BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

FTX CEO’su Bankman: ”Hayatımın Tek Pişmanlığı Bitcoin ve Kripto Piyasası” Dedi !

0 8

Genç Milyarder Yaptığı Açıklamayla Pişmanlığını İtiraf Etti !

FTX kripto para borsasının kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Bitcoin ve kripto para piyasasına geç katıldığı için çok pişman olduğunu ifade ediyor. Ayrıca, hayatındaki en büyük pişmanlığın kripto para sektöründeki yarışa, bir sıfır geriden başlamak olduğunu belirtiyor. 29 yaşındaki genç girişimci, 2017 yılında kripto paraların geleceğini görerek FTX kripto borsasını kurmaya karar verdi. Böylece kripto para sektörüne ilk adımını da atmış oldu.

FTX borsası kurulduğunda, çok güçlü rakiplerle ve ülkelerin yasal düzenlemeleri ile zorlu bir süreçten geçmek zorunda kaldı. Ama borsa, kripto paraların da doğası gereği hızlı bir şekilde büyümeye devam etti ve kazançlarını milyonlara katladı.

Şirketin kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried kripto para sektörüne 2012 yılında katılsaydı neler olabileceğini hayal ediyor. Fakat, 2017 yılında katılmakla da çok geç kalmadığı için şanslı olduğunu düşünüyor.

Hiç Bir Zaman Çok Geç Değildir

FTX borsasının kurucusu genç milyarder Sam Bankman-Fried, Yahoo Finance ile yaptığı röportajda, kripto para ve güncel finansal konularda samimi görüşlerini dile getirdi.

” HAYATIMDA EN BÜYÜK PİŞMANLIĞIM KRİPTO PARA SEKTÖRÜNE NEDEN DAHA ERKEN GİRMEDİĞİM OLDU. DAHA ÖNCE 2012 YILINDA ARKADAŞIM BİR İNDİKATÖR YAPARAK BU SEKTÖRE GİRDİ
AMA BEN O VİZYONU GÖREMEDİM.AYNI ARKADAŞIMLA BEŞ YIL SONRA YANİ 2017 YILINDA FTX KRİPTO PARA BORSASINI KURDUK.BU İŞE 2012 DE GİRDİĞİMİZİ DÜŞÜNSENİZE NELER OLABİLİRDİ? “

Sam Bankman-Fried, zamanlamasına rağmen hala kripto para sektöründe bazı taşların yerine oturmadığını düşünüyor. Tüketicilerin finansal deneyimlerinin büyük ölçüde çözülmediğini ve daha bu konunun 2021 yılının başlarında şekillenmeye başladığını ifade ediyor. Ayrıca, ülkelerin düzenleyici politikalarını da yeni yeni şekillendirdiğini vurguluyor. Bu nedenle, bir şeye başlamanın asla geç olmadığını ifade ediyor.

FTX çok hızlı büyüdü

Genç girişimci Sam Bankman-Fried’in kripto para sektörüne geç girmesine rağmen, kurduğu FTX borsası çok hızlı büyüdü ve devam ediyor. Şu an dünyanın en büyük üçüncü borsası olarak hizmet vermekte. Günlük işlem hacmi 5 milyar doları aşan borsa, 2011 yılında kurulan Kraken ve 2013 yılında kurulan Huobi borsalarını geride bırakmış durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.