BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

İşte Balinaların Aldığı ve Trade Yaptığı Altcoin’lerin İsimleri!

0 4

Bitcoin’in 30 bin doları kaybetmesiyle kripto para piyasası tekrar kırmızıya büründü. Bu esnada balinalar, çoğu altcoin projesi dip seviyelerde işlem görürken LINK, YFI, UNI, SRM ve 2 metaverse coin’i biriktiriyor.

Balinalar bu altcoin’leri elden çıkartıyor

Aşağıdaki WhaleStats tablosu, son 24 saat içinde en çok satın altcoin projelerini gösteriyor. USDC ve USDT, stablecoin’ler olarak 100 bin doların üzerinde satışla ilk sıralarda. Dördüncü sırada, DeFi işlemleri için kullanılan WETH yer alıyor. Balinalar, altcoin piyasası düşüş eğilimindeyken bir miktar WETH sattı. Listelenin ilerleyen sıralarında, Ethereum tabanlı popüler DeFi projesi Uniswap (UNI) yer alıyor. UNI, bu süreçte 299 dolarlık satışta yer aldı. Terra UST’nin boşluğunda popülerlik kazanan PAR stablecoin, bu esnada en çok satılanlar listesinde son sırada.

Yatırımların kripto para birimlerinde ödeme kabul etmesine olanak tanıyan Utrust platformunun kripto para birimi UTK, 364 dolarlık satışla 7.sırada konumluyor. Yukarıdaki altcoin projeleriyle birlikte listenin genel görümü aşağıdaki gibi.

 1. USD Coin (USDC)
 2. Ethereum (ETH)
 3. Tether (USDT)
 4. Wrapped Ether (WETH)
 5. Yearn.finance (YFI)
 6. ChainLink (LINK)
 7. Balancer
 8. Utrust Token (UTK)
 9. Uniswap (UNI)
 10. PAR Stablecoin (PAR)

En yüksek işlem hacimli 10 altcoin

İkinci kısımda, Ethereum balinalarının en fazla hangi altcoin projelerinde işlem yaptıklarına göz atalım. Ağın yerel kripto para birimi ETH, 1.5 milyon dolar ile sırada yer alıyor. Stablecoin’ler USDC ve USDT ilk üçü tamamlıyor. FTX borsasının kripto para birimi olan FTT, 239 bin dolarla, SRM’nin ardından beşinci sırada. Popüler oyun kripto para birimi AXS, yaklaşık 3 bin dolar ile listeyi son sırada tamamlıyor.

Balinaların en çok işlem yaptığı altcoin’lerin listesi:

 1. Ethereum (ETH)
 2. USD Coin (USDC)
 3. Tether (USDT)
 4. Serum (SRM)
 5. FTX Token (FTT)
 6. Wrapped Ether (WETH)
 7. Yearn.finance (YFI)
 8. Balancer (BAL)
 9. Chainlink (LINK)
 10. Axie Infinity Shard (AXS)

En çok işlem gören küçük hacimli altcoin’ler

Son kısımda, Ethereum balinaları arasında en çok işlem gören küçük hacimli altcoin’ler yer alıyor. Bu altcoin’ler, 5 ila 15 milyon dolar arası piyasa değerine sahip. Bir stablecoin olan PAR, bu kategoride tipik bir balina tokenidir. İlerleyen sıralarda ağlar arası işlemler kullanılan kripto para birimleri yer alıyor. Terra Blockchain’in stablecoin’i UST, bu listede 313 işlemle beşinci sırada.

Kriptohocası.net haberlerinde yer verdiğimiz üzere, Terra ekosistemi Mayıs ayının başlarında büyük bir çöküş yaşadı. Şu anda yeni bir Blockchain ile tekrar yapılanıyor. UST ile birlikte listenin genel görünümü:

 • PAR Stablecoin (PAR)
 • DeGate Token (DG)
 • Governance OHM
 • Balancer Aave Boosted StablePool (USD)
 • Wrapped USTC Token
 • Yearn Compounding veCRV yVault
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.