düşüş eğilimindeyken tam tersi şekilde hareket etme eğilimindedir. Bunun nedeni, bireysel yatırımcıların genellikle yanlış olmaları ve akıllı yatırımcıların tersi yönde işlem yapmalarıdır. Bu, yukarıda bahsedilen düşüş göstergelerine rağmen bir toparlanma olabileceği ihtimaline daha fazla güven veriyor.

Olası bir Bitcoin rallisinin meydana gelmesinin nedenleri

Kriptohocası.net analizlerinde yer verdiğimiz Bitcoin, toparlanma rallisi olmadan arka arkaya dokuz haftalık aşağı mum çubuğu kaydetti. Ayrıca, Bitcoin fiyatı 28 Mart’tan bu yana %45 düştü ve herhangi bir rahatlama eğilimi belirtisi göstermiyor. Bu, düşüşün aşırı uzadığını ve küçük bir sıçramanın muhtemel göründüğünü gösterebilir. 34.445 ila 35.180 dolar arasındaki CME farkı, küçük bir artış beklemenin başka bir nedeni. Piyasanın bir boşluktan nefret ettiği ve fiyatın bunları doldurma eğilimi olduğu söyleniyor. CME boşlukları, Chicago Ticaret Borsası’nın ticaret alanını kapattığı ancak kripto borsalarının açık olduğu hafta sonları oluşur.

Bir başka neden de, 35.000 dolarlık yüksek zaman çerçevesi direncinin, çöküşten sonra etiketlenmemiş olmasıdır. Genellikle, bir destek seviyesi bir direnç seviyesine çevrildiğinde, yeni oluşturulmuş ablukanın yeniden test edilmesi, söz konusu çevirmeye onay ekler. Bu nedenle, 35.000 dolar direnç seviyesini yeniden test eden bir artış, bu seviyeyi önemli bir engel olarak sağlamlaştırabilir. İlginç bir şekilde, CME boşluğu yukarıda belirtilen engelle örtüşüyor ve büyük olasılıkla reddedilecek olan potansiyel bir yeniden teste güven veriyor.

Son olarak, böyle iyimser bir aşamada ani bir satış sadece bu piyasa katılımcılarını hazırlıksız yakalamakla kalmayacak, aynı zamanda akıllı paranın 20.000 dolar veya daha düşük bir psikolojik seviyeye büyük bir çöküş için siparişleri doldurmasına da izin verecektir.

On-chain metrikler, panikleyen yatırımcıları ortaya koyuyor

Bununla birlikte, 35.000 dolara kadar bir rahatlama rallisi mümkün görünse de, düşüş makro eğilimi sağlam bir şekilde yerleştirilmiş gibi görünüyor. Bu makalede açıklanan her iki görünüm de benzer bir oyun sonu öngörüyor – 20.000 dolar veya daha düşük bir düşüş. Bitcoin fiyatı için bu makro düşüş eğilimini desteklemek, net döviz pozisyonu değişikliğidir. Bu endeks, borsalara yapılan BTC akışlarının sayısını takip eder ve yatırımcı duyarlılığının bir indikatörü olarak hizmet edebilir ve ayrıca bir satış olasılığını tahmin edebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!